X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.2 K Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ve smyslu stupňovitosti při stmívání, není to plynulé. Pro lidi, co neviděli fungovat lox dimmer se to asi těžko popisuje. Tenhle screen jsem považoval vždy za marketingový, protože mi nikdy nepřišlo, že by 256 stupňů bylo málo.

image

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Ja si skor myslim ze loxone aj tych 256 este oseka, minimlane tak ze ide len po percentach cize 0-100 a stoho odsekne minimum 30-40 percent a si na 60 krokoch.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Ma zkusenost je asi takova, jak pise @smotek7 . Mam par air dimmeru origo lox a skydancer ma tak o 30% vic kroku. Pravda, dela to udp-dmx, u origo dmx to nebylo tak vyrazne,resp tak 15-20% max. 


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

Navic,co si budeme rikat,staci dle meho tak 3 kroky, naplno,na 50% a nocni rezim coz vidim tak na 20-30%. Na co mit 256 kroku? Budu u vypinace stát hodinu nez uvidim zmenu....


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@david-pr viac krokov je dolezitych pri postupnom rozsvecovani a zhasnuti. Tam to je videt.


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@cybermole

Už chápu 🙂 to ale není problém DMX. A jak jsi řekl, je to marketing. Záleží na úhlu pohledu. V těch obrázcích, které jsi postoval je vlevo vidět "pila" s tupým zadáváním hodnot, kdežto v pravo, aby to vypadlo dobře je lineární křivka s přechody mezi hodnotami, která vypadá víc cool.

Jenže, když body v té pile vpravo propojíš, tak získáš tu křivku v pravo a stejně tak můžeš samplovat křivku vpravo a získáš pilu vlevo. Problém není v 255 hodnotách, ale v přechodech mezi nimi. Když je změna plynulá, dostaneš cool křivku, když je skoková, bude se Ti zdát, že světla skáčou.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@smotek7 a jo,vidis to jsem nejak vytesnil,vtom u skydanceru problem nemam,jak u 24v tak u 240v verzi. Je to plynule, bez viditelného blikani. Ale dost zalezi co to ovlada(zdroj svetla)


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@koleen jenže když přepínám scény, tak se shodným nastavením DMX vs. RGBW dimmer, tak u DMX je znatelné poblikávání jak změna není plynulá... může za to teda dimmer samotný?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Test svetel a pasku z hromadne objednávky. DMX modul (30 kanalu) zapnuty v rezimu "fun" 

20201009 190655

   
smotek7 reacted
ReplyQuote
Emzee
(@emzee)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 14
 

@richard Ahoj, podelis se prosim o odkaz na ta svetla? Diky


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@emzee to byla hromadna objednavka, taky bych potreboval dalsi a nevim jak se k nim dostat


   
ReplyQuote
(@kuliss9)
Eminent Member
Joined: 4 years ago
Posts: 28
 

Ahoj dostal jsem se do stadia stavby, kdy začínám přemýšlet o světlech do budovy. Neplánuje se náhodou další společná objednávka? Rád bych se případně přidal.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898

   
Kuliss9 reacted
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Dorazil mi MIBOXER D5-CX pro RGBCCT panely. Cena za 5ch mi přijde super, má 2kHz / 500Hz PWM, upravuje plynule jas (volba křivky), vypínatelný display. 

Jediný problém je self-test při zapnutí. Probliká postupně všechny výstupy, což není vhodný při odpojování napájení. Obešel jsem to HW připojením trvalého napětí pro mikroprocesor a silové napájení odpojuji relém. Trvalé napětí mám v UTP kabelu s DMX sběrnicí. V klidu DMX dekoder žere cca 15mA (při 12V i 24V), při 5V cca 10mA ... je tam lineární stabilizátor po výměně za impulzní by mohla být spotřeba lepší.

 

Případně někdo jiný typ na 5ch DMX dimmer? 


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 

Ahoj,

po diskuzi s @Cyklonit jsem si přečetl celý tento Topic a mám několik dotazů:

Mám všechny světla vyrobená z CCT LED pásků a řízená pomocí těchto DMX dimmerů.

  1. Chtěl jsem si doplnit pojistky před každé napájení dimmeru, ale nyní přemýšlím o přemostění + svorky ze zdroje rovnou na LEDky a napájení všech dimmerů z jednoho zdroje (celkem mám na LEDKY 6x100W zdroj) přes malou pojistku. Je to správná cesta?
  2. Nemáte zkušenosti s nějakým difuzním plastem skrz které uvidí PIRko? (Vím je to trochu sci-fi, ale nelíbí se mi ty PIRka v podhledu)

Mimochodem takto vypadají mé světla 😎 (výkon na fotce je cca 30%).

image

Franta

 


   
ReplyQuote
Page 29 / 33
Share: