X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.2 K Views
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Vdaka Georgio za potvrdenie. Skus to viac krat v noci a daj tam pausu 10s a potom skus nejakych 20s a budes vidiet ze sem tam sa stane ze na niektorom led pasku bude daleko vacsi zablesk. Ano nespravi to vzdy to mam aj ja tak...da sa ti skusit?


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  
Posted by: ager

Vdaka Georgio za potvrdenie. Skus to viac krat v noci a daj tam pausu 10s a potom skus nejakych 20s a budes vidiet ze sem tam sa stane ze na niektorom led pasku bude daleko vacsi zablesk. Ano nespravi to vzdy to mam aj ja tak...da sa ti skusit?

OK, zkusím to, není problém.... otázka je, zda se s tím dá něco dělat 🙂 nebo si na to zvykneme 🙂


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Ja som tento týždeň zapájal tieto 6 a 4 kanálové dmx dimmre a správa sa to rovnako ako u agera. Po pripojení zdroja to celkom intenzívne preblikne na niektorom kanály.

http://s.aliexpress.com/22YFJBb2

http://s.aliexpress.com/y2meEV36


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte. Vdaka tomas_IW za info...No je to zaujimave ze to napriklad Koldovi alebo Radekovi nerobi..Ak sa spravne pamatam tak kolda ma rele aj na vstupe napajania na dimmer ale aj na vystupe kde to ide na LED pasky tak tam mi to dava logiku ze mu to neblika aj ked pise ze 9 kanalovy dimmer mu blika tak tam to asi nema tych 9 kanalov cez rele na vystupe...No ale radek ma presne ten isty dimmer a nerobi mu to!!!!

V prilohe som nahral dve kratke videa ako pekne vidiet to bliknutie a mozem potvrdit ze ked tam mam tie cinske led pasky tak je to len take jemne bliknutie ale na videu mam pripojene led pasky 7.2W/m a ten druhy je 10W/m a tam uz je to ozaj zablesk...na videu vidiet ze ten nalavo blikne poodstatne viac! nehovoriac v noci...

Riesenie? No vyzera to tak ze asi su len 3 moznosti:

1. Mat stale zdroj zapnuty co je ale ozaj somarina 🙁 Alebo zdroj na vecer zapnut a rano vypnut a tym padom to blikne iba raz pri zapnuti ale aj to nie vzdy to spravi...

2. Ked som rozobral ten dimmer PX 24506 tak tam ako som pisal dmx controller ma separatne napajanie 5V cez stabilizator 7805 tak jedine kazdy dimmer prerobit a to napajanie 5V na dmx controller mu bud zapnut skor alebo natrvalo...co mi ale pride tiez ozaj hlupe a pracne to takto prerabat....

3. Nakupit Loxone DMX dimmerry co je ale ozaj o inych peniazoch. Inak nemate to niekto odskusane s dmx loxone dimmermi ci to tiez robi ?to by ma teda riadne zaujimalo...

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Nepomohl by vřazený kondenzátor na výstupu dimmeru? Že by vstřebal prvotní "výboj".


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

To jsou slušný blesky, takový věci bych si určitě všimnul.

Mě se tedy zdroje odepínají cca. 4x za den (vypínají se po 10min, kdy není požadavek na rozsvícení nějakého LED světla).

Všechny LED pásky, které řídím přes DMX mám na 24VDC (6W, 15W a 26W) odsud:

http://www.valmax.cz/kategorie/led-pasky/bila-barva/


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Takového blesku bych si také všimnul..  problikne mi to, ale fakt nepatrně.. ale mám testovací čínský pásek. Kvalitnější jsem zatím nezkoušel.

Loxone Dimmer - těžko říci, nemám zkušenosti. Určitě bude nějaká cesta, jak to opravit, chce to nějakého elektrotechnika 🙂


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte. Vdaka za info vsetkym.

To Pavel: Aj mna napadol ten kondenzator na vystup ale ked som to skusal s kondenzatorom tak ten vyboj sa este zvyraznil nakolko sa ten kondik nabil a led pomaly zhasinali tak ako sa vybijal kondik...skusal som to s C=1000mikroF...skusim este tam dat nejaky maly co to urobi ale to bude zrejme rovnake. Porozmyslam este ako by sa to dalo vyriesit nejako rozumne. Ked na nieco dojdem napisem. Ak by niekoho este napadlo nejake riesenie please sem s tym 🙂

Edit: Teraz som skusil tam dat C=47mikroF a ten zablesk je taky isty ako ked tam aj neni ziadny kondik.

 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Troska som sa s tym hral, a potvrdilo sa mi co som pisal predtym ohladom napajania controlera zbernice DMX....Jednoducho som dal napriamo napajanie 24V pred stabilizator 7805 a blikanie je prec! vid foto.

Problem je ze ten controler ma odber 8mA co je 24*0.008=0.192W a to je vlastne to iste ako napajanie celeho dimmeru...:( meral som aj odber celeho dimmeru v standby rezime a to je tiez 8mA....vsak v podstate to dava logiku ze je to rovnake kedze led nesvietia tak ten 8mA  odber robi ta elektronika DMX controlera.

No je tam viacero moznosti ako to vyriesit...porozmyslam co bude naj.  


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  
Posted by: ager

Problem je ze ten controler ma odber 8mA co je 24*0.008=0.192W a to je vlastne to iste ako napajanie celeho dimmeru...:( meral som aj odber celeho dimmeru v standby rezime a to je tiez 8mA....vsak v podstate to dava logiku ze je to rovnake kedze led nesvietia tak ten 8mA  odber robi ta elektronika DMX controlera.

 

Super diagnostika.. jen jsem nepochopil poznámku citovanou výše. Proč je to problém ?


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Znamena to ze nemusis zasahovat vobec do dimmera a robit nejaku upravu ale nesmies odpajat napajanie dimmera kedze spotreba je rovnaka...


   
Georgio reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

K tymto panelom som skusal Mean Well LPF-16D-54 a ok. Pokial by chcel niekto viac okruhov nez ma volnych analogov, tusim som videl aj zdroje s dmx alebo dali vstupom, cenu neviem.


   
ReplyQuote
(@orlik80)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 44
 

Zda se mi to nebo se Loxone snazi zbavit DMX? Maji sice DMX Extension ale zmizela poznamka ze po upgrade firmware bude umet DMX-RDM (drive bylo v popisu: "Podpora DMX-512 a DMX-RDM protokolů (bude k dispozici s aktualizací)") a navic se mi nedari najit DMX Dimmer uz je tam jenom Tree nebo Air... co dalsiho bude nasledovat?


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

to orlik: Neviem aky tam bol predtym popis ale napisal som do loxone uvidime co odpovedia.

No ze to nebude podporovat DMX RDM (obojsmernu komunikaciu) to by mi ani az tak nevadilo aj ked je to skoda len by ma zaujimalo ci je mozne ze loxone spravi nejaky update pre DMX extension a budu po DMX komunikovat iba ich zariadenia...a nasa cina je prec a mozme prerabat rozvadzace. Co vy nato?

Este sa chcem opytat ci je mozne nejako v configu zablokovat update pre DMX extension?

 

 


   
orlik80 reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Keď to spravia tak už je otázka ci pri tej prerábke tam zostane tá zelena krabička.

Zablokovat update v configu sa nedá. Môžeš spraviť to že ho pri update odpojis, ale je otázne či ti budu rôzne verzie spolu chodiť. Záleží čo upravili. A či sa upravila komunikácia s tým extonsionom.

 


   
Georgio reacted
ReplyQuote
Page 12 / 33
Share: