Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

484 Posts
63 Users
42 Likes
129 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Se nám to začíná pěkně plnit 🙂


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Se nám to začíná pěkně plnit 🙂


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@dandytom Taky se hlásím na pár desítek. Můžu si od tebe jeden z těch tvých vzorků odkoupit a nechat poslat na vyzkoušení? Předem díky 😉


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Přemýšlím jenom, jaký kabel k těm světlům táhnout, pokud bych chtěl využít všech 5 barev (RGB+WW+CW). To už je potřeba 6 drátů, takže CYKY 7x1.5 a počítat s tím, že '-' drát je jenom jeden s průřezem 1.5mm² a nebo nejaka kombinace CYKY-J 3x2.5 + CYKY-O 4x1.5?

Docela pekne vypada DMX Dimmer: https://www.aliexpress.com/item/LT-905-OLED-5CH-CV-DMX-Decoder-DC12-24V-input-5A-5CH-output/

Jak to řídit v Loxone? Odpoved od Loxone support: ¨V současnosti se 5ti kanálové ovládání osvětlení neplánuje, ať už na DMX tak i Tree. Ovládání by muselo být realizováno pomocí dvou RGBW 24V dimmerů na tree/air extensionu - 4+1 kanál. DMX dimmery již nejsou v nabídce. Zároveň je možné využít HW třetí strany ovládaný DMX sběrnicí pokud takový najdete. V obou případech budou jednotlivé kanály ovládané samostatně a nelze je užívat jako RGBW aktory.¨

Tak si tak říkám, jestli to není zbytečně překombinované... Jedině si sám rozhodnout, zda chci RGBWW čí RGBCW nebo WW/CW


   
ReplyQuote
 zigy
(@zigy)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

A hranatá varianta světel pouze CW+WW v různých velikostech není?


   
Stingray and orlik80 reacted
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
 

Hranatá verze je také, ale problém je v počtu pro objednání. Minimum je 50 kusu, jinak účtují  manipulační poplatek. To stejné v různých velikostech a teplotách. Proto jsem se rozhodl pro jednu velikost a stejný typ. Budu mít do rezervy cca 5 - 10 kusu a jak nějaké odejde tak ho jednoduše vyměnit. Když bych měl více druhu, tak by bylo vice různých rezervních svítidel.

Pro vaše testování jsme vyhradil jedno svítidlo, které bude kolovat mezi zájemci. Dnes posílám Stingray,  do tabulky zapisujte žádosti o zapůjčku.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Wege0rOMwtgVFH3AmWVC8CP3ymWIU6dswBaziT-TFGY/edit?usp=sharing

Ten kdo má svítidlo, zašle svítidlo na své náklady dalšímu. Budu rád když se mě svítidlo v pořádku vrátí. Vzorek mě stál 1200kč.


   
Richard and Stingray reacted
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@dandytom Mám dva návrhy ... zaprvé bychom na to mohli založit zvláštní thread, abychom nespamovali toto vlákno. Zadruhé, ohledně výběru velikosti/typu panelů/pásek od toho dodavatele bychom asi měli udělat tabulku s výpisem jednotlivých typů a každý by zapsal kolik kusů kterého typu poptává.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Panove,

jak jste se dostali k potrebne intenzite svetla v jednotlivych mistnostech?

Zkousel jsem nejake online kalkulacky na netu, ale vysledky se lisi tak moc, ze jejich pouziti postrada smysl.

Podle jakeho vzorce/vypoctu/kalkulacky jste urcili potrebny pocet lumenu pro jednotlive mistnosti?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Pohledej na foru, uz se to tu resilo.

Bud nejaky sw (ktery se mi zdal ale moc slozity na nastaveni vsech parametru), nebo ja to resil tak, ze sem nekde nasel tabulku, ktera rika odhadovane osvetleni (v luxech), pro jednotlive mistnosti. Podle toho jsem to tak nejak od oka navrhnul.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Pokud je ještě ta možnost, taky bych cca 20 kousků využil...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak panel od @dandytom jsem doma ozkoušel a za mě ok. Testoval jsem pouze WW+CW (byť i s ostatními jsem si bliknul 🙂 ).

Co jsem zjistil tak při 100% svícení WW+CW to svítí cca. 2x víc než 1000 lm žárovka (= hromada světla). Při 50% WW+CW to svítí polovinou světla nežli 1000 lm žárovka.  Jinak řečeno 1m od zdroje dávalo 100% WW+CW 410lux; 50% WW+CW 110lux (a 1000lm LED žárovka 200 lux). Měřeno (asi ne moc přesným) luxmetrem na multimetru...

Tedy myslím že na menší pokoj (do cca. 10m2) bohatě stačí 1 panel, pro větší bych dal 2.

Po cca. 10min svícení na 100% WW+CW jsem naměřil nejteplejší bod na zadní stěně (kovový rámeček poblíž odporového děliče) cca. 45°C. To už je docela dost, asi bych to nenechával svítit na 100% (WW+CW) moc dlouho. Při 10min. svícení 50% WW+CW byla max. teplota 34°C což je vpohodě.

Spotřebu jsem změřil 30W - ať jeli WW+CW na 50% nebo 100% (což je mi divný). Ale měřil jsem to elektroměr v rozvaděči, což bylo dost naprd - jinej měřák sem neměl 🙁

Rozměrově jsem naměřil vnější průměr 175mm, potřebná díra 160mm a hloubku 15mm (což je super).

Posílám tedy světlo dál a určitě si jich pár objednám (těchto kulatých variant) - ideál kdyby se udělal tabulka, kam by se objednávky psaly.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Tabulka je tady:  https://docs.google.com/spreadsheets/d/1umAvKouZ2k7t7aAt_fTklBWHz7gTkOrRHrR3HJiulxM/edit#gid=0

Kdyby ti nešlo zapisovat, požádej dandytoma.

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@Dandytom: Mas nějaký bližší popis k těm DMX dimmerum co jsou v xls tabulce? 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: radek

@Dandytom: Mas nějaký bližší popis k těm DMX dimmerum co jsou v xls tabulce? 

Taky by mě zajímaly ty bližší informace.


   
ReplyQuote
(@dandytom)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 26
 

Dimmer by měl byt klasicky D4-L, který je běžně dostupný na aliku. Cena je o něco příznivější, dodávka od 10 kusu. Jsou dostupné jak Constant voltage tak i Constant current kdyby měl někdo zájem. Nevím jak je to z probliknutím u zapnutí, ten co testuji tak ten problikne na 1-2s při power on.

https://drive.google.com/file/d/1AvlE6qSNkaVxtKuFpjB8O1kYgr83fNWS/view?usp=sharing


   
ReplyQuote
Page 16 / 33
Share: