X
Forum

Forum

IPv6 a VPN s loxone
 
Notifications
Clear all

IPv6 a VPN s loxone

21 Posts
9 Users
2 Likes
4,555 Views
NorMack
(@normack)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Ahoj,

měl bych dotaz ohledně připojení k loxone. Můj provider neumožňuje provoz přes loxone cloud DNS a tak jsem se po diskuzi s ním dostal k tomu, že by mi místo nějakého vyhrazeného portu na jeho IPv4 ip adrese, vyhradil nějaký blok z IPv6 adres. Což krásně funguje u všech normálních zařízení, ale lze IPv6 nastavit i u loxone serveru a Quida?! Nebo máte někdo zkušenost s mikrotikem, že bych nastavil nějaké přesměrování z IPv6 adresy na IPv4 loxone?

Plus dotaz další, použít u IPv6 VPN? A opět, když bych se přes ni dostal do vnitřní sítě, lze tam nastavit směrování do IPv4 sítě?

 

Doufám že jsem to napsal dost srozumitelně 🙂

 

Díky za podněty


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Jsem na mobilu, tak jen krátce: nic nevystavovat “napřímo” do Internetu ať už přes IPv4 nebo IPv6! Vždy jen přes VPN. A vyhnout se starý typům VPN třeba PPTP. 


   
ReplyQuote
NorMack
(@normack)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 11
Topic starter  

Ahoj, to je mi jasné a ani bych to neudělal. Jde mi o to jestli má s ipv6 někdo praktickou zkušenost, ideálně ve spojení s mikrotikem a loxone.


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Ahoj, pridavam se k dotazu. Momentalne mam od poskytovalate verejnou statickou adresu IPv4. Napr. ale O2 nabizi verejnou statickou adresu IPv6, ktera stoji zhruba polovinu - IPv6 stoji 120 Kc/mesic, IPv4 stoji 250 Kc/mesic.  A me by zajimalo, pokud bych mel tuto IPv6 a pristupoval pres ni, bude vse fungovat stejne jako doposud nebo zde je nejake omezeni?
Pro doplneni je dulezite rict, ze mam LTE modem Huawei, ktery automaticky presmeruje vsechny porty na Unify a v tom mam udelanou VPN. Na podpore mi tohle totiz nikdo nedokaze zodpovedet.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Možná nejen na UniFi 🤣 🤣 🤣 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Neprepokladam, ze maji soudruzi z PRCu zajem o to si blikat u Martina doma se svetlama 😀


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Já bych ty soudruhy nepodceňoval, ale když sem poprvé spustil Xiaomi vysavač a zvědavost předčila opatrnost, tak ty kurvy už ví jak to u nás vypadá 😀 

2018 12 26 15.00.19

   
Aleq reacted
ReplyQuote
 RG
(@rg)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 28
 

Hej, len skoda ze si to nepamataju:-) Ked ho spustis znova, zavina tvorit mapu nanovo 🙁 (ano viem, da sa dat zone cleaning, ale po par pokusoch je ta mapa tak doposuvana, ze az... )


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Opravdu je nepodceňujte. To co vám umožní vidět je část toho co vidí a vědí oni. 


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Chlapi, diskuse se svrhla trochu jinym smerem nez jsem ocekaval:)  Taky nejsem nadseny mit doma neco od Cinanu, ale bohuzel jinou moznost pripojeni nez pres LTE momentalne nemam.  Takze vsichni operatori na ceskem trhu, nabizejici LTE internet na doma pouzivaji pro tuto technologii budto zarizeni ZTE nebo Huawei. Pokud se podivame na novou technologii 5G od O2, take ma pro tuto technologii pouze tyto cinske zarizeni. Asi bude neco spatne...Budto jde o prachy nebo jsme jako zapadni civilizace trochu pozadu...

Vracim se k puvodni otazce:  Pokud momentalne pristupuju pres IPv4 domu na modem Huawei, ktery funguje vlastne jen jako bridge a presmerovana vsechny porty na Unify, a ten mi tvori domaci sit kde mam pripojeny NVR,  Loxone atd, wifi atd......bude to s IPv6 fugovat stejne nebo ne? Tou podporou jsem myslel podporu O2, ti poskytujou staticke ip adresy a dodavaji jejich modemy...

This post was modified 5 years ago by MartinR

   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

V rychlosti - pokud tvůj hraniční prvek - máš tuším Huawei, umí routovat IPv6 i IPv4, tak klidně můžeš mít veřejnou adresu z range IPv6 a domácí síť ve čtyřce; Loxone to je srdečně jedno

Spíš jinej dotaz. Domů chodíš přes veřejnou IP nebo přes DNS ? Viděl jsi ipv6 adresu? spíš jestli se ti s tím bude chtít takto pracovat; pokud máš adresu uloženou v klientovi jen pro připojení do VPN tak to se ještě dá;

spíš je otázka, kdo ti to doma nakonfiguruje 🙂


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

Diky za vysvetleni 🙂 mam vse ulozeno v klientovi, chodim pres verejnou IP. Nastesti znam jednoho experta na tyhle veci, ktery nebydli daleko a pokud by k tomu doslo, budu ho muset zase otravovat 😶 .

Je to ted ale asi jen teoreticka moznost. Uvazoval jsem totiz o tom novem LTE O2 5G, ktery by mel u nas bezet 100Mb/s  a k tomu by ta IPv6 sla pouze za 130 Kc/mesicne. Dnes jsem ale zjistil, ze za venkovni antenu chteji 4800 Kc (Huawei), a za vnitrni jednotku dalsich 1500 Kc (ZTE)...takze China forever -). Takze uz o tom neuvazuju a spokojim se s mym 4G  s 20 Mb/s-).

This post was modified 5 years ago by MartinR

   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

No nevim jestli by se mi s tím chtělo pachtit 🙂

Nevím, kolik platíš za net a jak to potřebuejš rychlé, ale místní Wifináři by ti nestačili? Já jsem třeba za veřejnou v životě neplatil 🙂 zkus se mrknout na podmínky NetSERV, Novosedly,net, Oxid - ikdyž to bych bral jako poslední možnost....


   
ReplyQuote
MartinR
(@martinr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 156
 

S tema mistnima poskytovatelama nevim, nekdo na to nadaval,jako obecne jsem ted celkem spokojeny, fuguje to docela stabilne. Jinak, az budu mit novy gril a trochu se otepli, dam vedet -)


   
Mira reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: MartinR

Diky za vysvetleni 🙂 mam vse ulozeno v klientovi, chodim pres verejnou IP. Nastesti znam jednoho experta na tyhle veci, ktery nebydli daleko a pokud by k tomu doslo, budu ho muset zase otravovat 😶 .

Je to ted ale asi jen teoreticka moznost. Uvazoval jsem totiz o tom novem LTE O2 5G, ktery by mel u nas bezet 100Mb/s  a k tomu by ta IPv6 sla pouze za 130 Kc/mesicne. Dnes jsem ale zjistil, ze za venkovni antenu chteji 4800 Kc (Huawei), a za vnitrni jednotku dalsich 1500 Kc (ZTE)...takze China forever -). Takze uz o tom neuvazuju a spokojim se s mym 4G  s 20 Mb/s-).

to je nejaka blbost... za venkovni antenu nechtej nic! ted to instalovali kamaradovi par baraku odeme v praze...

problem je staticka IPv4 adresa, kterou na 5G zatim neumej, srat se s IPv6 nevim no...

ad bezpecnost - ja to delam tak, ze mam otevreny logon naprimo na portu 6xxxxx kde uz standardne nikdo nescanuje, plus mam na L7 firewally toto povolene pouze ze source=czech republic 🙂

zbytek jedu VPN, pripadne kdyz jedu na 2 tydny do nemecka a jinam v ramci EU tak si na firewallu povolim dalsi zemi jen na tu dobu co jsem pryc. toto myslim vylouzi 99.99% veskerych utoku.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: