Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
134.1 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Nejčastější důvod blikani LED je buď v malé frekvenci dimmeru nebo v nevhodnem LED světle (coz se nejčastěji projevuje při nízké výstupní úrovni - do cca. 20%).

Zkus zjistit, jakou frekvenci ma ten tvůj dimmer. Od toho bych zacal.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak ja to chapem, ze svetlom je LED paska, tam sa nema co posrat. Pokial je na tom dimmeri nieco ine, tak to treba dat vediet, nech sa to nezamota.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@Pa.v.el - pises ze mas centralne zdroje a DMX v rozvadzaci - spinas teda len LED pasky (odporova zataz)? Ja riesim ako stmievat led panely a inu moznost ako zdroj pri paneli a k nemu utp-cko s 0-10V nevidim.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ono blikani muze zpusobovat treba i blba wago svorka ci jiny konektor


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1508
 

@msk zatím to mám takto v plánu, realizace bude letos jaro/léto. Ale zatím si s tím hraju nanečisto. Mám Loxone miniserver+DMX ext. a zatím jeden zdroj. Budu řídit jen LED pásky, plánuju si kdyžtak světla upravit jako někdo zmiňoval na Blogu.


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Jeste upresnim to blikani, nejde o nejake rychle opakujici se blikani, ale jednou za cas, nekdy minuta, nekdy delsi doba (ale hlavne kdyz ovladam svetla) dojde k probliknuti vsech svitidel (pasku/LED) na sbernici.

Zkousel jsem zjistovat cim to muze byt a zda se ze to opravdu je tim USB donglem, pri jeho odpojeni zustali svetla tak jak jsem je nastavil predtim a blikani zmizelo. Takze v pripade ze pozdeji na to pouziju DMX extension od loxone tak uz by to melo byt v pohode.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak tam zjavne do zbernice ten dongle/niekto pred nim posiela to co nema (pokial to nie je nejaky studeny spoj od zdroja ak to blika vsetko naraz)


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Ma niekto doma alebo ma skusenost s tymito DMX Controlermi:
D4C 4 Channel Din DMX512 Constant Current Decoder
4 CH Constant Voltage DMX512 Decoder
DIN-DMX-4CH;4CH CV DMX Decoder

Vyzeraju celkom dobre.
Otazne je ci sa daju ovladat cez Loxone DMX Extension.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Ahoj kluci, máte někdo odkaz na RGBW dimmer 24V, který máte vyzkoušený. Já jsem našel a ve vláknu je tu uveden tento , ale chtěl bych použít prostorově menší, ideálně na DIN lištu. Jinak jsem našel většinou jen 3kanálové RGW dimmery, kterých je na netu asi mnohem víc.  Dík.  


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele na RGB se vyprdni, stejně to za rok nebude nikdo používat a zůstaneš jen u bílé. Já si teď pohrávám s myšlenkou, použít někde LED pásky teplá+studená bílá a mít tak možnost, nastavit si teplotu bílé. to by se mi líbilo.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

@zdenda
vid moja otazka a linky pred tvojim...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

S těmi proudovými zdroji je to trochu složitější v tom, že si musíš dopředu vypočítat, jak dlouhý pásek tam musíš dát, aby ti do bralo proud, který potřebuješ (typicky 300mA). Ale osobní zkušenost nemám...


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: radek

 

Hele na RGB se vyprdni, stejně to za rok nebude nikdo používat a zůstaneš jen u bílé. Já si teď pohrávám s myšlenkou, použít někde LED pásky teplá+studená bílá a mít tak možnost, nastavit si teplotu bílé. to by se mi líbilo.

   

Souhlas 🙂

Nicméně je ten 4-kanálový dimmer stejně používám na jiné fičury. Například v dětském pokoji mám ve stropě downlighty které mám rozdělené do 4-skupin. 3 světla jsou nad psacím stolem - takže jsem je napojil na první kanál a v loxplanu jsem v bloku ovládání osvětlení nazval scénu "OSVĚTLENÍ STOLU". Další dvě nebo tři svítidla jsou nad postelí atd.... Poslední jedno je u dveří, tak jsem jednoduše napojil na poslední kanál a vytvořil scénu, kde jsem nastail osvit na 15% a slouží jako orientační osvětlení. Dcera to opravdu využívá a přepíná si scény podle toho co potřebuje - nebo kde čte knihu a nebo vše zapne resp. vypne. V noci když vstane a jde např. na wc tak to orientační osvětlení svítí jen jako bludička, takže neoslní 🙂 Celkem je tam 5 scén a je to super.

Taková blbost no 🙂


   
Richard reacted
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Taky s vámi  souhlasim, ze pasky RGB/RGBW jsou jen na hraní...ale já chci RGBW použít jen u třech led pásku v domku a chci mít  možnost nastavit jen White proto se ptám na 4 kanálové RGBW. U klasickych bílých led pásku stačí 3 kanál RGB.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já mám např v obýváku led pásky RGBW - 15m. Musel jsem jít do 24V varianty a každých 5m jeden RGBW dimmer. U všech třech dimmerů jsem nastavil stejná čísla kanálů. Docela dobrý je, že jsem si nastavil když někdo zazvoní tak rampa bliká zeleně. Jinak ale jiné praktické využití v těch páscích nespatřuji. 

Drahá sranda.


   
Richard reacted
ReplyQuote
Page 3 / 33
Share: