X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.2 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Taky jsem všude počítal s 20 W. Buď pojedu CCT nebo RGB režim. Především to CCT. Barvy jsem dal jen do koupelny, ložnice a obýváku. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@michajs Nevím jeslti chápu dobře cos napsal, ale když smícháš všechny barvy RGB dohromady, tak ti z toho bílá určitě nevznikne 🙂


   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

@radek Spravne to chapes a urcite vznikne, zalezi sice na vyvazenosti zloziek RGB ale nieco okolo rozsahu hranicnych teplot bielej to bude

Výsledek obrázku pro rgb mixing


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

No ale v tom případě nemáš připojeno WW a DW (CCT)  a tím pádem světlo "žere" max. 10 W.


   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

No mal som za to ze tam mam 5+1 vyvodov takze si zopnem kazdy kanal zvlast, je to inak?


   
ReplyQuote
Daver
(@daver)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 179
 

BTW k tomu (ne)používání barev -  https://psychologie.cz/posvitte-si-na-unavu/ ... plánuju si s tím trošku pohrát a pošéfovat si světelnou pohodu v různých částech dne. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: Michajs

No mal som za to ze tam mam 5+1 vyvodov takze si zopnem kazdy kanal zvlast, je to inak?

Je to tak jak píšeš.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

...kdyby bylo treba, putovni svetlo mam ted ja 🙂 Muzu predat podle potreby Roznov p.R.-Humpolec-Praha-Rakovnik.


   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Zdravím,
mám namontované LED svetlá, u ktorých som vymenil pôvodný predradník za nový cez ktorý riešim stmievanie.

Svetlo: https://www.mcled.cz/led-downlighty-ml-412-019-39-0
Predradník: http://www.tci.it/en/products/led-drivers/5012/dc-maxi-jolly-hv-dali/

Svetlo sa pekne stmieva, ale všimol som si, že pri znížení jasu (napr. 50%) a zapnutí natáčania videa alebo fotky na mobilnom telefóne je vidieť na zázname ako svetlo bliká.

Jedná sa o vlastnosť PWM?
Jedná sa o chybu predradníka?
Je to tak aj u vás?

Dik,
Juraj


   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

je to kvoli PWM, LED maju velmi malu zotrvacnost, preto je blikanie zretelne aj pri vyssich frekvenciach


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

Ahoj všem,

Zkusím se přidat se svým dotazem k tomuto tématu, abych nevytvářel nové téma.

předem se omlouvám, jestli to tu někde je, ale asi jsem blbej - nedokázal jsem to najít. Mohl by mi někdo poradit - jaké se nabízí řešení component pro řízení RGB(W) pásku, který bude mít délku 25 metrů - po obvodu obýváku s kuchyní v podhledovém sádrokartonu. Dle Loxone partner k tomu potřebuji 3 extensions (samozřejmě jsem zapomněl kterých) ale za docela šílené peníze. Je nějaká jiná varianta k jejich HW, když vezmu v potaz, že bych chtěl mít v dome těch pásků vice (už třeba ne tak dlouhých) ale i tak - to je skutečně jediná možnost Loxone komponenty a mít jich tam 15 - 20 jenom kvůli hloupým RGBW páskům?

Moc děkuji za radu. Fakt jsem Loxone beginner, snažím se načíst forum, načíst I další informace, ale tohle je úplně klíčové.

Druhá věc jsou "obyčejná" světla, které bych chtěl stmívat!! Ideálně normální 220 V (ať už bodovky, nebo led panýlky). Také se tu hodně píše - viděl jsem, že zkoušíte různé modely...Můžete mi někdo (jako pro totálního ignoranta) napsat, jaké komponenty (a nyní mám zejména na mysli kombinaci Loxone + HW od jiných výrobců relátek a pod.) které potebuji pro zapínání a stmívání těchto "normálních" světel? Ideálně vše fakt jako pro blbce: miniserver-extension takový makový-Quido:) - actor - dimmer z Ali...apod.

 

Moc díky a nemusíte mne prosím hned kamenovat:)!


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ano, jsou jiné varianty. Od Loxone ti bude stačit DMX Extension. Ostatní už od jiných výrobců z Ali. Pásky bych rozdělil ns délky cca 5 metrů. Takže pokud ten pásek bude RGB, použiješ 3 kanálový DMX stmívač. Celkem 5ks. Pokud pásek bude RGBW, tak použiješ 4 kanálový, opět celkem 5 ks. Dáš je do podhledu ideálně do místa napojení na pásek. K tomu DMX stmívači přivádíš napájecí napětí + sběrnici z toho DMX Loxone. Ty stmívače mezi sebou propojuješ tou sběrnicí DMX.  Napájení toho stmívače vedeš z rozvaděče samostatně ke každému. Musíš si spočítat úbytek napětí na konci každého napájecího kabelu. Nesmí např. u 24V klesnout o 1V. 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

prihreju si polivcicku...

mrkni na 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ydSBDN9B8vpXgGFvU5JAIz1JKEYz11z1yZsSdo70u6M/edit?usp=sharing

tam  jsou odkazy na nejake DMX a postupne kdyz muzu doplnuju odkazy (ostatni, prosim pridejte se)

 


   
ReplyQuote
(@venca)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 25
 

skvělá tbl! Díky. Až se do toho dostanu, tak budu take přidávat své zkušenosti a odzkoušený HW. Zatím jsem ale koukám  za vámi kilometry daleko.

Rychlý dotaz - tbl s Led panely není? Kupovalo se zde hromadně 200 ks moooc pěkných RGBW panelů 24V. Dopadlo to? Nebyl by nějaký na vyzkoušení, prodej? Případně odkaz? Nemohu to dohledat.

 

Díky, V.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 
Posted by: Venca

skvělá tbl! Díky. Až se do toho dostanu, tak budu take přidávat své zkušenosti a odzkoušený HW. Zatím jsem ale koukám  za vámi kilometry daleko.

Rychlý dotaz - tbl s Led panely není? Kupovalo se zde hromadně 200 ks moooc pěkných RGBW panelů 24V. Dopadlo to? Nebyl by nějaký na vyzkoušení, prodej? Případně odkaz? Nemohu to dohledat.

 

Díky, V.

jedno testovaci svetlo je ted u Humpolce... 


   
ReplyQuote
Page 19 / 33
Share: