X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.3 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@cybermole 

Vždyť to tak mám. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@cybermole A jak doporucujes idealne tahat DMX po FTP?

Jeden krouceny par na data. Ale co zbyvajici pary a jak tahat zem?

Spojit zbyvajici pary se stinenim?

This post was modified 2 months ago 2 times by l.adamek

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@kobra23 tak jsem asi špatně četl

@l-adamek (otevři si normu nebo wiki DMX512), komunikaci vždy po krouceném páru, GND čímkoliv, důležité je, aby GND zdrojů bylo spojené, ideálně používat PELV zapojení u všech zdrojů, pokud to něčemu nevadí. Stínění bych neřešil pokud nejsou extrémně dlouhé souběhy. Jakékoliv zapojení musí respektovat návod k prvkům výrobce. Ty to doma nemáš furt vyřešené?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@cybermole nemam, byly jine starosti.
Ted bude chvile casu, tak chci prekopat 2NP, ktere neni tak casto pouzivane. A chci to udelat na finalno. Musim natahat DMX rozvody, tak resim cim a jak idealne zapojit.


   
ReplyQuote
(@ansuz)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 11
 

Ahoj, delší dobu se snažím najít jak nastavit v configu stmívání světla, stejně tak na fórech a nedaří se mi.

Poskládal jsem pomocí Arduino DMX (dle návodu zde ve wiki), napojil 4ch dimmer a led pásek. Rozsvítím, zhasnu všechno k mé radosti funguje, ale... Cílem je stmívat světla pomocí dlouhého stisku tlačítka a zase rozjasňovat při puštění a opětovném stisku. Nedaří se mi nikde najít jak na to? Umí mne někdo nasměrovat jak nakonfigurovat? Popřípadě ukázat pár obrázku z nastavení. Tato logika mi uniká jak jí poskládat. Děkuju.

This post was modified 3 weeks ago 2 times by ansuz

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Aky blok pouzivas? Novy to myslim nevie.


   
ReplyQuote
(@ansuz)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 11
 

@smotek7 to je právě to, ani netuším jaký blok použít, konfigurace virtuálního výstupu je takovýto:

image

 

tím že je ten blok řízený instrukcí při zapnutí a v dokumentaci

image

moc lepší instrukce nejsou než na pevno dané, nemám vůbec páru jak na to, jediné co mě napadá je, že budu mít více stejných VQ s instrukcí např. po 10ti odstupňované(DMXP2#10#1, DMXP2#20#1, DMXP2#30#1 atd...) a ty budou napojené na nějaký matematický blok (nevím jaký), který bude překládat vstupní hodnoty z tlačítka tedy každé např. 0,2s o 10 bodu výše a ten matematický modul přeloží tento posun o 10 tak, že bude aktivovat postupně každé VQ. Ale to je teorie, a pokud existuje něco jednoduššího bylo by to hodně nápomocné. A jestli ne, tak ani netuším jaké bloky smysluplně použít.

Začal jsem jinak blokem Dimmer, který právě umí při stisku tlačítka vytahovat hodnoty dle nastavení.

image

Prosím řekněte, že existuje jednodušší způsob jak stmívat držením tlačítka.

Ideálně nastavit hodnotu která se má každé např. 0,2s vyslat na místo 1-100 vysílat zmiňované DMX instrukce (DMXP2#50#1).

 

This post was modified 3 weeks ago 2 times by ansuz

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Po rane mi to nemysli, ale v instrukcii treba dat <v> .
nastavit 

image

 

Skus blok Ovladanie osvetlenia 1.Generacie

image

   
ReplyQuote
(@ansuz)
Active Member
Joined: 2 months ago
Posts: 11
 

@smotek7 Děkuju za pošťouchnutí a za sdílení know-how.  Dávám za pravdu, že lepší DMX na světla než relé (minimálně v této kombinaci).

Ono to je v té dokumentaci vlastně napsané, jen tomu rozumět. Tedy s tím co jsi popsal chápu, že např. "DMXP2#<v>" a loxon pak bude "v" doplňovat hodnotou podle nastavení SI. Večer vyzkouším a dám vědět výsledek, třeba to taky někomu dál pomůže.

Moc děkuju, je to podruhé co mne vedeš k úspěšnému cíli :-).

Aktualizace ať neroztahuju vlákno:

Funguje :-), použil jsem ten blok Dimmer. Funguje na stisk vypni/zapni a stmívání a rozjasňování při dlouhém stisku. Pecka.

image

 

This post was modified 3 weeks ago by ansuz

   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Kluci,

když trochu ožilo tema DMX, chtěl jsem se zeptat a poprosit o radu. Jestli někdo nemá stejný problém při použití vícekanálového DMX (PWM) a LED pásků. Kdy při nižším svitu (širší PWM) a zapnutí více LED pásku (více kanálů) dochází k viditelnému blikání světla. Je zajimavé, že když je zapnutý jen jeden kanál je to OK. 

Mám použitý tento dekoder DMX: https://www.aliexpress.com/item/1005003931571449.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.182.39c118029RKoFx

Led pásky mám myslím kvalitní, ze stránek:

www.ledtronics.cz

www.t-led.cz

Někdo tu psal, že vícekanálové DMX nejsou uplně OK, a že s nimi měl problém, ale nevím jaký. No a třeba má někdo stejný DMX a funguje mu to OK.

Děkuji za rady;)


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak ono je to i o tom, kolik je tam skutečné napájecí napětí při rozsvícení více světel.


   
ReplyQuote
Page 33 / 33
Share: