Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
133.4 K Views
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

Jo mimochodem, pokud někdo sháníte zápustné čtvercové 24V CV panely, tak existují, jsou pěkné a dobře fungují s Lox. RGBW dimmerem a tedy zřejmě i s DMX PWM dimmery. Nabízí je firma ledeye.cz ... pozor, ne na eshopu, jen na dotaz. Nejsou ovšem levné.  Ceny zhruba 5W za 500, 10w za 800, 18W za 1100 a 24W za 1600 (bez DPH).

Oproti výše zmiňovaným t-led SNx je jejich cena/výkon zhruba pětinásobně horší, jinak asi nemaj chybu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nedava ekonomicky zmysel, za 300+800 mam 24W CC panel + 0-10V riadeny CC zdroj.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Seznam LED CV panelů:

http://www.loxwiki.eu/display/LOX/LED+Panels


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Jen pro zajímavost jak to vypadá uvnitř CV panelu, je zajímavé že odpory nejsou všude, ale jen u části LEDek?

https://knx-user-forum.de/filedata/fetch?id=713014&d=1465421361


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Ja pojdem cestou transplantacie 🙂 uz sa to tu rozoberalo
jednu pokusnu mam uz zasebou s 12W panelom , meral som aj svietivost a je to ok
Tento tyzden mi prisli este dalsie pasy sak medzi sviatkami otestuejm tie a dam info.
CC dimmer som zatial neskusal.
Cize na 12W a 18W panely transplantacia, 6W skusim na CC dimer priamo, len neviem ci ich dam niekolko paralelne. Otazka je co ked odide co i len jedna Led pojdu ostatne ta tam.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

@smotek7 jaké používáš LED pásky a panely k transplantaci?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

24V 24W/M 5mm tento som skusal je to ok, len cena je 19,52€ za 5m. ale teraz som pozeral a je tam 32€

teraz prisiel 24V 9W/M 4mm ten chcem odskusat aku to bude mat svietivost.
V kupelni mam 8ks dier na povodne 12W paneli tak po prerabke budu mat tak 7W co mi tam staci.

A panel som pouzil Nedes, daval som sem foto.


   
ReplyQuote
Stingray
(@stingray)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 166
 

@msk  Dáš nám prosím linky na ten panel a zdroj 0-10V?

Tohle řešení je asi fajn, pokud ti stačí stmívat 2-3 okruhy. Pokud ale chci stmívat řekněme 20 okruhů, tak jak si v loxonu vytvořím odpovídající počet výstupů 0-10V?


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: ager

Vdaka Radek and Kolda za info.

Vyskusal som 2 zdroje, menil som aj led pasky viacere co tu mam a dokonca som skusal vsetky dimmery co mam (4ks PX24506 a 1ks 4kanalovy RGBW vid obrazok) a vsetky mi to robia. Skusal som vsetko mozne aj dmx zbernicu som kontroloval a pritiahol skrutky aj v configu upravy a kedze nic nepomohlo tak som vyskusal nasledovne:

Na dmx extension som pripojil iba jeden RGB dimmer (DMX zbernicu som mal pripojenu iba 2mi vodicmi ale dal som aj GND takze 3vodice) a zdroj som zapol natrvalo na 230V a vystup zdroja (24V) som pripajal/odpajal  manulane. Samozrejme ze som si najprv vzdy po zapojeni odskusal cez vizualizaciu zapnut/vypnut/stmievat kazdy kanal dimmera aby som sa uistil ze mam vsetko dobre zapojene, nastavenu spravne adresu a ze vsetko funguje ako ma a potom som vsetky kanaly vypol cez vizualizaciu a skusal som odpajat a pripajat 24V napajanie RGB dimmera a takmer vzdy pri pripojeni napajania 24V vsetky 3 led pasy bliknu! Najviac ale blikne led pas ktory je na R kanaly. Takto som vyskusal vsetky dimmery a vsetky blikaju! Nechapem teda ze vam to nerobi...ze by mi cinan poslal nieco ine?Dokonca aj tie PX24506 4ks mam 2ks od jedneho cinana 2ks od druheho cinana. Co by ste mi poradili alebo co mam este vyskusat?

Kua uz dva dni sa s tym serem 🙁

Vdaka moc za kazdu radu!  

Chlapi nikto neodpisal...asi ziadna rada ci?

1. Vselico som uz skusal ale stale to preblikuje. Este som sa chcel opytat ze co Vam dosiel ten PX24506 s ciny tak na spodnej strane toho papiera co bolo v baleni s dimemrom je (vid foto priloha):

na lavej strane : Updated at 2010-10-29

na pravej strane: PX24506-V1.0

Mate tam to iste?

2. Sice mi ide ovladat a stmievat LED ale pre istotu co sa tyka nastavenia DIP tak mam nastaveny DMX kanal 1 ( DIP switch 1=On a vsetky ostatne su OFF) vid foto priloha.

Mate to tak isto ?

Topiaci sa aj slamky chyta 🙁

Vdaka moc


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Ad 1) Na papíru k PX24506 z Číny mám napsáno to stejné co ty:

na lavej strane : Updated at 2010-10-29

na pravej strane: PX24506-V1.0

 

Ad 2) Mám jen jeden v testovacím režimu, nastaven kanál 5 (1. a 3. DIP switch na ON).

Teď jsem to zkoušel různě zapínat a vypínat a nic neproblikuje. Mám ale na zdroji jen ten jeden PX24506 a zapojen jen na zkoušku 0,5m dlouhý LED pásek na B větvi.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Mám dlouhé plechové DMX z druhého obrázku a mohu potvrdit, že problikne. Nezáleží jestli odpojím napájení přímo z DMX nebo vypnu trafo, při zapnutí světla lehce bliknou.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Vdaka Pavel and Georgio!

To Georgo: Ok takze mas presne to iste, ja tak isto testujem len jeden dmx dimmer aj ked ich mam viac. No ale vyzera ze mas stale pripojene napajanie na DMX dimmer ano?Mozes skusit nastavit cez dmx vsetky svetla vypnute a potom len pripajat napajanie tomu dimmeru ci ten jeden pasik na B vetve neblikne? (lepsie je ked skusas viac v tme ako cez den a hlavne medzi kazdym pripajanim musis pockat aby sa vybili kondenzatory v tom dimmery)

To Pavel: Presne mi to robi ako pises. Len proste sem tam sa stane ze niektory neblikne len lehce ale slusny blesk! 🙁  aj ty to tak mas? 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám tyto DMX dimmery.

20171225 133252
20171225 133245

Mám jich zapojeno na 1 sběrnici celkem 9ks, 1x DMX triak a 1x DMX dimmer 4-kanálový.

Pro nastavení DIP switchů jsem použil toto:

http://www.sabretechnology.co.uk/calc.asp

Žádného blikání jsem si ale nikdy nevšimnul. Osobně bych fakt viděl problém ve zdroji. Ideál, pokud bys mohl osciloskopem prozkoumat, co se tam děje při zapínání a vypínání napětí.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Vdaka radek za info. No takze je jasne ze mame vsetci tie iste dimmery aj ked kazdy ich kupil niekde inde a bohvie co tam cinan presne v tom danom case osadil ked sa vyrabali...

Co sa tyka zdroja, ano dlho som si to myslel aj ja ale kedze som to skusal na 2 zdrojoch a robi to to iste bliknutie a najma preto ze to robi nie len pri zapinani zdroja na 230V (ked zdroj startuje) ale aj ked mam natrvalo zapojeny zdroj na 230V a pripajam 24V napajanie dimmeru tak sa to sprava rovnako. V tom pripade si myslim ze je vylucene ze to robi zdroj. Alebo ma niekto iny nazor?

Kedze som teda zdroj ako problem takmer vylucil pozrel som sa dnu do dimmera  (PX24506) vid foto s popisom. Nasiel som aj zaujimavu stranku kde su viacere vystupne spinacie prvky KGA6xx ktore sa zrejme osadzali do tychto dimmerov.

http://worldremittances.info/h/kga6

Takze co sa tyka bliknutia, tak v momente pripojenia napajania dimmeru dochadza ku hazardnemu stavu (kedy led bliknu) z dovodu ze 5v obvod dmx controleru ma nejaky cas nabehu aby precital co je na dmx (aj ked tam nie je ziadne dmx pripojene/posielane) a az potom nastavy vystupne spinacie prvky RGB....kedze tento hazardny stav trva niekolko milisekund vystupne spinacie prvky su otvorene a tym padom sa dostane na LED pasky napajanie a to sa prejavy ako bliknutie...

Ma niekto iny nazor alebo skusenost?


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
Topic starter  

Tak jsem to tedy zkoušel ještě jednou a musím to lehké problikávání potvrdit.

Při světlu přes den jsem si toho nevšiml, tak jsem testoval v noci. A pokud připnu napájen k DMX po delší době, tak na kratičkou chvíli LED pásek problikne. Pak jsem to zkoušel i při denním světle a to nejde skoro poznat.. Asi je důležité, jak je přesně pásek použitý, jestli je v podhledu nebo na přímo..

Ale oproti tomu, jak píše @Ager, tak žádný slušný blesk nevidím, jen lehké probliknutí - když nastavím jas na 5%, tak je to stále o hodně vetší světlo, než to probliknutí..

Možná záleží i na LED pásku, na testy mám pásek z Číny, který má kdovíjak ověřenou svítivost a spotřebu el. energie...

To, co popisuješ jako hazardní stav po připojení napájení, tak klidně to tak může být...


   
ReplyQuote
Page 11 / 33
Share: