X
Forum

Forum

Pomalé reakce na st...
 
Notifications
Clear all

Pomalé reakce na stisk tlačítek

147 Posts
16 Users
18 Likes
25.7 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

Jinak pokud by to opravdu pomohlo, tak bych doporucoval zvetsit interval restartu. Preci jen 1x za hodinu mi prijde zbytecne moc a porad to znamena, ze 1x za hodinu behem restartu (cca tak 2-3s) se nebudou prijimat stisky a impulzy z Quida.

Idealne tedy vysledovat, jak casto je potreba restartovat a nastavit to tak na 1x denne, idealne v noci (ale to tam ted ovlivnit nejde, ted se cas pocita od zacatku spusteni programu).

Pokud by stacilo treba 1x denne, mrknul bych, jeslti jde v PicoC zjistit aktualni cas a kdyztak bychom udelali nejake nastaveni na konkretni cas, kdy se restart provede.

Zatim to plz testuj ve stavajici podobe a dej pak vedet, jaka je ta idealni hodnota.Diky

oki. v tom pripade tomu dejme "nez se ozvu" 🙂 vyzkousim ruzne intervaly... ale na testovani je potreb rekl bych 48 - 72h abychom meli jistotu.

diky!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jj, je mi prave jasny,ze ted to bude na dyl. Kdyz si na to vzpomenes, tak to jednou za cas zkus upravit. A az najdes idealni hodnotu, tak to poresime dal. Hlavne, aby to uz nezlobilo


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

jj, je mi prave jasny,ze ted to bude na dyl. Kdyz si na to vzpomenes, tak to jednou za cas zkus upravit. A az najdes idealni hodnotu, tak to poresime dal. Hlavne, aby to uz nezlobilo

ja si na to vzpomenu urcite, protoze me to neskutecne vysira 🙂 specialne nizska uspesnost vice-kliku...

to je ale neco co uz jsem resil pri update z v8 na v9... coz je nejaky cas zpet, kdy proste sem tam je multiklik rozeznan jako klik+klik...

uvidime, jsem na to ted dosti citlivej, proto jsem uz skoro uvazoval nad tou DI extension a holt dat 5k za 20 vstupu kam napojim ty zasadni veci, kde jedu multikliky apod


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

tohle je treba taky strasne divny. protoze ja na tom mam zaluziovy tlacitka v celem dome a tam je zrovna dvouklik jedna z nejpouzivanejsich fci (jedno-klik jen posun, dvou-klik vyjeti komplet nahoru/dolu).

A nemam s tim nejmensi problem. takze mi prijde, ze neco v tom miniserveru musi byt nakopnuto, ze se chova jinak nez u vsech ostatnich.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

U me chyba taky zmizela. Zkousel jsem, zda to nahodou nejak neporesi i lagovani, ale to se nezmenilo 🙂 Ale ja problem, jaky popisuje elpaso nemel.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

A tobe laguje co? taky quido? 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

jj, ale to uz jsme spolu testovali. Lagovanim jsem myslel, pri vetsim souvislem klikani, jinak je to v pohode. Chtel jsem jen zkusit, zda se to tim,ze jsi upravit program pro Quido 60/3 nezlepsilo, resp se nezvysil limit max kliknuti za sekundu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

ajo, tohle. Nene, to uz bohuzel neopravi nikdo, To uz je nejaky hard-limit nastaveny pro PicoC program primo v Loxonu.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

tohle je treba taky strasne divny. protoze ja na tom mam zaluziovy tlacitka v celem dome a tam je zrovna dvouklik jedna z nejpouzivanejsich fci (jedno-klik jen posun, dvou-klik vyjeti komplet nahoru/dolu).

A nemam s tim nejmensi problem. takze mi prijde, ze neco v tom miniserveru musi byt nakopnuto, ze se chova jinak nez u vsech ostatnich.

tak bohuzel problem se stale vraci... ale je to jine nez to bylo 🙂 ted je vetsina kliku v poradku, ale sem tam ma click delay.

prvni co se rozhodi jsou dvojkliky... tam misto aby to hodilo Rko na svetelnej blok, tak to udela blik-blik 🙂 skoro mi to prijde jak kdyby miniserver ignoroval dojklik jako Reset, problem je, ze vypinac pripojenej primo na loxone funguje v poradku

chjo 🙁


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@elpaso: a po jakem case se to stane? Restart programu je porad aktivni?

a kdyz se to rozhodi, tak uz to pak dela porad? zkus vysledovat, jestli po auto-restartu v programu se neco zmeni, nebo se to chova stale stejne.

kazdopadne je to hodne zvlastni, nikdo jiny nic takoveho zatim nereportoval


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

@elpaso: a po jakem case se to stane? Restart programu je porad aktivni?

a kdyz se to rozhodi, tak uz to pak dela porad? zkus vysledovat, jestli po auto-restartu v programu se neco zmeni, nebo se to chova stale stejne.

kazdopadne je to hodne zvlastni, nikdo jiny nic takoveho zatim nereportoval

ja z toho zacinam byt spatny, jakoby odhazel papouch... ted mi prestali fungovat 2 a nasledne dalsi 2 vstupy... pri spojeni kontaktu se rozsviti cervena LEDka na boardu papoucha, ale do loxonu se nic nedostane

tak nejak nevim co stim a jestli to nema nejakou souvislost


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jestli se rozsvítí ledka, ale nepřijde notifikace, tak to už je hodně divné. To uz by možná nějaká chyba na straně Papoucha být mohla.

Zkus jim zavolat na support, jsou tam opravdu hodně ochotní. Jako první ti pošlou update firmwaru, je možné, že mají nějakou chybu v něm. A připadně ti pošlou na výměnu přimo Quida.

Už jsem se s dvěma vadnými kusy u jiných lidí setkal. Takže možná by to mohlo být.

Rozhodně celé chování je opravdu netypické a nestandardní a ten vzorek lidí, co můstek používá už úplně malý není.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

jestli se rozsvítí ledka, ale nepřijde notifikace, tak to už je hodně divné. To uz by možná nějaká chyba na straně Papoucha být mohla.

Zkus jim zavolat na support, jsou tam opravdu hodně ochotní. Jako první ti pošlou update firmwaru, je možné, že mají nějakou chybu v něm. A připadně ti pošlou na výměnu přimo Quida.

Už jsem se s dvěma vadnými kusy u jiných lidí setkal. Takže možná by to mohlo být.

Rozhodně celé chování je opravdu netypické a nestandardní a ten vzorek lidí, co můstek používá už úplně malý není.

jojo presne tak se to chova, nejdriv prestaly fungovat 2 vypinace na chodbe a za dva dny dalsi dva na dalsi chodbe 🙂 je to zlehka frustrujici, zkusim co mi reknou na papouchovi na podpore


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

tak toto pry jeste nevideli... nicmene je to skutecne tak, hodil jsem papoucha na UDP do wiresharku a porty 53-56 negenerujou packety 🙂 na podpore jsou z toho extreme spatny, zkusime novej FW a kdyz nic tak se tam stavim pro nahradni kus... dam vedet. thx


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

jeste mne napada, v mustku mas ten novy SW a pocet vstupu -1?

Jeste muzes zkusit nastavit pocet vstupu na konkretni cislo, jestli se to tim nezresetuje, jestli nemaji chybu v te masce vstupu


   
ReplyQuote
Page 3 / 10
Share: