X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.9 K Views
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

@yany:
1 - Áno pokiaľ máš dimmer PWM (wiki)

2 - Áno dajú. Je jendo aké sú.


   
Yany reacted
ReplyQuote
hedyso
(@hedyso)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 29
 

Chcem sa spýtat ci niekto skusal spajat kanaly PWM výstupov ?
Inak, mam Multi Extension Air  https://www.loxone.com/cscz/kb/multi-extension-air/ kde písu : Maximální výkon na jeden kanál je 50 W, pokud je zapotřebí vyšší výkon, můžete kanály spojit (tím získáte maximální výkon až 200 W na jednobarevný pásek)
Ako bude vyzerat schematicky takto zapojený biely LED pás ? Vobec to neviem vygooglit ani predstavit si to zapojenie aby sa spocital vykon ... prepojit kazdy kanal kablom ? alebo ich sparalelniť ?

Dik za kazdu opdpoved

 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Tak doplnim jeden test blikajucich Dimmerov.

Skydance
D4 2ks neblikaju pri pripojeny napajania vobec (kupovane s odstupom cca 3mesiac)

D24 3ks
1. neblika vobec
2. blikne velmi malo, badatelne v uplnej tme na LED pase, na led paneli nevidno
tieto dva boli z jednej varky cca jul 2017

3. blikne velmi, zablesk ako na videach tu vo vlakne
tento bol kupovany januar 2018
ten co ma SMD tranzistori neblika, ten co ma TO220 blika
rozdiel v hodnotach suciastok napajacieho zdroja som nenasiel, ten co blika ma na paneli Made in PRC
Mne to pripada ako keby cinan kopiroval cinana.

dimmer

   
radek and Georgio reacted
ReplyQuote
 zigy
(@zigy)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

Mě se stále nejvíc líbí verze LED panel + DMX CV dimmer z ali + 24V zdroj v rozvaděči.

Problém je sehnat LED panel na 24V.

U nás sem našel jednu firmu která je prodává. Panel bez zdroje a je tam CV 24V pásek. (5W - 469Kč, 28W - 1513Kč) a kombinace mezi tím.

Cenově to je stále dost vysoko v porovnání s CC panelem. 

Teď jsem narazil na tento panel na aliexpresu.

https://www.aliexpress.com/item/AC-12V-24V-LED-Ceiling-Light-3W-25W-Warm-White-Natural-White-Cold-White-Square-Ultra/32837138868.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.u4zrUN

Nemáte někdo zkušenost? Nápady? Můj předpoklad je že se jedná o stále stejný CC panel ale zdroj se krmí místo 230V pouze 24V. Když mi to někdo vyvrátí budu hodně rád a tím vyřeším celý dům.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nechapem, predsa som to sem uz pisal 2x - za posledny ~rok tu nikto neobjavil pouzitelne riesenie na stmievany 24V CV panel. Ja som sem daval link na 0-10V ako-tak stmievany CC zdroj meanwell pouzitelny s 22cm panelmi z tled.cz. Akekolvek pokusy o zamenu led, dohodu s vyrobcami atd skoncili tusim vsetky neuspechom. Ja osobne som sa na to vysral, stmievanie som chcel len kvoli nocnemu osvetleniu, to poriesim led paskami a panely necham tak ako su.


   
ReplyQuote
 zigy
(@zigy)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

Já vím, sledoval jsem vlákno kde jste to řešili. Ale díky vysoké poptávce se výrobci asi umoudřili. Sehnal jsem v republice led panel 24V/18W za 1050Kč, a když to je u nás tak to chci najít i v číně za tři stovky.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Led panel na 24V CV jsem již vyřešil.

Viz zdezde a zde

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: zigy

Mě se stále nejvíc líbí verze LED panel + DMX CV dimmer z ali + 24V zdroj v rozvaděči.

Problém je sehnat LED panel na 24V.

U nás sem našel jednu firmu která je prodává. Panel bez zdroje a je tam CV 24V pásek. (5W - 469Kč, 28W - 1513Kč) a kombinace mezi tím.

Cenově to je stále dost vysoko v porovnání s CC panelem. 

Teď jsem narazil na tento panel na aliexpresu.

https://www.aliexpress.com/item/AC-12V-24V-LED-Ceiling-Light-3W-25W-Warm-White-Natural-White-Cold-White-Square-Ultra/32837138868.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.u4zrUN

Nemáte někdo zkušenost? Nápady? Můj předpoklad je že se jedná o stále stejný CC panel ale zdroj se krmí místo 230V pouze 24V. Když mi to někdo vyvrátí budu hodně rád a tím vyřeším celý dům.

Je to tak jak píšeš je u toho "klasický" led driver na 24V stmívat se to nedá a svítí to nahovno jeden jsem na zkoušku objednal.

EDIT: Čínskejch 25W znamená ve skutečnosti 16W (při 24V bere 0,67A)


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já bych si těma 12/24V nebyl moc jistej. Na poslední fotce je zdroj a je to klasickej CC zdroj (300mA) napájenej 230VAC.

Koho si našel v ČR?


   
ReplyQuote
 zigy
(@zigy)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 13
 

U nás to začala dělat (přeprodávat)  firma ledeye.cz na stránkách to zatím nemají. Poslali mi ceník - příloha.

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: radek

Já bych si těma 12/24V nebyl moc jistej. Na poslední fotce je zdroj a je to klasickej CC zdroj (300mA) napájenej 230VAC.

Koho si našel v ČR?

Je to opravdu CC zdroj na 12-24V.

2018 02 27 22.17.50

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 
Posted by: zigy

U nás to začala dělat (přeprodávat)  firma ledeye.cz na stránkách to zatím nemají. Poslali mi ceník - příloha.

 

Jen pozor na to, že tyto panely mají CRI pouze 70...Až ti bude špatně a budeš zelenej tak to možná ani nepoznáš 🙂


   
ReplyQuote
(@machy)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Zdar, nepoužil někdo z vás řešení stmívání přes sběrnici DALI? Mělo by to být lepší než klasické DMX a Loxone prodává i rozšíření. Sice je to raketa, ale s jedním se dá ovládat celý barák.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, tak čas běží, už jsou to 3 měsíce co jsme se přestěhovali a protože jsem zatím uspokojivě nevyřešil problematiku řízení LED světel, svítíme stavebníma halogenama ze zásuvek, na hajzlu zatím lampička z ikey 🙂 Návštěvy se diví, manželka mě nenávidí ... 

Můj kamarád je velikej bastlíř a navrhnul řešení, jehož teoretický koncept vám předkládám ke kritickému zhodnocení: loxone > DMX > PWM dimmer z Ali > FET > omezovač > levnej CC panel z TLedu.

Myšlenka č.1 - používat dimmer pouze jako řídící člen výkonového transistoru. Přínosy:

  • nezatěžuju dimmer, takže možná dýl vydrží
  • když mi na jednom kanálu visí celkem 300W led pásek, nemusím použít 6dimmer kanálů po 50W ale jen jeden přiměřeně dimenzovaný FET kterej ten výkon přenese
  • nepotřebuju šestery dráty, abych to napájení přived z rozvaděče ke světlům, ale jen jeden pár, byť hodně tlustej
  • když shoří FET tak ho jednoduše vyměním a nebude to drahý
  • odpadá omezení výstupního napětí dimmeru (12-24V), takže teoreticky můžu použít i vyšší napětí a tedy i větší CC panely

Myšlenka č.2 - ochranný obvod pro CC panely. Měřili jsme si charakteristiku levnejch panelů. Jejich spálení lze předejít tak, že před něj zařadím jednoduchej a levnej obvod, kterej omezí napětí a proud na hodnoty u nichž máme otestováno, že je ten panel snese. Toto řešení údajně používají některé sériově vyráběné led reflektory, např. tento. Nedávno kamarád jeden opravoval, je v tom prej nějakej běžne dostupnej šváb kterej to řeší. Detaily vám neřeknu, pracujeme na tom.

Než mě začnete grilovat, můj disclaimer je že moje elektrotechniké znalosti jsou omezené, takže jsem to možná mírně zkreslil. Nicméně, co si o tom myslíte? 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Mne to pride trosku pritiahnute za usi. FET za dimmerom nebude fungovat, pretoze dimmer spina proti zemi. Musel by si tam dat medziclen nejaky (opto)tranzistor, ale musel by byt kurevsky rychly kvoli ostrosti hran na gate toho fet-u, inak ho spalis. Podla mna no way, nehovoriac o tom ze to uz mozes rovno pouzit arduino.

Dalej mam vyrazne pochybnosti o CC obmedzovaci za pwm clenom, bud nebude fungovat, alebo coskoro chcipne.

300W led pasok na jednom kanali je vcelku dobre scifi, pokial su 24 voltove, mas tam 12A. Pokial led panely, tam je to obvykle okolo 40-60V, ale furt si na 5A.

Mam v dome snad 40-50 panelov, pred stahovanim som bluznil o stmievani, doteraz som to nerealizoval (byvam 8 mesiacov). Stale to mam v plane, ale budem stmievat par panelov, mozno max. 1 na miestnost alebo tak. A to ma tych 2500 kc (100e) za riaditelne zdroje nezabije.


   
Stingray reacted
ReplyQuote
Page 14 / 33
Share: