Forum

Forum

Pomalé reakce na st...
 
Notifications
Clear all

Pomalé reakce na stisk tlačítek

147 Posts
16 Users
18 Likes
25.6 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@elpaso: hele, nebudu ti lhat, je to divny. hlavne i to, ze to dela jen tobe.

Jako kdyby loxone nebo quido (ktere mas ale vymenene) proste nestihalo. 

Mozna by stalo za to zkusit downgradnout Loxone miniserver na starsi verzi, jestli by to nahodou nepomohlo. Ale uz je to dost srani navic.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 442
Topic starter  

Ruka stárne... 🙂


   
smotek7 reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

🙂 ruka je ok haha

jestli 0.5s zmena pomuze tak to dal resit nebudu... 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Tak mi zrovna napsal dalsi clovek, ze 0.2sek uz mu nestiha a 0.5sek jo.

Vypada to na kombinaci dvou veci. Jednak se v nejnovejsi verzi mustku kontroluje CRC kvuli chybnym a poskozenym paketum, ktere loxone vesele zpracovaval. a Druha na dalsi omezeni vykonu ze strany Loxone a PicoC programu.

Zda se, ze tyhle dva faktory zpusobily, ze na nekterych miniserverech je uz PicoC tak pomaly, ze zpracovani 2 impulzu trva vice nez 0.2sek a proto to miniserver rozezna jako dva kliky, namisto jednoho.

Bohuzel, reseni jsou jen dve. Bud vypnout CRC a zjendodusit zpracovani, coz ale muze zpusobit nahodne spinani jinych kontaktu, a nebo downgrade na nejakou starsi verzi, jelikoz to vypada, ze to dela posledni update.

Treti varianta je pak nastavit vetsi delay pro dvojklik.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Takze, pratele. Jak jsem psal, zda se, ze mame rozuzleni situace s dvojklikem. Loxone zrejme opet pritahl smycku kolem naseho krku. Ale! My se nevzdavame.

V dropboxu, ktery odemne mate je nyni soubor quido-loxone-test.h 
 
Ten si prosim vlozte do Loxone configu.
 
pomoci c_enable_crc_check=1 / c_enable_crc_check=0 se zapina a vypina CRC check UDP paketu. Ackoli je kontrola samotna primitivni, zkuste ho vypnout, jestli to pomuze.
 
Kontrola vypada takto:
 
//validate CRC
if ( c_enable_crc_check == true )
{
unsignedcharpacketCrc = 0;
for ( intnCrcHeader = 0; nCrcHeader < 4; nCrcHeader++ ) packetCrc += buff_header[nCrcHeader];
for ( intnCrcData = 0; nCrcData < nDataSize - 2; nCrcData++ ) packetCrc += buff_data[nCrcData];
packetCrc = 255 - packetCrc;
if ( packetCrc != chRequiredCrc )
{
  printf ("SPINEL DATA ERROR, CRC doesn't match. Should be %d but is %d", chRequiredCrc, packetCrc);
  RestartQuidoUdpStream();
  return;
}
}
 
Zaroven jsem do aplikace zkusil dat par optimalizaci (alokace vetsich promennych jednorazove na zacatku programu namisto pri kazdem zpracovani paketu).
 
Vic z toho momentalne nevymacknu. Uz tam neni co upravit, vyhodit, nebo zrychlit.
 
Ale! Napsal jsem p. Pouchovi (majitel Papoucha), se kterym jsem obcas v kontaktu, ze bych mel napad, jak celou situaci castecne vyresit. Momentalne se totiz pri kazdem stisku tlacitka posila cely stav Quida, ktery ja pak musim cely dekodovat. Toto by se dalo vyresit tak, ze se posle jen info o zmene konkretniho prvku. Tim by se dost mustku ulevilo.
 
Pokud bude ochotny tuto zmenu implementovat, myslim, ze by to mohlo problem vyresit. Bohuzel, zavisi to ted jen na nich. Ja verim, ze by se to mohlo povest domluvit, ale slibit to nemohu.
 
Dejte mi prosim vedet, jestli alespon pro ted pomohl fix se statickymi promennymi, pripadne s vypnutim CRC.
 
Diky
L.

   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Tak vypnuti CRC souctu u dotycneho pomohlo. Moc mi hlava nebere, jak zrovna toto muze vubec neco trvat, ale mozna je to jen posledni kapka.

Kazdopadne, uvidime co napise p. Poucha. To by problem snad vyresilo.

Zatim je tim padem reseni bud vypnout CRC kontrolu, nebo neupgradovat Loxone, nebo nepouzivat dvouklik, nebo nastavit 0.5s na dvouklik.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

jsem ted s papouchem v kontaktu kvuli reklamaci, tak jim napisu, ze je o to zajem - treba kdyz se ozve vic lidi udelaj tu zmenu do FW...

nicmene realne nevidim duvod nemi 0.5... nicmene tak jako tak, by bylo z principu lepsi vyresit skrz papoucha a tu zmenu na 0.5 mit jako zalohu az to ty mrdi ve v11 jeste vic utahnout 🙂


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Presne tak, tech 0.5 bych si setril, az Zelenej zmrd utahne oteze jeste vic.

Tou zmenou ve FW bychom ziskali hromadu casu. nemuselo by se tam delat 3x for cyklus pres vsechny stavy, kontrola CRC by byla rychlejsi, nastavovani taky.

Vse by slo defakto jen pres bitove masky, takze by se to mohlo treba i jednou tak zrychlit.

Zkus mu to jen nadhodit, ze jsem mu psal, ze uz vime kde/co/kdo zlobi a ze pokud by to byo jen trochu mozne, tak ze by to dost pomohlo.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Taky jsem mu psal, snad se to podaří..


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

taky mu krátce a zdvořile napíšu


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

Klidne s tim psanim zatim vydrz(te). Uvidime, jaka bude jeho prvni odpoved. A kdyz by treba nejak vahal, nebo to zamitl, tak mu pak napiste i ostatni. Zase at ho uplne nespamujem 😉


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

ok


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

hele tomu nebudete verit, ale je to skutecne tak...

vstupy 53,54,55,56 na uplne novem quidu opet presty fungovat 🙂 pri spojeni kontaktu se vubec nerosveci zluta LEDka na quidu, ktera signalizuje komunikaci, jedine jak quido reaguje na tyto vstupy je cervena LED u vstupu 🙂

odpo jedu do papoucha a jsem zvedav co mi na to reknou - natocil jsem to pro jistotu na video...

UFFF!


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
 

@elpaso: A mas v mustku pocet vstupu na -1 nebo na konkretni hodnote? Ja mam porad strach, jestli tam nemam nekde chybu v tom maskovani vstupu. 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: L

@elpaso: A mas v mustku pocet vstupu na -1 nebo na konkretni hodnote? Ja mam porad strach, jestli tam nemam nekde chybu v tom maskovani vstupu. 

🙂

ethernet je uplne odpojenej... ty nefunkcni porty vubec nerozbliknou orandzovou ledka COMM na desce quida. jedine co rozbliknou je cervna LED ukazujici, ze do toho jde napeti

ted jsem se vratil z papoucha a ukazoval jsem jim to natocene na video 🙂 chudaci to moc nechapou a predavaj to vyvojarum...


   
ReplyQuote
Page 5 / 10
Share: