Forum

Forum

Pomalé reakce na st...
 
Notifications
Clear all

Pomalé reakce na stisk tlačítek

147 Posts
16 Users
18 Likes
25.3 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: L

jeste mne napada, v mustku mas ten novy SW a pocet vstupu -1?

Jeste muzes zkusit nastavit pocet vstupu na konkretni cislo, jestli se to tim nezresetuje, jestli nemaji chybu v te masce vstupu

nene - mam konkretni cislo... problem v PicoC neni, protoze papouch proste neposila u zminovanych portu zadny UDP signal = v papouchovi je proste NECO spatne 🙂


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

no tam jde totiz o to, ze pred pouzitim papoucha je potreba rict, ktere vstupy delaji autosignalizaci a na ktere se ma dotazovat rucne.

puvodne se poslal prikaz (tusim 0x10, spolu s maskou jednotlivych bitu, takze 0xFF,0xFF,...) pro vsechny vstupy.

Pak Quido zavedl update, ze stacilo poslat (0x10,1) a oni se zaply vsechny.

Jenze, protoze toto ma jen posledni FW, tak jsem to puvodne nepouzival. Zaroven ale pridali upravu, ze pokud tech 0xFF bylo vic nez vstupu, vracelo to tu chybu "chybna velikost", kterou jsme fixovali v poslednim updatu.

No, a duvod proc se ptam, ze je mozne, ze mam spatne treba masku pro 60 vstupu (nebo kolik mas). Takze jeste muzes zkusit prehodit z konkretniho cisla na -1, cimz pouzijes ten novy prikaz. A jelikoz budes mit i novy FW od papoucha, tak uz by mel chodit.

Jen pokus ;-). Na druhou stranu, pokud to prestalo fungovat az po case, tak to tim asi nebude.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

jasne, vyzkousim s novym FW... ale tim ze se to stalo z niceho nic tak bych tento root-cause taky moc necekal 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: L

no tam jde totiz o to, ze pred pouzitim papoucha je potreba rict, ktere vstupy delaji autosignalizaci a na ktere se ma dotazovat rucne.

puvodne se poslal prikaz (tusim 0x10, spolu s maskou jednotlivych bitu, takze 0xFF,0xFF,...) pro vsechny vstupy.

Pak Quido zavedl update, ze stacilo poslat (0x10,1) a oni se zaply vsechny.

Jenze, protoze toto ma jen posledni FW, tak jsem to puvodne nepouzival. Zaroven ale pridali upravu, ze pokud tech 0xFF bylo vic nez vstupu, vracelo to tu chybu "chybna velikost", kterou jsme fixovali v poslednim updatu.

No, a duvod proc se ptam, ze je mozne, ze mam spatne treba masku pro 60 vstupu (nebo kolik mas). Takze jeste muzes zkusit prehodit z konkretniho cisla na -1, cimz pouzijes ten novy prikaz. A jelikoz budes mit i novy FW od papoucha, tak uz by mel chodit.

Jen pokus ;-). Na druhou stranu, pokud to prestalo fungovat az po case, tak to tim asi nebude.

upgrade fw papoucha pomohl 🙂 zajimavy... odevzva je ted super, uvidime za nejaky cas. co ale nefunguje jsou dvoukliky... loxone dostane oba packety protoze svetlem blikne, ale Reset na blok to neaktivuje


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Ty to mas zacarovany, ne? 😉


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: L

Ty to mas zacarovany, ne? 😉

tak dvoj kliky zacly blbnout po upgradu na v9... ale bylo to tak 7:3 ze to jede... ted to nejede NIKDY... ale loxone dostane oba packety, coz se predtim nestavalo protoze zaregistroval pouze jeden znich.

fakt me to sere... jsem nalomenej k zahozeni quida a koupeni 3x 20DI


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Quido bych nezahazoval. Funguje to hromade lidi naprosto bezproblemu, takze ten problem musi v necem byt.

Zkus si zazalohovat stavajici LoxConfig, cely ho kompletne zresetovat a nechat tam jen quido a nejake jedno svetlo na dvojklik. At overis, ze neni problem nekde v projektu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

jojo asi zkusim, az bude zena s malym nekde na vylete 🙂

na druhou stranu nemam v loxonu vubec nic specialniho... jeste me napadlo vzit IP loxonu a hodit ji na chvili jinam na wireshark jestli nemam nekde neco na siti co to spamuje... nicmene i tak by to UDP monitor na loxonu ukazal


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@elpaso, nějaký posun ? Přišli jste na něco ? Díky za info.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@georgio: Tobe uz to dela taky, nebo co?

Jinak posun zadny. Aktualni zaver akorat je, ze s kazdou verzi Loxone utahuje vykon PicoC programu, takze je schopny detekovat mene a mene impulzu za sekundu. 

Zatim nemam hlaseny zadny jiny problem, krom @elpaso .


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@L, nene, ja Quido ještě nemám, ale budeme jej teď instalovat u kolegy, tak zjišťuju stav.. je divné, že se o děje jen elpasovi… je mi jasné, že je třeba dodržet pravidla a nedávat na quido "vysokofrekvenční" vstupy...


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

cus,

takze status update:

- mam nove quido

- stare fungovalo cca 2 dny s novym FW a flashnutim pameti, ale potom opet prestaly fungovat 4 vstupy

- dostal jsem nove quido, reklamce, prekabelovano a vse ok:)

 

bohuzel dvouklik z quida stale nejede... jakkoli to udelam rychle loxone dostane oba impulsy a svetlem blikne... dvouklik z loxon vstupu jede ok 🙁


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@elpaso: Takze cast problemu byla opravdu v Quidu.

Ale ten dvouklik, to je mi zahada. Dvoukliky z quida pouzivam uplne vsude na zaluziovych tlacitkach a bez problemu.

To by chtelo zmerit, jak rychle ty dva kliky za sebou dojdou a pak se podivat, jestli nekde neni definovatelna rychlost dvoukliku. Ale moc mne nenapada, proc by to zrovna u tebe nemelo fungovat, kdyz vsude jinde to jede.

@georgio Instalace bych se nebal. Mustek uz zacina mit docela dost lidi a snad uplne vsichni to zvladli uplne sami. A co se tyka funkcnosti, tak az na tyhle ojedinely problemy vse funguje jak ma. 

 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: L

@elpaso: Takze cast problemu byla opravdu v Quidu.

Ale ten dvouklik, to je mi zahada. Dvoukliky z quida pouzivam uplne vsude na zaluziovych tlacitkach a bez problemu.

To by chtelo zmerit, jak rychle ty dva kliky za sebou dojdou a pak se podivat, jestli nekde neni definovatelna rychlost dvoukliku. Ale moc mne nenapada, proc by to zrovna u tebe nemelo fungovat, kdyz vsude jinde to jede.

@georgio Instalace bych se nebal. Mustek uz zacina mit docela dost lidi a snad uplne vsichni to zvladli uplne sami. A co se tyka funkcnosti, tak az na tyhle ojedinely problemy vse funguje jak ma. 

 

no todle udelam jen pres blok multi-klik a vyzkousim jestli se to chova stejne 🙂 ja tam kde pouzivam hodne multikliky mam vse zapojeno primo do loxonu a ne do quida.

OK, vyzkousim a dam vedet... nicmene odmitam vsude pouziva multiklik blok a dvouklik mapovat na Rko svetelneho bloku 🙂


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

mno, pokud protahnu delku dvojkliku na 0.5 tak se zda byt vse OK 🙂 nejak nerozumim tomu, ze to 2 roky chodilo s 0.35 a ted to chce 0.5...

no nic, zmenim to pro vsechny bloky osvetleni a uvidime


   
ReplyQuote
Page 4 / 10
Share: