X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
68.1 K Views
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj,

mám 12V PIR čidla z číny aka Paradox; Ledka jde eliminovat. Jsou to čidla NC, takže v Loxplanu je třeba jejich stav negovat. Mám zatím jedno na WC a jedno v koupelně a funguje to velmi dobře.

jediné, co musím vyřešit a je to moje lenost, že to nemám, je, že když je světlo, tak vypínám 12V zdroj (mám jej jen na osvětlení). No a každé ráno, mi díky odpojení zdroje vyhodnotí, že pohym (protože negovaný NC) a svítí mi na WC a v koupelně světlo dokud ho nevypnu tlačítkem. Vyřešení je jednoduché, při vypnutí zdroje pohlídat stav čidla aby se světlo nezaplo, ale ještě jsem se k tomu nedostal.

Jsou to stropní přisazená čidla. Stojí asi 6 USD, dají se koupit úplně stejná i v če asi za 450Kč.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A cvakaji, nebou jsou ticha? Vim, ze je tu navod, jak ty cvakaci utisit, ale lenost ...


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

necvakají, nebo tak, já jsem cvakání vůbec nezaznamenal


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Bral jsem tyto: https://www.aliexpress.com/item/1-piece-Wired-360-Degree-Detection-Ceiling-PIR-Infrared-Motion-Sensor/32699027436.html

dají se sehnat i levněji; akorát pozor, některá čidla na Ali mají červené relátko nebo zelené připojovací kontakty - ty vyzkoušené nemám; Já mám na DPS relátka černá všude a cvakání jsem nezaznamenal; Jeden senzor používám tak 2 měsíce, ten jsem kupoval v čr za draho, ten druhý jsem kupoval na ali viz odkaz a to mám asi týden a chová se to stejně. LED nechávám zapnuté zatím kvůli troubleshootingu, pak uvidím jestli je budu vypínat.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

A maji zpozdeni (vyhodnoceni planych poplachu), nebo reaguji rychle?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Asi tak, když otevírám dveře na WC nebo do koupelny, tak než dveře otevřu, tak světlo svítí. Nestává se mi, že bych vcházel do místnosti po tmě a následně se rozsvítilo světlo.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Cenove mezi Cinou a Loxone jsou britsti Faradite:

https://www.faradite.com/collections/all/products/motion-sensor-360-volt-free

Dokonce tu nekdo psal, ze umi lepsi cenu.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

K tomu cvakaniu - osadil som 8ks stropnych pir s mini rele a to cinkanie ma prve dni strasne sralo, tak som kupil optotranzistory ze to skusim rozobrat a prerobit. No a hadajte co - vysral som sa na to, uz to neregistrujem vobec 😀


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Bohuzel, tohle reseni neprojde pres moji zenu. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: msk

K tomu cvakaniu - osadil som 8ks stropnych pir s mini rele a to cinkanie ma prve dni strasne sralo, tak som kupil optotranzistory ze to skusim rozobrat a prerobit. No a hadajte co - vysral som sa na to, uz to neregistrujem vobec 😀

První 2 pir jsem si v bývalém domě nainstaloval před 25 lety. I dnes když tam přijdu, stále mě to cvakání sere. Každý jsme jiný.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

l.adamek - ty bydlíš/stavíš kousek ode mě ne? Tak se někdy stav na kafe a poslechneš si, jestli to cvaká nebo ne 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 
Posted by: Dave

Pánové, možná jsem to přehlédl, ale nedořešil někdo čidlo přítomnosti? Konkrétně na WC, zádveří? Na chodbu bude klasické PIR čidlo stačit, ale tady bych raději chtěl něco, co by neblikalo.

Díky.

Ja mam kupene na dlhe sedenie na WC toto. Ale nemam vyskusane.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mira, cau, jj, stavime v Pohorelicich. Parada, nekdy se stavim nacerpat vic napadu, nez jen PIRka. Ted se ale musim nasackovat k nekomu, kdo ma sadrove omitky. Porad se nemuzeme rozhodnout, zda zvolit klasiku (jadro, stuk) nebo sadrove.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

sadrovky mam taky a nedam na ne dopustit, ale to je jine tema 🙂


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Vazne, myslel jsem, ze u tebe na blogu jsem cetl, ze mas cementove. Tak to se nekdy cestou z Brna zastavim poslechnout si realne zkusenosti. 


   
ReplyQuote
Page 9 / 17
Share: