Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
85.1 K Views
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Cena jednoho panelu po slevě je 1230kč včetně DPH, dodání je za cca. 4-5 týdnů.

Budu brát 19W, 24V, 240x240mm, denní bílou, chtěl bych objednat co nejdříve, ideálně ještě dnes, tak kdyby se někdo chtěl přidat dejte vědět.


   
ReplyQuote
(@cerney)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Ahoj, já jsem teď na podzim předělával nejlevnější čínské kulaté LED panely na LED pásky 24V/20W z t-led.cz. Pásek je sice vyšší, ale přesahuje pouze asi 2-3mm a skoro žádné světlo dozadu neprochází. Pouze šroubky držící kryt nejsou zcela zašroubované. Dále se musí trochu obrousit kulaté plexi, které se vsazuje dovnitř, protože LED na novém pásku mají větší pouzdra. U některých rozměrů panelů není LED pásek po celém vnitřním obvodu, protože pásek se dá dělit jen po 5cm segmentech, ale při používání to není vůbec poznat. Svit je o trochu slabší než s původním páskem (obroušením matného plexi se trochu zhorší přenos světla, protože hrana už není tak hladká a i výškově to není sesazeno zcela ideálně), ale svítí to pořád dost. Nejvíc používáme velikost 12W (díra do SDK 125mm), čtyři panely na místnost 20m2 jsou až moc a klidně by stačila čtyři světla o velikosti 9W. V obáváku a kuchyni máme vždy řadu panelů velikosti 6W nebo i 3W. Napájím vše jedním zdrojem z TM a spínám přes Quido. 

O víkendu sem můžu doplnit nějaké fotky.

Při výběru panelů je nutné vybírat ty s rovnou pohledovou stranou, které mají horní kryt na šroubky a je tam i více místa na pásek.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Uměl bys prosímtě hodit odkaz na nějaký konkrétní LED panel, který si použil?

 

Díky


   
ReplyQuote
(@cerney)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Většinu jsem kupoval zde (nabídka už není aktivní) případně tady. Objednával jsem je postupně, podle toho jak jsme dodělávali jednotlivé místnosti.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Diky za info. Tyhle mám náhodou taky doma, tak do nich ještě zkusím mrknout, jak to tam udělat.

Neměl jsi s nimi někdy problém že se zahřívají? Mám trochu strach, aby to nad podhledem (pod střechou kde je vata) něco neudělalo. Když jsem 12W světlo zkoušel po cca. 1/2 hod svícení teplotně proměřit, tak na nejvyšší teplotu (45°C) jsem naměřil na těch kovových packách na které se dávají ty pružiny do SDK.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Zkoušel jsem jedno světlo rozebrat, a nalepit do něj nalepit 24V LED pásek (24V/15W 8mm - tento). Výškově se to do panely vešlo akorát, sešrouboval jsem celé. Difuzér jsem taky musel trochu zbrousit (aby se tam vešel) a díky dělitelnosti LED pásku tam mám mezeru cca 3cm.

Problém ale je, že to svítí bídně. LEDky totiž nesvítí přesně doprostřed toho difuzéru a tím pádem to pak dělá okrajovou záři a světlo není pěkné po celé ploše. Navíc v místě, kde není pásek je mezera docela viditelná. Obecně původní LED byly orientovány podélně, zatímco u napěťových jsou orientovány napříč, v tom je myslím hlavní problém. Neměl jsi s tím problém?

20180107 093707

Neřešil jsi tenhle problém?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@radek ja mam zatial prerobeny len 1ks 12W stvorec.

Pouzil som pas 24V 24W/m 5mm sirka.

Difuzor som musel odstrihnut cca o 1mm z dvoch stran. (nebrusil som ale strihal)

Dlzkovo na obvode chyba cca 2-2,5 cm, nepamatam presne. To pri svieteni nieje vydiet.

Po prerabke som meral svieivost v LUXoch a rozdiel bol par luxov vo vzdialenosti 1m.

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak to máš asi jiný typ panelu než mám já. Já mám něco takovéhoto:

led panel light inside parts

Za zadním plechem je takový neprůhledný bílý papír, potom cca. 0,6mm tlustý difuzor z nějakého matného plastu (na fotce má označení nan-diffusion LPG) a potom je slabé (cca. 0,5mm tlusté) matné krycí sklo. Princip je, že LEDky svítí z boku do difuzoru a tím vytváření nepřímé rozptýlené světlo.

Já jsem upravoval ten difuzor uprostřed, ale tenhle by určitě nešel stříhat, brousil jsem ho smirkem.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Ja to mam podobne.

Pod prechom folia cca 0, nic
Difuzor 3mm, pozeral som a to strihanie je skor dokalicenie, cize asi brusit.
Potom 1mm plast asi na rozptilenie. Ten vliezol pod LED.

Original panel ma 310 luxov vo vzdialenosti cca 1m.

Po prerabke 290 luxov vo vzdialenosti cca 1m. Pri 24V a 420mA cize 10W.

Tu su foto aj pasu.

panel5
panel4
panel3
panel2
panel1

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Dnes som upravil dalsi 12W panel.

Pouzil som 4mm pas 12V 11,52W/m. Kedze je 12V tak som dal dve casti paralelne.

Vosiel sa bez obrusovania a led nevtrcaju nad difuzor. Na pase je katastrofalana obojstranka, nic nedrzi.

Po prerabke ma odber 350mA cize 8W. Svietivost cca 150LUX vo vzdialenosti 1m.

Cize tento pas je podlamna nanic.

 


   
ReplyQuote
(@cerney)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 8
 

Těžko se to fotí, ale zkusil jsem:  foto_1  foto_2 (nikde tu nevidím jak přímo vložit fotku)

Důležitá je ta výška difuzoru, aby byl přesně uprostřed LED. Někde jsem musel difuzor na krajích trochu podkládat (použil jsem na to kousky té pěny, která je nalepená na horním plechu a tlačí uvnitř vše k sobě)

Teplotu jsem včera měřil na vnějším okraji krytu který je vidět a po několika hodinách svícení měl 40°C. Nad každým světlem mám krabičku co jsem si udělal z červeného SDK. Až budu mít chvííli, tak světlo sundám a změřím teplotu i uvnitř.

Intenzitu osvětlení bohužel nemám jak změřit, ale od oka mi přijde že je velmi podobná té původní... ? 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

OT: Foto přidáš pomocí Attach Files dole u okna ve kterém píšeš příspěvek, nahraješ foto a vložíš do příspěvku. Intenzitu změříš +- nějakou aplikací v telefonu, hledej Lux meter. 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Už mám nainstalováno polovinu došlých světel 🙂

Pocity jsou pozitivní, světlo je příjemné, žádná modrá bílá se nekoná, opravdu bych to přirovnal k denní bílé.

2018 02 05 09.10.24
2018 01 23 11.40.25
2018 01 23 11.40.33

 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Nezkoušeli jste někdo tyhle panely?  https://www.t-led.cz/p/sn-led-panel-18w-ctverec-225x225mm-10259

Já je kupoval na zkoušku kamarádovi a dvě světla 18W uprostřed místnosti 5x5m jsou na můj vkus vypalování očí 🙂 Zpracování u některých kusů není nic moc, sem tam je tam ostrá hrana, která ale z 50cm nekazí celkový vzhled, světla se nezahřívají a nestmívatelný 18W panel vyjde na 220kč s DPH a 2 roky zárukou v ČR.

Za 300kč k nim mají i stmívatelné zdroje, které jsem ale nezkoušel.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ma ich sused plny barak, mne prisli priliz male a slo z nich na mna ostre bodove svetlo, tak som kupil 300x300 a som spokojny. Stmievatelne zdroje co k tomu maju su ale na triakove stmievace a vysledok stoji vacsinou za hovno (minimalne s tym triakovym dmx dimmerom co sa tu riesil pred rokom). Mean well ma zdroje podobnych parametrov (o par W menej) s riadenim 0-10V, ale stale relativne bieda (blbo sa hlada spodna hranica kedy to este zopne a nesvieti to moc). Osobne na to kaslem, nocne orientacne osvetlenie budem riesit pomocnymi zdrojmi svetla (asi nejake led pasky). 


   
ReplyQuote
Page 9 / 25
Share: