Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.4 K Views
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Tohle vlakno je primarne o dmx a hromadnym nakupu panelu, ale chtel bych se zeptat, zda nekdo pouzivate 4-kanalovy dimmer extension?
Zajimala by me zkusenost se stmivanim obycejnych 230V Led zarovek/retro zarovek a Led panelu spolu s stmivacim driverem?


   
ReplyQuote
(@kutil)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

Zdravím, plánuje tu někdo další nákup RGB CCT podhledových světel? Jaké jsou s nimi zkušenosti? Měl bych zájem cca o 40-50 ks. Díky.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ahoj, během 14 dnů budu mít vzorky od 3 výrobců. Pak dám určitě informace sem. Zatím máme odzkoušeno (i včera v hospodě) RGBW světlo č. 1

1. RGBW kulaté 240mm, bílá (teplá,neutrální, studená) 10W, RGB 10W

2. RGBW kulaté 240mm, bílá 20W, RGB 10W - čekám na dodání vzorků - tohle bude asi nejlepší světlo

3.  CCT čtverec 300x300 a kruh 300mm - 15W/1200lm - už letí v letadle

Světla č. 1 a 2. budou ok i s ohledem na dodání, ale bude vyšší cena. Světlo č. 3 je za dobré peníze, ale to bude tuším dost průser (jednání a termíny bylo otřesné), ale nechám se překvapit.

Celkově jsem světlům věnoval asi půl roku času a zaplatil třem výrobcům za vývoj nového led pásku pro vzorky, tak snad to přinese ovoce.

Ještě pak máme k dispozici 7W LED spoty vnitřní/venkovní v různých provedeních. 

Během prosince budu snad znát všechny podrobnosti a ceny. Všechna zmíněná světla 24VDC vhodné pro PWM stmívání.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Mě budou zajímat ty venkovní. Ty jsou taky moc hezky zpracováné. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@mikk

Triakové stmívání je vždy s nejistým výsledkem dokud to prostě nevyzkoušíš. Stmívání klasické žárovky problém není. Loxone má v seznamu u dimmeru pár světel, které mají vyzkoušené. Ale to taky není vždy 100% záruka, protože každá várka LED světel se velmi často chová jinak.


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Resim ted, jaky kabely natahat ke svetlum, abych byl pripraveny na nejakou univerzalnost, protoze jeste nevim jaky svetla a jaky rizeni pouziji. Barvicky nepotrebuju. Zatim jsem premyslel, ze ke kazdemu svetlu nataham jedno UTP a 3x1,5CYKY. Co myslite ? Diky.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já bych už tahal 3x2,5 nebo 5x2,5 a UTP. Máš pak 90% úspěšnost, že ti to bude vyhovovat na vše co si vzpomeneš. 

To že nechceš barvy, neznamená, že tam časem nepůjde stmívatelné světlo např. na 24V a tam už s 1,5mm2 nemusiš pochodit.

Taky jsou místnosti, kde je vhodné mít teplou bílou (na odpočinek) a studenou bílou (na práci) a už ti zase 1,5mm2 nemusí stačit.

Světla a světelných okruhů není nikdy dost. Jsou tady mezi námi i takoví, kteří jen v obýváku mají 16 světelných okruhů.


   
ReplyQuote
(@xpumpa)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 30
 

Diky, udelam asi 5x2,5 a budu v klidu 🙂


   
ReplyQuote
(@kutil)
New Member
Joined: 4 years ago
Posts: 4
 

Díky za info. Natahal jsem všude cyky 5x1,5 + utp. Tak snad to nějak půjde pořešit. Ještě úplně nemám představu jak to s pomocí loxone řídit, jestli dmx, dali nebo něčím jiným. Pokud se bude dělat další objednávka, měl bych zájem. Je možné někde vidět vzorek? Jsem z Prahy. Díky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Tahal jsem téměř ke každému světlu 5x2,5.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Ke každé 6W placaté bodovce, průměr cca 120mm, za 100kč, jsem natáhnul 3x1,5mm2. Stačilo by i 2x1,5mm2 a všechno stáhnul do malého světelného rozvaděče.

76996032 429536847955189 2244636461070548992 n

Ze světel jsem vyházel proudové zdroje 300mA a DMX dimmery jsou proudové 300mA napájené 24V, přitažených po 4x2,5mm2 z hlavního rozvaděče. Mám tedy všechny bodovky nezávisle stmívatelné za 0 0 nic


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Chci se Vás zeptat, jestli Vás zajímá v rámci LED panelů opravdu verze RGBW/RGBCCT nebo by Vám stačila verze CCT.

Nyní mám na stole na zakázku vyrobené CCT panely (2800k-6500k)

 - kulaté 300mm - 1200lm (25W)

 - čtverec 300x300mm 1200lm (25W)

Mám dojem, že pro 95% instalací je CCT naprosto dostačující. U RGBW LED narážíme na výkon čipů (vše v jednom čipu), u RGBCCT zase na cenu světla.

Dále v rámci světel dost řeším cenu rychlé dopravy (letadlo), čtverec 300x300 váží s obalem lehce přes 1kg. Tělo světla je masivní o dost více než od LED panelů, co se vozí z Polska.

Na kvalitu fotek nekoukejte, tohle je ze včerejšího testu CCT.

https://photos.app.goo.gl/hGRCsxudox4i1hbdA


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@cybermole - ahoj, za me urcite staci CCT (a 25W uz je solidni lampa). 


   
orlik80 reacted
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Také by mi stačilo jenom CCT.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A co se tyce dopravy. Ma smysl platit rychlou/drahou dopravu? Z meo pohledu a potreb me par tydnu navic nezabije a rozhodne ocenim nizsi cenu.


   
ReplyQuote
Page 21 / 33
Share: