Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.4 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Stmievatelny prudovy zdroj rovnakeho prudu a  podobneho napatia. Bude sa asi blbo zhanat. Skus ali, meanwell katalogy,...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Zkus ten výstup přeměřit, jestli se soudruzi nespletli o nulu, DC120V je divné...

EDIT:

když asi fakt ne, 24W sedí na 120V a 200mA


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Asi sa nepomylili ja mam 24W paneli a maju zdroj 90-120V 300mA.
Najjednoduchsie je skusit led v rohoch rozdelit a dostanes sa na 30V.
A to skor najdes 36V zdroj a dimmer na 750mA.
Ja stej foto neviem rozlustit na isto ci to je 200 alebo 300mA.


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

Tak se s vami podelim o dalsi zkusenost. Po tydnech hledani na netu jsem nasel firmu v Cz co nabizi led panylky na 24Vdc! Zajasal jsem a objednal jeden na zkousku- 18W velikost 225 x 225 mm. Mel jsem malo casu, tak jsem rychle zapojil pres DMX a musim rict, ze jsem byl nadsenej!! Stmivani skutecne od 0-100%. Parada... no... dnes jsem mel vice casu a tak jsem to otestoval vic! 
pri 100% se ten panylek rozžhaví pomalu jak žarovka! Pri 90% je to celkem OK. Je ohřátej, ale ne nikak dramaticky. Na 100% sviti svetlo perfektne, na 90% viditelne meně-tedy neni to pripad, kdy by narustem rostla pouze teplota...

no a tak jsem jeste zmeril spotrebu. Na tech 90% to bralo presne deklarovanych 18W. Zatimco na 100% uz to bylo 26W! 

posilam pro zajimavost obrazek vnitrku - zitra budu mluvit s vyrobcem, jestli to dokazou nejak resit-vyresit. 

takze jsem jinymi slovy opet v hajzlu. 

vim, ze se tu psalo na tema zahrivani panylku a podobne. Ma nekdo predstavu, cim by to mohlo byt, pripadne jak to poresit? Prekvapuje me hlavne ten brutalni narust spotreby nad tech 90% - z. 18W na 26W...

 

2E454428 5AA1 4B46 8AE7 13FA7C61BC89

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

A v čem je problém - ze se to hreje?

V loxone stačí nastavit ve vlastnostech aby nešel na 100 procent a je to. Já to mám tak v celém domě.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Ja treba pouzivam 12v pozicni osvetleni na jednom dimmeru s 24v pasky. Mam to jak pise kolda.


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

No, zaprve si rikam, kdyz se to takhle brutalne hralo, tak asi neni vse OK, nebo? Potom-na 90% svitil panel viditelne míň, no a potom ta zmena ve spotrebe-nerozumim jak je mozny, ze ten panel žere 26W... pri 100% výkonu... kdyz ma žrát 18... tak si ríkam, ze to je zrejme zbastlený...

ale nevim🤷🏼‍♂️ 
ty rgb cct panýlky se takhle nehřaly... tak fakt nevim, jestli si nenaběhnu


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@koldavideo

Jinak, ono to bylo fakt vařicí na tech 100%! Ta destička, jak jsem poslal na fotce to v tomhle místě uplne rozžhavila! 


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@venca

Čau Venco, 

ten panel hřeje, protože do něj pouštíš o 30% víc proudu a přetěžuješ ho. Ty LED v tom panelu mezi sebou mají "šváby" nebo ne?


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@koleen

Ahoj, tak potom to uz vubec nechapu😀 mam to zapojeny jen na stole, kdy mam zdroj k miniserveru a z nej jsem bral šťávu na tenhle malej panel... 🤕 

šváby tam jsou...ale jak je to propojeny nevim-nechtel jsem to uplne rozebirat-protoze se v tom stejne nevyznam. A uz pri tom rozebrani mi jeden napajenej kablik od pasku upadnul. Kazdopadne ten pasek je rozdelenej na 3 stejne dlouhy a v tý destičce je to naletovaný ...šváby jsou videt ...


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

Tak jsem to rozebral a posilam zde foto destičky, ktera to “pohání”

FA635826 E217 47E3 9E9E 589263AD2C90
482B97FC 8340 4979 9177 DA2B5C5AA45C

 


   
ReplyQuote
(@koleen)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 24
 

@venca

Pic 🙂 OK, hele není to raketové inženýrství. Předpokládám, že to řídíš nějakým DMX driverem... jaký má max. proud na kanál? 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Tohle je normální způsob výroby LED světel z CC pásků, na té destičce jsou odpory, ale vypadá to, že to bastlí asi  v ČR v garáži, ať jsou Čínani jakýkoliv, tak tahle zprasené to nedělají v sériové výrobě. Je to levnější, protože 99% výroby jsou v těchto tenkých rozměrech CC pásky. Mám nabídku i na světla, kde jsou pásky přímo s odpory, ale vycházejí tak o 30% dráže. Tohle je typ světel, které se pro nás momentálně vyrábí.

Poznámka 2020 01 21 233225
Poznámka 2020 01 21 233206

 

Níže světlo, které lze koupit, ale ekonomicky to postrádá smysl.


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

@cybermole

No to jsem si presne myslel... “garáž” takže to vidim tak-zitra se ozvu, jestli je možný objednat u Číňana a vyzkouset- ten preci jen vypada, že je to trochu masovější výroba


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@venca ty odpory omezují proud a napětí do LEDek, když tomu zatopíš více, tak většina energie se změní v teplo v odporech, proto to začne hřát a svícení se už moc nezmění.

U LEDek je důležité kolik mají lumenů na watt, ale těch skutečných wattů, které skončí v LED čipu a ne v odporu.. Naše světla budou mít LED s CRI>90, díky čemu jsme museli trochu snížit svítivost na hodnotu 70lm/W. Pro LED s CRI>80 se dá dostat na 80lm-100lm/W. Bohužel díky konstrukci světla je výběr LED čipů dost omezený, protože se musím většinou vejít do pásku, který má 5-7mm, aby bylo možné použít tenký plastový difuzor. Takže volba je většinou na SMD 2835 nebo SMD 3014. Někteří ještě používají SMD 3528, což bych dneska už vůbec nedoporučil.


   
ReplyQuote
Page 26 / 33
Share: