Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.4 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Neriesili ste niekto nastavenie adresy DMX dekoderu, ktory nema displej ani dip switch?

Napr. tento

Ak su zasebou mali by si automaticky pridelit kanal,
ale ak su paralelne malo by sa to dat nastavit cez DMX address editor.

Nemate typ na SW do PC cez, ktory sa to da nastavit?


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Také mám podobný, jen mi přišel s odpáleným kanálem, dokonce i chybějícím rezistorem. Co jsem ale pochopil tak lze automaticky seriově přiřazovat a pokud je paralelně tak fungují pod stejným kanálem stejně. Případně pak vlastní firmware, např. poslat zprávu sem.

Pokud najdete lepší způsob budu rád.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

To som našiel len som si neni istý či to bude fungovať.

idealne nejaký SW a USB RS485 kľúč.

Uvidim možno to objednam.

Dik


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Dneska jsem ještě googlil a nic oficiální v protokolu na změnu počáteční adresy v DMX jsem nenašel. Ten DMX encoder bude fungovat pouze na ty čínské kde je POUT, kterým se asi aktivuje "programování". Snažil jsem se najít i najít specifikaci encoderu, abych přes převodník RS485 změnil a bohužel bez úspěchu. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ja som sa snazil aj pisat tym co to predavaju a bez uspechu, nevedia.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Zdravím,

máte někdo ten návod na změnu proudu u CC dimmeru ze skydance? Konkrétně D4C. Kdysi se to tady probíralo. Číňan mi chce prodat nejméně 30ks, já však potřebuji jen 10ks 300mA.

Edit: už jsem to našel. Nicméně asi by se někdo nechtěl připojit s 20 dimmerama co? 😀

This post was modified 5 years ago 2 times by Bery

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Zdravím pánové, nenašel by se tu někdo pro realizaci další objednávky těch 24V světel z Číny?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Připravuje se další objednávka. Musíš se napsat do tabulky. Je zde nasdílena tabulka na Google, buď v tomto nebo jiném vlákně.


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Kam všude dáváte ty panely RGB-CCT od 10W? Také přemýšlím s objednáním, jen řeším počet a jaké.

Dáváte všude jako hlavní světlo ložnice, dětské pokoje, chodba, koupelna, WC, šatna?

WC třeba bude maličký 3,5m2 tam asi stačí nějaké cca 6W denní bílé.

V přízemí nebudu mít sádrokartonové podhledy, nechají se na to objednat předsazení jako mají na T-led? Případně zda jsou totožné rozměry a jen bych vyměnil panel? 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Já je dávám všude. V domě celkem 70 ks. Všechny ovládané dimmery, nepředpokládám provoz na 100%, zbytečně se pak hřejí. Až 45°C. V pasivním domě nic žádoucího.


   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 
Posted by: radek

Tak panel od @dandytom jsem doma ozkoušel a za mě ok. Testoval jsem pouze WW+CW (byť i s ostatními jsem si bliknul 🙂 ).

Co jsem zjistil tak při 100% svícení WW+CW to svítí cca. 2x víc než 1000 lm žárovka (= hromada světla). Při 50% WW+CW to svítí polovinou světla nežli 1000 lm žárovka.  Jinak řečeno 1m od zdroje dávalo 100% WW+CW 410lux; 50% WW+CW 110lux (a 1000lm LED žárovka 200 lux). Měřeno (asi ne moc přesným) luxmetrem na multimetru...

Tedy myslím že na menší pokoj (do cca. 10m2) bohatě stačí 1 panel, pro větší bych dal 2.

Po cca. 10min svícení na 100% WW+CW jsem naměřil nejteplejší bod na zadní stěně (kovový rámeček poblíž odporového děliče) cca. 45°C. To už je docela dost, asi bych to nenechával svítit na 100% (WW+CW) moc dlouho. Při 10min. svícení 50% WW+CW byla max. teplota 34°C což je vpohodě.

Spotřebu jsem změřil 30W - ať jeli WW+CW na 50% nebo 100% (což je mi divný). Ale měřil jsem to elektroměr v rozvaděči, což bylo dost naprd - jinej měřák sem neměl 🙁

Rozměrově jsem naměřil vnější průměr 175mm, potřebná díra 160mm a hloubku 15mm (což je super).

Posílám tedy světlo dál a určitě si jich pár objednám (těchto kulatých variant) - ideál kdyby se udělal tabulka, kam by se objednávky psaly.

Ahoj, 

zapisal som sa na dalsiu objednavku svetiel, ale stale mi vrta hlavou deklarovany vykon a dostupnost variant - chapem to spravne ze sa bude objednavat iba rozne prevedenie vykonu a tvaru ale stale to bude RGB + CCT - samotna CCT nie je v ponuke?

Z citovaneho prispevku mi tiez vyplyva, ze 10w varianta je 10w pre WW, 10w pre CW a 10w pre RGB, teda do kopy 30w pri plnom svite vsetkych kanalov?

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ano, ty W jsou přesně jak píšeš 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ale běžně s tím asi nebudeš svítit všema barvama. Já jsem při dimenzování pojistek a zdroje počítal na světlo 20W, protože tam kde nemám dimmer (jen připínám napájení) tak mám spojeno WW+CW.

Jinak do menších místností (pracovna, technická m, ložnice) jsem dal všude 2 svítidla a bohatě to stačí. Jedno mám v šatně a na WC a taky ok.


   
ReplyQuote
(@michajs)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 12
 

Dik za odpoved. No prave svietenie vsetkym naraz celkom uvazujem ako variantu pri potrebe obcasneho vyssieho vykonu - po zmiesani je to stale denna biela 😉


   
ReplyQuote
Page 18 / 33
Share: