X
Forum

Forum

Odvětrávání koupeln...
 
Notifications
Clear all

Odvětrávání koupelny

42 Posts
17 Users
0 Likes
6,756 Views
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Vdaka radek za pripomienku len rad by som to chcel menit a to nie len z dovodu zapnutia rebrika na vysusenie pradla alebo uterakov ale tiez na vykurenie kupelne v medziobdobi kedze sa jedna o byt a kazdy rok sa stava ze uz je vonku zima ale oni este stale nekuria a sprchovat sa v zime je spatne....Je taky blok v configu?


   
ReplyQuote
 rk22
(@rk22)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 18
 

Zkus schodišťový vypínač. Ve vizualizaci můžeš měnit čas v expertním nastavení.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Naco tak zlozito, spravi si virtualny vstup a napoji ho na ten schodistak. A pripadne ten vstup zahesluje, aby ho neposunul omylom. Mam takto poriesene zvysovanie odtahov, odmrazovanie tepelneho cerpadla a tak rozne.

OT - akurat co ma neuveritelne serie je ta katastrofalna loxone aplikacia, co tu kazdy (pre mna totalne nepochopitelne) chvali, pretoze je to po nej rozbordelovane kade-tade a nejde to rozumne preusporiadat a dat k sebe. Jedine co sa da je kategorizovat to alebo pomocou oblubenosti posunut vyssie.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@msk: To ale pouzivas tu 9tku ne? Protoze ta 8cka je jeste docela v pohode. 

Mistostni mam s prefixem 1NP, 2NP, ... a diky tomu to mam pohromade. A veci mam pak v kategoriich 

chrome 2017 11 13 13 51 22

   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Popíšu pro inspirací, jak to mám já jíž přes rok k mé plné spokojeností:

Ventilátor a žebřík je spouštěn tlačítkem přes blok komfortní přepínač a vícenásobný stisk (1x klik  spouští časovač ventilátoru, 2x klik spouští žebřík), zásuvku pro žebřík jsem mírně poupravil-do levého rohu jsem přidal modrou LEDku z rozkuchaného modulu SHNEIDER UNICA

Zároveň přes hlídacího psablok tlačítko spouštím větrání a žebřík při sprchovaní vlhkostním senzorem sedtronic, chce to jen ve statistice vypozorovat ten spravný bod pro spouštění, aby to spolehlivěspínalo tak někde v půlce sprchovaní 🙂

Výhoda je,že to větrání spustí i vícekrát, dle potřeby

 

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 
Posted by: msk

Naco tak zlozito, spravi si virtualny vstup a napoji ho na ten schodistak. A pripadne ten vstup zahesluje, aby ho neposunul omylom. Mam takto poriesene zvysovanie odtahov, odmrazovanie tepelneho cerpadla a tak rozne.

No to je celkom dobry napad vdaka. Neviem ci si myslel spravit viac digitalnych vstupou a schodistakou (napr jeden ako 10min a druhy ako 20min) alebo jeden analogovy virtualny vstup (na vstup schodistaku T)  ktorym viem menit dlzku casu...vid obrazok. Problem ale je ze vo vizualizacii sa pri tom schodistovom vypinaci da aj zapnut a aj spustit casovac...takze by  sa niekto mohol pomylit a bude zapnuty stale. To sa asi neda zmenit..jedine zaheslovat cely schodistak ze?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak to sprav takto:

povala

Zapnem tlacitko (normalne), to mi rozsvieti svetlo na povale. Zaroven posle ten isty signal cez "zpozdeni impulzu" na reset toho tlacitka. A mam istotu ze do 30 minut to svetlo zhasne nech je Boh na Bohovi. 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

to msk: Vdaka moc za radu tak som to aj spravil presne 🙂


   
ReplyQuote
(@cvilinek)
New Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1
 

Ahoj.
Já jsem to vyřešil takhle.

Vlhkostní čidlo mě sepne pouze tehdy, když je koupelka fakt v mlze, což je cca od 55-60% vlhkosti. Poté mám spínač na manuální zapnutí. Když ho cliknu jednou, spustí se na pořád a když ho zmáčknu podruhé, vypne po minutě.
posílám obrázek...ještě tam chci přidat, aby se nespustil na pořád, ale na třeba 20minut.

Snímek obrazovky 2021 03 22 v 22.27.30

 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj, já větrám v koupelně podobně - pokud je vlhkost nad 60%, větrám tak dlouho, dokud vlhkost nespadne. Pak mám dvouklikem manuální větrání (to není úplně ono pro návštěvy, asi to ještě změním), které běží 3 minuty. Připojil jsem to na blok větrání, tudíž když někdo otevře okno, nespíná se automatické odvětrávání, ale manuální je stále k dispozici.


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

dal jsem na strop mezi vanu a sprcháč Air chčidlo , spínání přes analogovou paměť jako gradient nárůstu vlhkosti. Parametr nastaven na hodnotu 2 impulzy po 120 s

image

možná primitivní ale funguje spolehlivě čtyři roky


   
ReplyQuote
Marcel
(@marcel)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

Tento thread je cool, pomohol. Tiez som to vymyslel tak ze vetrak a cidlo bude v strope rovno nad sprchacom a budem dufat ze pri sprchovani bude skokovy narast vlhkosti ktory loxone dokaze vyhodnotit a takisto dostatocna skokova zmena vlhkosti ked sa clovek dosprchuje. Plus samozrejme manual tlacitko. Je to byt, takze rekuperaciu neriesim, potrebujem iba odvetrat vodnu paru aby nesplesnivel silikon kazdych 5 rokov. 

Inak celkom ma pobavilo to riesenie otvaranim okna: Jasne, kazdy to tvrdi, ale chcel by som vidiet zensku ako si vo februari otvori pri sprchovbani okno alebo aj potom tych dalsich 30 minut co je este v kupelni. Leda tak hovno, taku som este nestretol 🙂 A prave ten cas kedy je najviac pary pri a po sprchovani je ten kriticky. Presne kazdych 5 rokov po mne matka chce aby som rozobral sprchac, odstranil silikon a cele to zasa zlozil. Uz sa to zasa blizi, asi jej dam ban na telefone 🤣 

Ciao

Marcel


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: