X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.1 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: @_petr_

Nestane se nic, stačí dodržet maximální proud. Já bych to dokonce zapojil tak, že bych na desku přivedl 12V a těch 24 V jen na vybrané LED pásky. Důvodem je to, že řídící obvody mají dle fotek vlastní zdroj, takže snižují napětí a někde se ten rozdíl zratit musí. Ale zásadní význam pro příkon to mít nebude 🙂

Tedy vše je můj názor a s klidem bych to vyzkoušel i s rizikem, ženěco přehlížím. Tady je to riziko na tobě.

diky, uz mam zapojeny rozvadec a neco dodelavam. Ted cim min na to sahat, tim bezpecnejsi 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Dotaz na ty, co pouzivaji DMX dimmery od iSkyDance (treba tento https://www.aliexpress.com/item/1005001495912591.html )

Tyto dimmery nemaji vytahovaci svorkovnice, takze v pripade vymeny se musi predratovat.

Chtel jsem to vyresit tak, ze bych do nich dal PCB 5.08 svorkovnice (treba neco takoveho https://www.aliexpress.com/item/32923330441.html ).

Problem je, ze tyto PCB svorkovnice maji kratkou 'stopku', ktera se tim padem neda zasroubovat. Neresil nekdo podobny problem a nenasel nejake pouzitelne svorkovnice?


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

@l-adamek já mám 30ch drivery a že bych se měl klátit z toho až mi jeden za hromadu let zdechne a já budu muset 30min předrátovávat, to fakt ne 🙂 Aby sis těma svorkama  spíš nepřidělal další problémy 

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@l-adamek uz jsem jeden DMX 30ch modul menil a byla to prace na par minut... neni to tak strasne jak to muze vypadat. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pripadne si naletuj na tie samice kus 2.5mm medi a tak to zasroubuj. Ale bude to mrdacka.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ked ma spajkovat to moze rovno vymenit na doske tie svorky.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj,

 

kdo pouzivate CCT svetla a moznost 'Rizeni denniho svetla' na Bloku osvetleni s neorigo DMX pomoci aktoru Lumitech.

Muzete sem, prosim, hodit navod, at nemusim vymyslet uz vymyslene kolo?

 

Diky 

This post was modified 1 year ago by l.adamek

   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Koukal jsem na to půl roku zpět a moc mě ta funkcionalita nesedla, protože mám RGB + CW + WW a na to ten blok s touto funkcionalitou upe připravený není nebo jsem to nepochopil. Patrně bude uvažováno osvětlení loxone.   


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@l-adamek @daver

Já používám všude Lumitech s DMX, protože mám také RGB + CW + WW světla. Někde mám jen CW + WW tam to používám také. 

Mám upravenou verzi DMX<>UDP s podporou Lumitech. Problém tam trochu je poměr výkonu CW + WW, dělal jsem to jen pokus omyl a měřením spotřeby. V době kdy jsem to dělal jsem neřešil tolik teplotu, ale aby panely nepřekročili max. výkon. Teď pár měsíců mám zapnuté řízení teploty a potřeboval bych to doladit kelvinometrem. Nebo jen omezím min. teplotu.  

Řešili jsme to o několik postů dříve https://www.vodnici.net/community/postid/24372/


   
Daver reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, dotaz ke kabelazi.

Kdo pouzivate pro rozvody DMX signalu stineny kabel, jaky pouzivate?

A pokud pouzivate stineny CAT, zem pripojujete pouze na stineni, nebo i na zbyvajici 3 pary?


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

Ahoj používám obyčejný CAT5e a zem ani stínění nemám zapojené a žádný problém. To je mám dovedené až  do garáže na zahradě cca 60m od rozvaděče. DMX je velice robustní a  stabilní - na bazén mám dokonce paralelně odbočku (prasácky přes čokoládu) v boudě na zahradě  - odtud dále do té garáže a pohoda. 🙂 Mám ještě úplně původní Loxone DMX dimmer (13let starý a funguje!) co se už nevyrábí a ten má myslím jen ty 2 svorky Data+ a Data- takže proto to od té doby neřeším.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

FTP 5e bez zapojeného stínění.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@kobra23 Takze zem tahas v dalsim paru?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jeden pár je DMX + a DMX - a další je GND. Stínění nezapojeno, byť jsem použil i FTP konektory.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@kobra23 to je ovšem špatně, DMX512 vychází z 485 protokolu a je potřeba DATA+ a DATA- tahat krouceným párem. Při nepoužití krouceného páru se výrazně snižuje odolnost proti rušení a dosah sběrnice. Stejně tak jako absence 120ohm terminátorů na konci uzlů, ty jsem u nikoho snad ještě neviděl použité.


   
ReplyQuote
Page 32 / 33
Share: