X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.3 K Views
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

@cybermole diky za predchozi odpoved ohledne dimmeru

Budes do budoucna resit i mensi velikost palenelů napr. 100x100 nebo 150x150?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

RGB světla jsou vhodné i na signalizace různých stavů v domácnosti popř. v jejím okolí, takže se nepoužívají jen na svícení.

Např.  Zazvoní zvonek, začne blikat červená barva pokud mám kvůli malým dětem vypnutý zvuk.

Mám dopis ve schránce, svítí oranžová barva.

Je potřeba vysypat popel z kotle, svítí fialová atd.

Tyto stavy si můžu nechat zobrazovat v různých místnostech dle potřeby. Proto jsem šel cestou RGB+CCT světel, abych měl možnost variabilně přizpůsobit potřebám.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@kobra23 souhlas, ale hodně to prodraží instalaci, pokud kvůli tomu dáváš do celého baráku RGBW světla, to co řikáš se dá ošetřit i notifikacemi nebo led pásky, které pro takové notifikace budou sloužit


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@mikk je to o množství ... pro jinou velikost se zase musí zaplatit nějaký vývoj/testy, nerisknu to objednat na první dobrou

@l-adamek budu naceňovat všechny druhy dopravy


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@cybermole  Mně by stačili taky CCT a na dopravu nepospíchám.

Rozměr jako minule kulatý 170 nebude možný? Už mám několik kusů z předešlé várky a potřeboval bych doplnit ... zatím jsem je neinstaloval, tak bych to případně nějak nakombinoval. 

Jak vypadají ty spoty?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Jiné rozměry mohu samozřejmě poptat, ale netuším jaké budou ceny.

IMG 20191119 143344

Se spoty to samé, ceny aktuálně řeším.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@jzaruba rozhodně bych počítal s tím, že ty světla budou svítit uplně jinak než, ty co už máš, ty LEDky od dandytom byly opravdu hodně silné


   
ReplyQuote
(@kutil)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

Také bych měl zájem o CCT. Jsou i rozměry kolem 23cm, cca 12W? Mám v pokojích 17m2 připraveno celkem 6 výstupů na světla. Myslím, že 6x30cm světla už by bylo dost na 17m2 místnosti.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Udělám tabulku, aby jsme zjistili reálný zájem o typ a velikost.


   
orlik80 reacted
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Tady je nezávazná tabulka, nejsou tam ani ceny, protože je ještě nevím. Potřebujeme zjistit jaký je reálný zájem, aby jsme mohli stanovit cenu i s dopravou. Dodání bych počítal v únoru, pokud to povezeme lodí.

 


   
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

Přidal jsem taky požadavek. Budu do konce roku testovat, jestli mi světla stačí, nebo objednám i tyto. Kdy máš plán světla objednávat? 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@lukask no rozměry 300 .. jsou ok, ty můžu objednat klidně zítra, ale ty ostatní nevím


   
ReplyQuote
(@lukask)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 21
 

@cybermole budu mít jasno cca za 14 dní, zatím mě ber jako že jsem nic neřekl 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Kdo máte nasazená světla od dandytoma? Provozujete je na plný výkon obou bílých barev? Je to logické, ale nevěděl jsem to. CCT světlo o výkonu např. 15W, má teplou bílou 15W + studenou bílou 15W. Při změně teploty barvy výrobci uvádí, že max. výkon je pořád 15W. Tedy ve středu teploty, kdy my jsme happy, že svítíme jak atomovka a tlačíme tam 15+15W, přetěžujeme světlo o 100%. Je otázka jaká bude tedy životnost rezistorů a diod. To samé teď řeším s výrobcem našich světel. Když se držíme pravidel výrobce, tak ta svítivost taková hitparáda už není.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 
Posted by: cybermole

Kdo máte nasazená světla od dandytoma? Provozujete je na plný výkon obou bílých barev? Je to logické, ale nevěděl jsem to. CCT světlo o výkonu např. 15W, má teplou bílou 15W + studenou bílou 15W. Při změně teploty barvy výrobci uvádí, že max. výkon je pořád 15W. Tedy ve středu teploty, kdy my jsme happy, že svítíme jak atomovka a tlačíme tam 15+15W, přetěžujeme světlo o 100%. Je otázka jaká bude tedy životnost rezistorů a diod. To samé teď řeším s výrobcem našich světel. Když se držíme pravidel výrobce, tak ta svítivost taková hitparáda už není.

Hmm, dobrej bod, to mi vůbec nedošlo. Díky za postřeh!

Na plno je mám sice jen v garáži, jinde o trochu míň, ale stejně to v součtu bude dobrejch 150%. No, asi to o trochu stáhnu, stejně je toho světla až zbytečně moc (mám 1 na cca 5.5m2 podlahové plochy)


   
ReplyQuote
Page 22 / 33
Share: