Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.4 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Podle mě máš špatně adresy relé deska musí začínat 9 ne 8...


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@pa-v-el: no loxone dimmer je 1 - 3 kanály tozn 1,2,3, čína dimmer je 4 a taky 4 kanály tozn 4,5,6,7 tozn můžu jet 8 ne? nicméně zkouším 16 a JEDE! 🙂

kde je ale chyba? počítám něco blbě? podle mě je 8 volné ne?? i tak díky už jsem to chtěl vyhodit 🙂


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@pepahr Ja to myslel umistit DMX modul do nejake "nehorlave" krabicky, nebo nejak jinak ochranit, aby nahodou nedoslo k pruseru. 

Jak to mate chlapi? 

Tavna pojistka pokud potece nizsi nez deklarovany proud se nerozpoji, ale na nejake zahoreni by to stacit mohlo. Spite vsichni v pohode co to mate nad SDK? 


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@richard jj spím klidně  🙂 kousek vedle mám požární čidlo, zbytek mám v rozvaděči, čínský dimmery jsou v kovové krabičce...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

... a ostatni? Jak to mate chlapi? Kabel nad SDK roztem, volne pohozeny, tam DMX a natazeno ke svetlu? Nejake Wago k tomu? 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

@pepahr

já myslel že Loxone je 4ch, pak by ty počty souhlasily.

Ale těžko říct, u Číňana je možné všechno... Pokud to jede od 16 neřešil bych to.


   
ReplyQuote
(@pepahr)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 73
 

@pa-v-el mám ještě ten starej rgb, navic čínský dimmer je addr 4 takže to by se kopalo s tím.. jasně už neřeším funguje super, ok objednám další za ty prachy super ☺️


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

prosim o radu - mam tyto DMX moduly 

https://www.aliexpress.com/item/32387978299.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dthDLQn

 

A nektera svetla jsou bohuzel na 12V, zbytek 24.

Stane se neco, kdyz budu napajet modul 24V, budou na nej zapojene svetla ze zdroje 24V, ale nektere budou z 12V a zdroje budou mit spolecnou zem? 

Diky


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 116
 

@richard

aby si to rozdelil, potrebujes dva moduly. Jeden das na 24V a druhy na 12. 
Ono to ma na vystupe vzdy spolocny + a “ovladany” je -


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

@dav to je mi jasne.

Ale napajeni desky by bylo +24.

Svetla se timto modulem jen "spoji na zem". Tak co by se stalo, kdyby nektera svetla mela samostatny zdroj +12V a mely jen spolecnou zem? 

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@richard ano mozet to tak spravit, Vystup toho modulu je len otvoreny kolektor.
Ja + svetiel ani do dimmeru netaham, ide tam len tenky prierez na napajanie elektroniky,


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Zdravim, muzete mi poradit ? V patre se mi nechce tahat od svetel kazdy 5x2,5 kabel do prizemi do rozvadece. Slo by to resit dalsi rozvadecem v patre, kde bych umistil zdroj pro LED, DMX Dimmery a dolu do rozvadece bych vedl jen napajeni a UTP pro rizedni DMX ? Unika mi neco nebo je to realizovatelne ? Diky


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
 

Nestane se nic, stačí dodržet maximální proud. Já bych to dokonce zapojil tak, že bych na desku přivedl 12V a těch 24 V jen na vybrané LED pásky. Důvodem je to, že řídící obvody mají dle fotek vlastní zdroj, takže snižují napětí a někde se ten rozdíl zratit musí. Ale zásadní význam pro příkon to mít nebude 🙂

Tedy vše je můj názor a s klidem bych to vyzkoušel i s rizikem, ženěco přehlížím. Tady je to riziko na tobě.


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@xpumpa ano mozes , mam tak zahradny rozvadzac.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: @smotek7

@richard ano mozet to tak spravit, Vystup toho modulu je len otvoreny kolektor.
Ja + svetiel ani do dimmeru netaham, ide tam len tenky prierez na napajanie elektroniky,

mam to taky tak, ze tam mam tenky drat a velke prurezy jsou rovnou od zdroje pres tavnou pojistku do svetel.


   
ReplyQuote
Page 31 / 33
Share: