X
Forum

Forum

Nefunkční statistik...
 
Notifications
Clear all

Nefunkční statistiky energií

18 Posts
9 Users
0 Likes
3,256 Views
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Ahoj, několik posledních měsíců mi loxone appka ani web neukazují u energií ve statistikách odběry. Historická data k dispozici jsou, ale pak mám všude nuly. Už jsem to jednou potkal u někoho jiného a nepřišli jsme na to, jak to zprovoznit (upgrade z historické verze nepomohl). Neřešil někdo? Díky.


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

To muze byt naprosto cokoli, od spatnych elektromeru, nefunkcnich vstupu, chybe v loxconfigu,....

Chtelo by to vic info, otestovat, zda na vstupy z elektromeru vubec neco jde, zkusit to logovat treba nekam jinam, atd.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Je to více S0 vstupů souběžně, elektřina, teplá a studená voda (2x)... Zkusím dát čítače přímo na S0 vstupy.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

S0 jako takové jsou OK, pulsy z elektroměrů i vodoměrů chodí. Bloky správně ukazují aktuální odběr na výstupu. Jen ty statistiky nejsou.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

na co pouzivas Citac?

me se v appce deje to, ze kdyz mam odbor NULA, tak mi zmizi graf, ale hodnota zustane na posledni merene hodnote za minuly den... a takto to zustane, dokud nenastane nejaky odber aby se graf srovna


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Čítače jsou pro ověření funkčnosti + virtuální výstupy pro možnost dalšího vyčítání externí aplikací. Ale zrovna na grafy se kouká v loxonu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Nedělal jsi update a neodstranilo se ti samo zaškrknutí v levém menu u statistik, že je chceš?


   
ReplyQuote
(@astalb)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

Já měl podobnou závadu a problém byl s orig. SD kartou od Loxone. Prostě na ní najednou nešlo nic ukládat. Takže se mi najednou přestaly ukládat statistiky a také mi nešel uložit upravený projekt do miniserveru. V aplikaci se tvářil, že vše uložil, ale při znovunahrání projektu z miniserveru tam byl pouze starý projekt. Po výměně za novou vše začalo šlapat, ale než jsem si všimnul problému, přišel jsem o asi tejden dat.


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Ahoj, myslíš v configu na daných blocích (tam mam zatrženo) nebo někde jinde?


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

I když ono jak koukám je to asi totéž. Update mohl být, těžko říct, data chybí přes 3 měsíce.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Nemáš poškozenou kartu? Zkoušel jsi dát jinou?


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60

   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 
Posted by: milanc

Ahoj, několik posledních měsíců mi loxone appka ani web neukazují u energií ve statistikách odběry. Historická data k dispozici jsou, ale pak mám všude nuly. Už jsem to jednou potkal u někoho jiného a nepřišli jsme na to, jak to zprovoznit (upgrade z historické verze nepomohl). Neřešil někdo? Díky.

ja bohuzel nezkousel webovej ksicht, kdyz se mi to naposled stalo... mel jsem veskerou energii v jeden den. pomohl reinstall appky na telefonu/tabletu


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Ahoj mě se po update stalo že virtualni vstupy co jsem měl připojené na vstup reset (čítačů) se z ničeho nic chovali tak že byly po restartu MS stále seplé do té doby než jsem na "sáhl"

Musel jsem všechny virtualní stupy předělat na bloky tlačítko nebo vypínač nechápu stalo se vám to taky?

 

 


   
ReplyQuote
milanc
(@milanc)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 60
Topic starter  

Tak po výměně microSD se některé problémy vyřešily, ale statistika ne. Stále se neloguje. Obnovoval jsem zálohu udělanou z miniserveru. Takže mě jen napadá, že jsou tam nějak nabořené. Možná kdybych neobnovoval a udělal čistý formát + nahrál program... ale nechtěl jsem přijít o historická data.


   
ReplyQuote
Page 1 / 2
Share: