Forum

Forum

LED panely 24VDC pr...
 
Notifications
Clear all

LED panely 24VDC pro PWM řízení

107 Posts
22 Users
6 Likes
12 K Views
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Ahoj,

 hodně z vás mi v průběhu roku psalo jak to vypadá s další objednávkou světel, jestli bude e-shop, který se řešil v hospodě apod. Situace se na jaře hodně zkomplikovala díky covidu a moc se mi do toho už nechtělo. Myšlenku mám stále připravenou a když bude možnost, čas  a finance, tak e-shop zrealizovat chci.

Každopádně proč píšu. Rád bych slyšel zkušenosti od těch, co panely už mají nasazené, jestli se mohou podělit o pocit z podání barev, svítivosti, případně fotky z instalací. Či zda někdo vyřešil konfiguraci teploty barvy při zachování 100% svítivosti v celém spektru.

@jzaruba @jura @pa-v-el @LukasK @xpumpa @orlik80 @l.adamek @kutil @dandytom @kotoul @petr.k

Zároveň mi jeden z Vás psal přesný počet světel, který by chtěl objednat, ale ten je stále po MOQ výrobce a doprava by jednu objednávku hodně prodražila. Pokud by byl zájem o další světla, tak ho prosím dejte najevo zprávou nebo komentářem.

Kdo neví o jaká světla šlo, tak zde je specifikace, menší svítivost je daň za vyšší CRI a možnost řidit panely PWM s CV.

LED panel size (mm) power cable color power CRI cca lumenů
Square ultra slim panel 300 20cm 2800k-6500k 24W >90 1 680
Square ultra slim panel 240 20cm 2800k-6500k 20W >90 1 400
Round ultra slim panel 300 20cm 2800k-6500k 24W >90 1 680
Round ultra slim panel 225 20cm 2800k-6500k 18W >90 1 260
Round ultra slim panel 170 20cm 2800k-6500k 12W >90 840

 

Zde můžete dávat požadavky na objednávku.


   
Quote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Zkusnost zatim  nemam, stale jsou jeste v krabici...Ale shanim stejne svitidlo s extra prumerem 80-100cm priznane. Je mi jasne ze s 1ks me kazdy posle nekam, ale treba by sel vzorek s nejakou dalsi objednavkou 🙂

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Taky je mám v krabici, kupoval jsem do zásoby.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Kupoval jsem square 30x30 a 24x24. Uz mam osazeno a super. Dokonce svitivost me prekvapila, takze oproti planu jsem v mistnostech svetel ubiral. 

Napajim je ne primo z DMX dimmeru, ale pres RGB zesilovace, takze rozsah ve spodni hranici je trochu omezen (rozumej na minimalni sviceni sviti trochu vice, nez bych ocekaval).


   
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Mám osazeny čtvercové 170mm 10W, objednávka 2019. Všechny řízeny přes DMX dimmer, nicméně zatím pouze napevno daná svítivost, zbytek je v to-do na zimu... Víceméně mám vše ztlumeno pro běžné svícení, tedy za mne svítivost dobrá. (panel na max 4m2) 

Jestli nejsem offtopic, mohu případně poslat nějakou fotku. 

V případě objednávky bych pár kusů vzal.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Osazené mám kruhové 170 i 300. Svítivost super (až moc), potřebuji ubrat a čekám na DMX dimmery. 

V podhledu mám LED pásek RGB+CCT a regulaci teploty barvy řeším přes funkci v Loxone jako typ Lumitech. Chtěl bych stejně použít i na tyto světla, jen nebude fungovat RGB (psal jsem o tom v jiném topicu).


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Zde můžete dávat požadavky na objednávku.

Prosím používejte jako jméno název svého účtu zde na vodníkách, ať vím ke komu to pak patří. Minule jsem z toho měl detektivku.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Já jsem jedno světlo instaloval do infra sauny na hotelu, kde je při provozu denně několik hodin 60°C. Čekal jsem, že po 14 dnech to světlo chcípne, ale stále jede, takovou zátěž doma nikdo asi nikdy neudělá. Takže pevně věřím, že světla vydrží snad několik let, když se budou používat správně.

@jzaruba a nesvítíš obě barvy bílé najednou? To když se udělá, tak to svítí šíleně, ale odpory dostávají dost zabrat.

Všem ostatním díky za reakce.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@cybermole zatím jedu studenou. S DMX pojedu poměr studenou a teplou na max výkon světla tak jako u LED pásku.. Tam ani nesvítím najednou RGB se studenou/teplou.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

Ahoj, ja jsem objednaval asi v jine hromadne objednavce nez co zminujes, nebo se pletu? (mam v tom sam hokej). Bral jsem 25m LED pasky, 20x kulate 170 a 4x 220mm.

Kazdopadne uz svitim, sice provizorne ovladam jen pres telefon ale... nebydlime, tak prakticky provoz neni vyzkouseny. Cist by se ale v klidu dat melo i pri <80%

Do dalsi hromadne se hlasim, 24V potrebuju jeste na terasu...

20201020 193854
20201020 193832
20201020 193809
20201020 193918
20201009 190844~2

 

This post was modified 3 years ago 2 times by Richard

   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Tiez som objednaval v tej hromadnej kde boli kruhove, ktoru spomina @Richard a su suprove.
Nahodou tie RGB CCT LED strips by neslo objednat znovu? Alebo link na podobne - 25m mi nestacilo ani z polovice 🙁


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Byly tu 2 uplne nezavisle objednavky dvou lidi od dvou ruznych vyrobcu.

Prvni (pokud se nepletu) od Dandytoma, to byly RGB svetla.

Druha od Cybermola, CCT kruhova a ctvercova svetla. Cybermole ted chysta druhou varku/objednavku CCT svetel.

 

 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

RGB CCT se dá taky, ale všechno je to o množství. Vzhledem k tomu, že se dost často lidi neshodnou ani na velikostech světla mi nyní přijde RGB CCT jako zbytečná zátěž. A kupovat si to na sklad, abych to pak sušil měsíce v krabici, na to nemám teď finance.


   
ReplyQuote
(@sentom)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 14
 

Ahoj, nebylo by možné ještě doplnit o nějaký RGBW led pásek 14.4W/m 24V?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
Topic starter  

Proč? Těch existuje hromada na trhu.


   
ReplyQuote
Page 1 / 8
Share: