X
Forum

Forum

Spinanie zaluzii
 
Notifications
Clear all

Spinanie zaluzii

22 Posts
8 Users
1 Likes
2,876 Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
Topic starter  

Ahojte,

rozhodujem sa cim spinat 12ks zaluzii,

1. 2x railduino cez RS485 (RS485ku budam mat v systeme)

2. quido 100/3 a 2/32 vstupy co zostanu vyuzijem

3. DMX Switch napr. http://www.ebay.com/itm/12-Channel-10A-DMX512-Controller-Relay-Switch-Converter-DMX-Dimmer-Relay-Dimmer-/182537669975?hash=item2a8017cd57:g:zP8AAOSwtZJY-Jlb

Momentalne sa priklanam k prvej alternative.

Dakujem za kazdu radu.

 


   
Quote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Mam 2 x railduino / modbus + pomocne rele a je to jeste OK - byt ne idealni. Bude hodne zalezet na latenci cele sestavy


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mohl by nekdo rozvest vyhody/nevyhody jednotlivych reseni.

Cenove mi vychazi nejlepe Papouch (protoze spousta in/out zbyde), ale je to nejlepsi reseni?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
Topic starter  

Preco mas za Railduino este pomocne rele?
tie 5A rele neutiahne zaluziu? ci len preistotu.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
Topic starter  
Posted by: l.adamek

Mohl by nekdo rozvest vyhody/nevyhody jednotlivych reseni.

Cenove mi vychazi nejlepe Papouch (protoze spousta in/out zbyde), ale je to nejlepsi reseni?

Podlamna cenovo je to velmi podobne:
Z quida ratam vstup 3,2€/ks a vystup 8,7€/ks

Cize v prepocte na Railduino
24x3,2vstupy 77€

12x8,7vystupy 104€
spolu 180€
Railduino je 173€
Ostatne berem plus minus a bonus ....

Preto mam zaujimali realne skusenosti a co je lepsia cesta.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Pomocne rele jen pro jistotu - mam je zapojene tak, ze nejde sepnout zaroven pojezd nahoru a dolu.

Ale hlavni pruser je ted s nastavenim hodnot v bloku ovladani zaluzii v loxconfigu, Railduino je v tom nevinne 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 
Posted by: smotek7

Podlamna cenovo je to velmi podobne:
Z quida ratam vstup 3,2€/ks a vystup 8,7€/ks

Cize v prepocte na Railduino
24x3,2vstupy 77€

12x8,7vystupy 104€
spolu 180€
Railduino je 173€
Ostatne berem plus minus a bonus ....

Preto mam zaujimali realne skusenosti a co je lepsia cesta.

Jj, cena je jasna. Spise me zajimala kvalita zpracovani, odolnost atp.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Co se tyce Railduina prijemne prekvapila mechanicka kvalita - troufam si rict ze je na vyssi urovni nez samotne Loxone, kdy ty svorky vypadaji ze vypadnou jeste pred nasazenim prvniho vodice. O slotu na SD kartu nemluve 😀

A elektronika snad par (desitek) let vydrzi


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nie ze by som chcel nejak hanit pracu autora Railduina, ale pokial tu L kolabuje z arduino-like rieseni, musi zakonite kolabovat aj z Railduina. Z technickeho pohladu by som to zhodnotil takto:

- je to reliable ako ktorekolvek ine zariadenie postavene na arduino mega. Ako plus vnimam to, ze obsahuje skutocne genuine arduino a nie cinsky klon, co svedci o tom, ze to autor berie profesionalne. (btw ja odmietam dat za arduino 900 takze to mam na cinskych klonoch 😀 )

- z coho som ja osobne drobne znepokojeny je aka bude trvanlivost spojov tymi dlhanskymi pin expandermi - toto je podla mna najrizikovejsie miesto z pohladu casu. Ale takisto vobec nemusi byt.

- PCB vyzera vcelku solidne, obcas je vidiet pouzitie autorouteru. Mozno by to chcelo vacsiu izolaciu 220V casti od zvysku, ale nie je to az tak kriticke.

- odpalenie vstupu znamena pouzitie pajkovacky, optoizolatory nie su v socketoch

- subjektivne je pre mna integrovane rele zbytocnost

Resume - neviem. Hovorit o 10 rokoch bez detailnejsich znalosti ohladne vyrobneho procesu, zdroja pouzitych suciastok atd... je podla mna priliz odvazne. Celky ktore tam mozu chcipnut a sposobit nefunkcnost celeho zariadenia su 3 - arduino, ethernet a napajaci dc-dc konvertor. To su vsetko veci, co sa daju vymenit, kazdopadne o dostupnosti ethernet shieldu na arduino mega za 10 rokov si dovolim vyjadrit drobne pochybnosti. Asi by bolo dobre sa drobne predzasobit. Drobnosti ktore mozu sposobit nefunkcnost jedneho portu su mozno tak rele, ich tranzistory a optoizolatory na vstupoch. Potom je otazkou, ci clovek ozelie mrtvy vstup, alebo sa bude srat s pajkovackou.

Mimochodom - vyvinul som/vyvijam vlastne loxone IO moduly, momentalne vo fazi testovania prvych prototypov, do ostreho nasadenia pojdu v najblizsich tyzdnoch. Je/bude to vsetko dostupne na githube. Ja to vyrabat nemienim, bohate mi staci vyrobit si potrebny pocet kusov do vlastneho baraku, ale verim tomu ze v pripade zaujmu sa najde nejaky hub alebo kruzok, kde by to niekto za rozumny obnos bol schopny kompletovat. Cenovo stale neviem, prototypy vychadzaju drahsie ako final, ale bavime sa o stokorunach za 16 portovy modul. Vsetko je to postavene na bezne dostupnych korunovych suciastkach, ktorych si moze kazdy do zasoby nakupit za kybel, takze nebude mat za 10 rokov problem s vymenou chcipleho izolatoru. Vsetky cipy davam do socketov kvoli lahsej vymene v pripade pruseru. Ak bude zaujem,  zalozim k tomu thread, pripadne priamo na githube a dam sem link.


   
brudo reacted
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

@msk to zní dost dobře, ale více lidí bude mít zájem o hotový výrobek. který si koupí a dá na DIN lištu bez poblémů se sháněním tišťáku, součástek....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pokial by o to bol zaujem v nejakych vlnach, povedzme 2x do roka, bol by som ochotny to nejak skusit zmanageovat. PCB z ciny trvaju mesiac, suciastky su otazkou 4-5 dni, din drziaky tiez. Este nejaky klub mladych elektrotechnikov, co to zapajkuje a hotovo. Kazdopadne by som pockal pol roka ostrej prevadzky u mna a potom to riesil dalej, pretoze sa moze stat, ze narazim na problem a budem to prerabat (aj ked to neocakavam)...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Zkus prosím založit nový thread bylo by fajn mít všechny informace pohromadě, díky. Měl bych také zájem, ale bude to u mě aktuální už cca. za měsíc až měsíc a půl, tak jsem teď na vážkách zda kupovat na výstupy Quida nebo zkusit tvůj vývoj...


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Myslim ze je to na hrane. Sam budem rozchadzat najblizsie tyzdne moduly u mna na baraku, predpokladam ze ma to minimalne na 1-2 mesiace zabije. Cas riesit to pre niekoho ineho ako seba sameho budem mat podla mna az na jesen. Pokial by si si to ale bol schopny zapajkovat sam, som schopny dodat dosky a pripadne aj vsetky suciastky v sacku, pretoze toho teraz pre seba budem vyrabat viac ako potrebujem. Pripadne poprosim kolegu.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

S pájkou jsem kamarád, tak by to nebyl problém, šel bych do toho 🙂 


   
ReplyQuote
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Pokud by byla možnost, přidal bych se taky. 🙂


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: