Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.3 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@Dandytom: Mas nějaký bližší popis k těm DMX dimmerum co jsou v xls tabulce? 


   
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26

   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Zdravím, Jaké máte zkušenosti s těmito Dimery???DMX302 DMX  zde 

Už jsem vyměnil doma 16 ks z 22 během dvou let, pokud existuje něco spolehlivějšího...děkuji za tip! 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: Ichtis

Zdravím, Jaké máte zkušenosti s těmito Dimery???DMX302 DMX  zde 

Už jsem vyměnil doma 16 ks z 22 během dvou let, pokud existuje něco spolehlivějšího...děkuji za tip! 

Ja ich mam tiez zapojenych 8ks zatial ziadny problem. Strasne by ma zaujimali podrobnosti. Ako to mas zapojene? mas tam led ziarovky? spinas napajanie toho triaku cez rele alebo to mas stale pod stavou?ako to mas istene?Za akych okolnosti ti odide ten triak a ako sa to sprava?Dik


   
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahoj,

Minulý týden LED dorazila, doprava lodí se trochu protáhla. Dnes jsme vše zabalil a posílám na vaše adresy. Zbytek platby jsme zahrnul do dobírky. Jestli budete mít nějaký problém, tak mě kontaktujte.

This post was modified 5 years ago by dandytom

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 
Posted by: dandytom

Ahoj,

Minulý týden LED dorazila, doprava lodí se trochu protáhla. Dnes jsme vše zabalil a posílám na vaše adresy. Zbytek platby jsme zahrnul do dobírky. Jestli budete mít nějaký problém, tak mě kontaktujte.

Už máte vyzkoušeno? Je všechno s těmi 24V panely ok? Nemáte někdo jeden 20W kousek na odprodej? Plánujete stmívání přes klasický loxone dimmer? Nedávno se objevila kompaktní verze lxone dimmer, kterou lze umístit přímo ke světlům.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak první LED panel jsem ozkoušel a jede super. Jen sem si při tom odpalil dimmer - moje blbost zkrat na vedlejsim vyvodu 🙁 . Ale zjišťuju, že by se mi k tomu víc hodil 4CH dimmer. Neplánujete ještě nejakou hromadnou objednávku nějakých dobrých (= bez blikání) dimmerů?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: radek

Tak první LED panel jsem ozkoušel a jede super. Jen sem si při tom odpalil dimmer - moje blbost zkrat na vedlejsim vyvodu 🙁 . Ale zjišťuju, že by se mi k tomu víc hodil 4CH dimmer. Neplánujete ještě nejakou hromadnou objednávku nějakých dobrých (= bez blikání) dimmerů?

pridal bych se jak na svetla, tak na dimmery. diky


   
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

DMX jsem poptával přímo u iskydance (mají úpravu SW aby při zapnutí neblikali), ale bohužel v ČR již máji výhradní zastoupení a proto mi nic neprodají :-(. Proto jsem par kusu nakoupil v ČR u t-led.cz, nemají je na webu. Cena za kus byla 485Kč za kus bez DPH :-(. Dále jsem to zkoušel přímo na aliexpresu cena byla do 20 dolaru za kus, jenomže chce abych objednal aspoň 200 kusu, jinak mi neprovedou úpravu FW. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

A ty od T-led jsou ok? Mám tu teď pár D4 od různých dodavatelů z Ali za ceny od 16 do 19$, ale ještě jsem se k nim nedostal, abych otestoval.


   
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Jo jsou, jsou to přímo ty iskydance D4. Jen ta cena je vyšší. Pak mají i 8Ax4CH, taky bez blesku při power ON.

 

IMG 20181105 140719
This post was modified 5 years ago by dandytom

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

@dandytom ty světla, co se kupovala jsou na CC zdroj? Neřešil jsi možnost, nechat to vyrobit pouze CCT na 24V s regulací přes loxone PWM dimmer?


   
ReplyQuote
Kvikkvik
(@kvikkvik)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 22
 

Ahoj,
najde se tu někdo kdo používá V9 či V10 a nové bloky ovládání osvětlení? Zaujala mě funkce budíku s možností postupného náběhu intenzity světla. Je to ale možné pouze přes Smart aktor. Změnil jsem tedy jeden DMX na "smart". Světla napájím 24V zdrojem a napětí stahuju pomoci bloku Scaler na 12V.  Můj dotaz je následující:

Ve vlastnostech Smart výstupu je vlastnost "Oprava" - udělá tato stejnou funkci jako blok Scaler? V dokumentaci Loxone jsem k tomu nic nenašel... A smart světlo připojené přes Scaler nefunguje.

Dík

smartaktor

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Máte někdo tip na nějaký převodník z DMX na Ethernet (popř USB)? Jelikož mám doma dost světel řízených přes DMX, rád bych měl záložní variantu ovládání pro případ, že mi umře (nebo bude problém) s Loxone. Představuji si to tak, že budu mít na stávající DMX  sběrnici v rozvaděči píchlej DMX převodník, který by se zapojil do sítě a z PC / mobilu bych mohl případně světla ovládat i takto.


   
ReplyQuote
(@david-pr)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 643
 

@radek

https://www.vodnici.net/wiki/dmx-pomoci-arduino-nahrada-za-dmx-extension/

Poskladas to za par korun 😉 Osobne ho vyuzivam misto Loxone DMX ext.

 

Edit: Jako dobry interface mi prijde  node-red, kde si muzes nastavit vsechny svetelne okruhy a v pripade nouze je pres dashboard node-red ovladat.


   
ReplyQuote
Page 17 / 33
Share: