Forum

Forum

Ovládání vlhkosti v...
 
Notifications
Clear all

Ovládání vlhkosti v domě

85 Posts
14 Users
4 Likes
10.8 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Řešil sem jestli ten solenoid ventil reguluje prutok, ale asi jej jen otevřeno/ zavřeno. Stejně tak ventilátor asi jej jen zapnutý a vypnutý že?

Jednotka 600 i 700 má stejně velký filtr, ale udává se velikost domu pro 2000sqf vs 3000sqf (čtvereční stopa) takže jedinej rozdíl je v tom že to navíc žene ten ventilátor. Taky cena je mnohem vyšší

Na kolik tě přišlo vyrobení te krabice u klempíře?


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Máš ještě zkušenost s rozdílem při použití studené a teplé vody?

Mám bojler na 250 L a ikdyž je vyhřívaný tepleným čerpadlem, takže relativně levně, bojím se každý den vyplýtvat na zvlhčení 120L horké vody (odhadnuto výpočtem).


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Taky jsem řešil vlhkost paradoxně mi to vyřešilo akvarium a ani ne moc velké, teda za dost více peněz něž zvlhčovací jednotka. Myslím, že mám 700 úplně novou ani jsem ji nestačil vybalit.. tj. kdyby se náhodou někomu hodila nějak se dohodneme.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Škoda že nemáš Aprilaire 600 tedy s bypassem, tu bych vzal. Tam si dokážu udělat napojení spiro sám (přes redukci na ploché potrubí šířky 300)

U 700 je třeba vyrobit krabici na míru a otázka je co to udělá s hlučností (další ventilátor) a odporem proudění vzduchu.


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

https://www.amazon.com/gp/product/B00R3FY6KA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Toto mam líbyl se mi výkon a hlavně ovládání a ano ten box je potřeba,ale není problém u kohokoliv kdo dělá platové nádže nebo u klepíře, ale já to měl v plánu udělat z plastu.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

jak je na tom s hlučností? nepřenáší se do potrubí? Je možné regulovat otáčky ventilátoru?

 


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

upřímně nevim inspiroval jsem se kolegou,který psal tady na fóru. A já tu jednotku ani nevybalil je furt v krabici od amazonu.. A chtěl jsem ji raději dát před tlumič kdyby to zlobilo a´t to tlumič pochytá. Ale kolegové tu byly z této jednotky nadšení, proto jsem do ní šel.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

za kolik by si ji případně prodal?


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Koukal jsem kolik mě stála s doplavou, clem atd..mě to vyšlo na 11 500 kč. tak aspoň 9000 kč bych asi chtěl jak říkám furt originál zabaleno z amazonu:) doručeno 02/2021 tj. bude zde i záruka:-)

 

   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Ahoj, potřebuji poradit od těch kdo maj ten zvlhčovač Aprilaire. U toho ventilu je nějaký divný americký závit 3/64" pro přívod vody. Netuším  jak to napojit na alpex trubku???

Jinak přikládám obrázky z mého napojení na rekuperaci. Vpravo od tlumiče je přívod vzduchu a hned dolů odbočka do zvlhčovače přes těsné klapky a redukce spiro pr 150 na plochý obdélníkový rozvod 300x50.

Do toho je vyříznutý otvor a přišroubován zvlhčovač. Na spodku je klasická zátka na rozvod a vyplněno polystyrenem a přelepeno hliníkovou páskou. Tu sem taky použil na zaizolování všech otvorů a zvlhčovači. V tomto si amíci moc práci nedali to zatěsnit a dost to jinak profukuje. Ta plastová bedna fakt blbě těsní. To musím ještě vyřešit jak do toho lozit pro výměnu filtru anichž bych musel vždy to celé oblepit novou páskou.

Měřil sem průtok vzduchu v zavřeném stavu a ukazuje to jen 0,14 m/s což je dost málo na to aby to fungovalo. Proto plánuji ještě připojit na odtahovou část spira ventilátor Dalap AP 150

IMG 20211016 205937
IMG 20211018 063337
IMG 20211017 201924

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Ved tam mas matku, nestaci tam vlozit medennu trubku a zatiahnut?
Napriklad stary "rohovy ventil 1/2" mal moznost vlozit 10mm medennu trubku.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Nevím, nemám zkušenosti s měděnou trubičkou. Dělal sem si rozvody pouze v alpexu, zbytek neznám. Jak napojím tu měděnou trubičku na klasické 1/2" šroubení?

V popisu sem našel:

Both the inlet and outlet are threaded 7/16"-24 UNS for accepting a compression fitting for ¼" tubing. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

Tak to vyzera ze dotoho treba strcit 1/4" trubku.
Odsrobuj tu matku ci podnu je taky "sudok" co sa stlaci pri zatahovani.

S Alpex urcite prechod na 1/2" , ventil ,prechod na nejaku 8mm hadicu.
Ak na tom ventile je 1/4" tak asi dat vysustruzit redukciu.
Alebo kupit prechod hadica 6mm na zavit 3/8" a dat ho pretocit na sustruhu na tych 6,35mm.


   
ReplyQuote
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

hmm to se mi zdá jako docela složité řešení...


   
ReplyQuote
kraliczech
(@kraliczech)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 24
Topic starter  

@kudykam

...nevím, jestli myslíš to samé co já, ale kupoval jsem na Alíku redukci pro normální šroubení.

Tak mrkni https://www.aliexpress.com/item/32305639526.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dFFDzKs

 

A pro napojení dál jsem kupoval chlaďařskou měděnou trubičku, ještě se mi jí pár metrů válí v garáži... teď už v cizí garáži 🙂

This post was modified 2 years ago by kraliczech

   
ReplyQuote
Page 4 / 6
Share: