Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2201
 
Posted by: cybermole

Kdo máte nasazená světla od dandytoma? Provozujete je na plný výkon obou bílých barev? Je to logické, ale nevěděl jsem to. CCT světlo o výkonu např. 15W, má teplou bílou 15W + studenou bílou 15W. Při změně teploty barvy výrobci uvádí, že max. výkon je pořád 15W. Tedy ve středu teploty, kdy my jsme happy, že svítíme jak atomovka a tlačíme tam 15+15W, přetěžujeme světlo o 100%. Je otázka jaká bude tedy životnost rezistorů a diod. To samé teď řeším s výrobcem našich světel. Když se držíme pravidel výrobce, tak ta svítivost taková hitparáda už není.

Je to jak jsem říkal v poslední hospodě. Mám v místnostech více těchto světel od Dandytom, aby nejeli na 100%, kdy jejich povrchová teplota atakuje teplotu 45°C. To je v pasivním domě velmi nežádoucí teplota. Takže při rozumném nastavení je v místnostech super osvětlení a teplota se drží kolem 30°C.


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

Něco málo dandyho světel na ukázku, když jsem testoval, ty 15W jsou tak tak a to je mám celkem "nahusto" (každé světlo má cca 4m2). 

2019 10 09 23 20 56
2019 10 09 23 20 18
2019 10 09 20 00 52
2019 10 09 19 58 23
2019 10 09 19 55 56
2019 10 09 19 54 26
2019 10 19 22 22 59

   
cybermole reacted
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Změřil jsem to a dle teploty odporů to vypadá, že bude bezpečné pro světlo to provozovat na 90-92%, nad 94% už odpory začínají topit.

Toto je měření pro CCT 15W.

Poznámka 2019 12 09 143400

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Nutno podotknout, že svítivost vs výkon není úměrná, hlavně ne od 90%-100%, kde dochází už spíše k přeměně výkonu na teplo v odporech. 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

To je pravda, u těch mých panelů jsem měřil svítivost vs příkon světla mezi dimmerem a světlem. 66% příkonu odpovídalo zhruba 75-85% svítivosti. Pak už to nebylo úplně ideální a nad 90% se jedná opravdu spíše o přeměnu na teplo. Nejlépe mi vyšlo je provozovat při 80% výkonu.


   
cybermole reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

To pocitani svetel do mistnosti ted resim dost. Napr. detsky pokoj o velikosti cca 20m2 podle kalkulacek pozaduje cca 10 000 lm.

Kdyz budu pocitat ty od krtka 25w/1200lm (a idealne ne na plny vykon), tak jsem na 10 kusech, coz vychazi 1 svetlo na 2m2. To je ve vysledku docela dost svetel.

 

Edit:

1) mame 2 velke pokoje v podkrovi. Jak resit osvetleni na sikme strese? Zatim mam v planu "trojuhelniky" z SDK do kterych dam klasicke Led downlighty. Ale bude to hrozna je*acka.

2) V garazi nemuzu dat svetla na strop. Jaka svetla s co nejvetsim vykonem (nejlepe zase 24V) dat na svislou stenu?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Ja jsem pouzil jine panely nez tady, maji cca 500lm. Mam jich 6 na mistnost 15m2 a na 100% je tam svetla fakt hodne. Pouzivam je na 80% a je to tak akorat. A to mam tmavy interier, podlahy. Ale je to asi dost subjektivni.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Tabulku jsem předělal, už mám ceny, jsou spočítané včetně dopravy do ČR a cla. Dodání lodí je cca 30-40 dní + výroba dle počtu, odhad 20 dní. Protože potřebuji vyřešit osvětlení domu pro kolegyni, tak objednávku chci stihnout ještě letos.

Pokud bude od nějakého typu méně jak 50ks, je tam poplatek 60USD, který pak rozpočítám dle kusů.

Platby od výrobce jsou rozdělené na 30% při objednání, aby začala výroba, 70% po naložení na loď. Pokud budete chtít něco objednat, tak za mě vyhovující záloha 50/50 při objednání a při dodání. V cenách není doprava po ČR. Ceny jsou spočítané s kurzem 24,50 za USD, v cenách je započítaná nějaká moje práce (5%) + 6000,- paušálně za dopravu z přístavu. Pokud s tím někdo má problém, nechť objedná jinde. S množstvím se lehce změní cena, předpokládám, že klesne. Takže než bychom se domluvili na platbě záloh, budete znát přesnou cenu.

Tabulku jsem zamknul, aby bylo jasné, kdo data vyplňuje/edituje, stačí požádat o přístup. Tabulku uzavřu 18.12. a pošlu objednávku výrobci.

Ve svém sloupečku použijte prosím své uživatelské jméno, abych Vás dokázal přiřadit i zde.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1501
 

@cybermole jaké mají světla CRI?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Udávají mezi 80-90, ale nemám vybavení, abych to byl schopen ověřit.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ještě informace pro zainteresované, mám k dispozici CCT 15W panel 300mm kruh a čtverec, které jsou vyrobeny jako vzorky. Finální světlo v této velikosti bude ale nakonec 24W. Po testech jsem přistoupil raději k silnější a dražší variantě světel. Pokud je chcete vidět, tak mi napište, nebudu ho půjčovat, ale můžete se přijet na ně podívat do Žatce. Pokud by Vás bylo více, jsem ochotný se přiblížit např. do Prahy.


   
ReplyQuote
(@kutil)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

@cybermole mám zájem se na světla mrknout, jsem z Prahy 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@cybermole Na pivu jsi mel i par spot lightu. Ted si nejsem jist, jestli to byly ConstantVoltage na 24V. 

Budes je mit v nabidce?


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@l-adamek všechny světla byla constant voltage

tyto světla jsou uplně z jiného zdroje a v nabídce budou okolo února, plánuji spouštět zřejmě i e-shop

@kutil Pokud se nikdo další neozve, tak budeš muset dorazit ty za mnou


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@pa-v-el domluveno CRI >90 .. za >95 už to byla raketa, zvednutí na >90 dělá 7,- na jednom kusu.


   
ReplyQuote
Page 23 / 33
Share: