X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Miniserver 2

183 Posts
36 Users
8 Likes
25.8 K Views
Jakub
(@jakub)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 249
Topic starter  

Uz ma nekdo objednany Miniserver 2? Zajimaly by me prakticke zkusenosti, IPv6, webserver, jestli zrusili limit pro 50 portu na virtualni i/o, nova skryta omezeni atd.


   
Quote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

Tak pro mě na první pohled docela zklamání, sice přidali možnost připojit napřímo tree zařízení, nicméně odebrali KNX/EIB a hodili to do samostatného modulu a chtěj za něj 16 tisíc. Co to je za zlodějnu? 

Otázkou je jak moc vylepšili výkon respektive co je zde za procesor apod. To z datasheetu nelze vyčíst a předpokládám, dokud to někdo nerozebere, tak asi nikdo nebude ani vědět.

Nevím no otázkou jsou ty věci co píše Jakub zda tam se něco pohlo.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Taky sem zkusil prolezt co se dalo a o procesoru a vykonu nikde ani slovo. Coz mi prijde zvlastni, stejne tak to, ze tomu neudelali poradne promo.

Takze bud nechteji priznat, ze v1 je uz za zenitem a nestiha, nebo v2 neprinasi nic moc noveho krom zmenu sbernic z KNX na Tree


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Je tam nový procesor - vykonejsi, co zvladne https. - to byl dycky důvod proc nemohl byt na starém. KNX zabili uz nekdy v roce 2013. To že tam bude tree oproti knx se vědělo už dávno.

Ona 1ka u 99 procent lidí jede na pár procentech výkonu.

uvidíme, až ho někdo dostane do ruky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

No nevim, 1ka na V10 nejede na par procentech u nikoho, naopak, v1 s V10 configem je naprosto k nicemu. 

Mas presnejsi info o puvodnim a novym cpu?


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Otevřel jsem projekt v novém Loxone Configu a dal konvertovat na Miniserver 2, dle informace o využití paměti je uvnitř cca 2,5x větší pamět.  Plus tedy nejsou k dispozici analogové výstupy, nutno taktéž dokoupit Extension. 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

puvodni byl nejakej arm myslim, novy nevim


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Proto jsem si teď koupil ještě ten "starý". Na testování si pořídím v nejbližší době i novou verzi. Výkon mi absolutně dostačuje. Otázkou jsou další věci jako podpora starších verzí, statistiky atd...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

The next-generation Miniserver has a quad-core processor (compared to a single core in the Miniserver Gen.1) with 16x more RAM. These enhancements result in a Miniserver that has 21x more computing power than its predecessor.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

To už vyjde levněji si na KNX koupit starý miniserver 🤣 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Který ovšem už v nabídce nebude 🙁


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Proto jsem ho vzal raději už teď. Otázkou ale zůstává, jak dlouho bude podpora těch starších miniserverů. Když tam dali lepší CPU tak asi počítají s tím, že budou využívat náročnější SW.


   
ReplyQuote
(@kotrmelec)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 58
 

https://www.loxone.com/enen/the-next-generation-miniserver/

Nějaké info k výkonu a k samotné podpoře, víceméně píší že zatím 1 generace bude jak podporována, tak prodávána. Že zatím není důvod přecházet na novější generaci pokud nepotřebujete IPV6 či vyšší výkon. Je tam i video s migrací. 

Dokonce tam maj popsanej případ že 2 gen. by měla fungovat s 1 gen. jako client a gateway kde 1 gen. bude nastavena jako klient tedy by mělo jít využít KNX sběrnici jak píše Pavel a nekupovat KNX extension a ještě získáte nějakej ten výstup a vstup navíc. 

Nicméně co mě překvapilo a nevím zda to má nějaký vliv velký. Více v obrázku

miniserver

   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Ve zkratce PELV znamená to že by měl miniserver být připojen tak, že - pól, nebo GND bude spojeno se zemnícím vodičem v rozvaděči. Plné oddělení napěťových hladin v rozvaděči je SELV. Ve výsledku pokud zachováš stejný potenciál vstupů a napájení, tak by mělo být jedno jestli použiješ SELV nebo PELV.
Taky dostal zřejmě daleko lepší relé.

This post was modified 4 years ago by Bery

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

To bude určitě souviset i s nějakou vnitřní přepěťovou ochranou. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 13
Share: