X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.3 K Views
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@venca nejdřív si trval na RGBW, teď by sis vystačil s jednou bílou, nechceš teda doobejdnat CCT panely na 24V? Dodávka by se měla stihnout do konce února. Případně mi napiš nebo zavolej. RGBW sehnat umím, ale jen kulaté.

My tahali do každé místnosto CYSY 2x2,5 na 24V + UTP, ve stropech budou buď přímo lox dimmery nebo LED zesilovače napojené na UTP. Plus je v místnostech 3x1,5 nebo 5x1,5 na 230V světla.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Uprednostnovat 24V mi pripada kratkozrake. Zaprve ubytky/hrube draty, zadruhe pocitate s dvomi zdrojmi? Lebo jebne zdroj a v celom baraku je tma. Ja som kupil obycajne led panely v t-led za cca 200/ks a 6 meanwell cc zdrojov so zhruba rovnakym prudom (par desiatok mA menej davaju), ovladatelne 0-10V. Zapojil som JEDEN, v kupelni na nocne prebalenie (dcery, nie moje :D).

Cize resume - tahal som 5x1.5 (a nasledne v podhlade rozbocoval k jednotlivym panelom/skupinam panelov) + 1-2x utp per miestnost (na svetla, inak mam utp-ciek v stropoch viac samozrejme - pohybove cidla a tak). Akekolvek dalsie stmievanie pokial budem riesit tak jedine bezdratovo, krone pasky, holenie a rozmotavanie utp-ciek na jednotlive zily, hrabanie sa v dokumentacii ku krone a pipanie multimetrom uz nemozem ani citit.

Kto by chcel nove nepouzite 4 ks 0-10V stmievane CC LPF-16D-54 Mean Well zdroje, necham za 1600.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@dusanmsk jak na jeden CC zdroj zapojíš víc panelů? Panel má dejme tomu 300mA.. to na 5 světel koupíš 1500mA zdroj?


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@cybermole

Rgbw byla varianta, kdyz se tu objednavaly panely z Ali...na 24V. Daly se objednat hranate a ty presne mi vyhovovaly. Byl jsem spokojenej i s jejich ovladanim a univerzalnosti(bud barva nebo bila) za paradni cenu. Problem je, ze uz nejsou dostupne. Mel jsem jich naobkednano dost. Problem ale vidim v tom, ze kdyz to neni “standard” i na normalnich trzich v Cz nebo Evrope, tak se obavam, ze kdyz jeden Cinan zlrachuje, tak kdyz se mi rozbije panel, tak jinej vude problem. (Samozrejme jsem tehdy planoval nejake ks do zasoby, ale asi nikdy nebude dostatecna) kazde doplneni od jineho cinana bude znamenat roziko barev, svitivosti, apod.

na rgbw jsem tedy prestal lpět, proto budu mit barevne pasky ve vsech mistnistech pro “naladu”. Cct svetla ktera mohu stmivat do “0” je pro me ted zakladni jasna volba, abych osvetlil vsechny mistnosti. 
no a zase jsme na stejnem bodě-buďto zvolit univerzalni 230V kam muzu dat kazde svetlo z obchodu (panely z T-Led nebo odkudkoliv) nebo shanet 24V v Číně  s rizikem, ze zase bude problem s dostupnosti... v Cz jsem normalne 24V panely nesehnal.

 

No


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Příští rok obohatím CZ trh o hodně 24V verzí světel, doufám, že na jaře spustím e-shop. Budu mířit i na DE a AU trh, mám zatím nasmlouvané 4 výrobce. O dostupnost bych se nebál. Jestli chceš, zastav se někdy za mnou v Žatci nebo můžeme dát schůzku někdy v Praze.


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@cybermole

Poslal bys mi, prosim, soukromě adresu a telefon. Zastavil bych se urcite a to co nejdrive, pokud to bude mozne. Diky moc


   
ReplyQuote
(@jindrich)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 8
 

@venca

zdravím všechny, k věci:

vedení jak bylo již řečeno pouze trubky či husí krk minimum 20 - důvodem je možnost protažení čehokoliv. Jak to vypadá v rozvaděči viz obrázek

technologie buzeni jedině CC - odpor vedení je součástí spotřeby a není třeba řešit úbytky. Tedy za předpokladu že napětí na vstupu driveru bude vyšší než úbytek na spotřebiči - dle TTD driveru a změření napětí na LED.  Je zde možno použít různé světla různých výrobců jen je nutno získat vzorek a změřit.

 

Jindřich


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: @cybermole

@dusanmsk jak na jeden CC zdroj zapojíš víc panelů?

Nijak. Co panel to zdroj.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Jak ze nie. Sak 600mA zdroj a das 2 paralelne. Len co ked odide co i len jedna led....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Asi by som si to takto prevadzkovat netrufol. Nemusi odist LED, staci blby spoj, alebo omylom ked sa v tom budes hrabat jeden panel odpojis a papa. A dokonca si ani nemyslim ze to paralelne matematicky vyjde na dvojnasobok ale to by som si musel refreshnut strednu skolu a to by som potom musel hodit tycku.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Paralelne ti to vide ked bude rovnaka Wataz.
Neviem ci to tak nema @ager.
Inak tiez tusim poziva tie zdroje vstup 0-10V.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

zajímavá diskuze a jistě také inspirativní pro ty co ještě nemají "nataženo" ... 

Je pozoruhodné, což vnímám především sám na sobě, jak se věci řeší trochu "odprostředka" tj. to čemu rozumíme technicky převažuje ( u mne i z 80% ) nad tím k čemu slouží výsledek. V tomto případě k vytvoření účelného a smysluplného osvětlení domova. Z vlastní zkušenosti bych doporučil nezačít ani u výběru světel jako designového prvku, a pak pokračoval k diskuzi co stmívat barvit atd...,  ale ještě dál a to u místností a jejich účelu, rozložení, funkcionalitě atd. 

Osobně jsem ve všech novějších stavbách ( myslím tím bývalý dům v Brně, nový dům u Tišnova a prostředí firmy ) si nechal zpracovat projekt podle "Feng shui"  tj. podle toho, kdo a za jakým účelem objekt užívá vám vyjdou nejen "barvotypy"  a jiné typy obyvatel,  ale také kde je jaký sektor jaká výmalba, umístění postelí ( v zásadě S-J nebo V-Z typ ) a taky patřičné typy osvětllení atd . A to všechno ještě se zohledněním světových stran a dalších věcí.  Nechci tady nikoho poučovat proč a kde mají být postele jak má být uspořádán vchod do domu a jaká výmalba a proč má být na stěnách to jej jen základ.

Pro stručnost a příklad tedy uvedu dvě známé brněnské stavby:

Vila Tugenendhat - fotogalerie

tady bych a to zejména v 2NP. bydlet opravdu nechtěl.

Vila Stiassni - fotoprohlídka

tady naopak ano a to,  kdekoli. Doporučuji navštívit obě stavby ještě před tím než se vašich spolubydlících tj. manželky ( partnerky), dětí, psa, kočky, želvy a papouška zeptáte v jakém domově by chtěli/nechtěli žít .

Raději se ani dál nebudu rozepisovat, asi to sem nepatří do technického vlákna ...


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Pokud někdo uvažuje používat LED zesilovače na LED pásky a panely, tak tento zesilovač je OK. 6A per kanál zvládá v pohodě, ale jako bezpečnou hodnotu bych považoval 4A na kanál., max. tedy 4x4A. Při 24A by už byl stejně problém s přívodním vodičem.

 

IMG 20200106 125907

 


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Dobry den, mam dotaz. Kupil som lampu s LED zdrojom. Avsak vystup je 120 VDC, nakolko mam doma od Loxone DMX Dimmer velmi rad by som to spojazdnil tak aby som tie LEDky vedel stmievat. 

Viete mi niekto poradit prosim ZDROJ ktory by som nahradil za existujuci? Alebo daky napad ako to spravit tak aby som nemusel menit kompletne LEDky v danej lampe?

Dakujem moc za odpoved

Ivan

IMG 4631

 

This post was modified 4 years ago by IvusoSK

   
ReplyQuote
Page 25 / 33
Share: