X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
68.1 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 
Posted by: l.adamek

Mira, cau, jj, stavime v Pohorelicich. Parada, nekdy se stavim nacerpat vic napadu, nez jen PIRka. Ted se ale musim nasackovat k nekomu, kdo ma sadrove omitky. Porad se nemuzeme rozhodnout, zda zvolit klasiku (jadro, stuk) nebo sadrove.

Jasně že sádrové. Už jen kvůli případným opravám. Když si odřeš stěnu, oprava u štuku vždy půjde vidět. U sádry vezmeš špachtli a zamázneš to tmelem na sádroš. Na youtube jsem dával i nějaké videa poláků, co mi omítky dělali. Tuším firma DeMan.


   
Mira reacted
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jenže kdo má malé děti, tak si ze sádrovkama užije. Ono takové neposedné dítě to prstíčkem pěkně "vydůlkuje". Zažil jsem to. Kolem celé postele u mladýho jsem to několikrát opravoval, protože když se nemohlo spát, tak se dělaly důlky do zdi. Pak jsem vzal lepidlo, celou zeď přetáhl lepidlem + štuk a byl pokoj.


   
Richard reacted
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Prave ta mekkost nas u sadrovych odrazuje, na druhou stranu oprava neni tak viditelna jako u fajnove.

 


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Ja som nakoniec sadrove otapetoval 🙂 a je to parada


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

mel jsem v dome nahozeno a na tom omitku.

Dali do toho Multibat a fajnovou uz nevim, neco z pytle, bylo to lehce naruzovele. 

A... do toho nesel zatlouct hrebik! vsechny se ohly. Kdyz uz jsem neo zatloukl, tak opadala ta omitka kolem. Nehlede k tomu to nebylo tak rovne a hezke jako sadrove.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@Mira - ted se divam, to PIR z ali co jsi postoval je jen 12V, je to tak?

Takze porad tu chybi levne, tiche, 24V, hezke PIR bez zpozdeni 😉


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 
Posted by: l.adamek

Takze porad tu chybi levne, tiche, 24V, hezke PIR bez zpozdeni 😉

Vidim tu asi 10 vlaken, kde jsou vyjmenovane 24V PIR bez rele, staci pohledat 😉

A spozdeni je dost odvisle na tvaru mistnosti a umisteni senzoru.


   
ReplyQuote
Boris
(@benefic)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 36
 

a ked aj ma rele, aky problem ho vybrat a nahradit odporom? navod je tu na stranke a postup je v podstate pri kazdom pir z ciny rovnaky.

ja mam tieto https://www.ebay.com/itm/TD-TAD-K616-24V-Ceiling-Mounted-Infrared-Sensor-Switch-motion-Light-Sensor-A1O9/253516847742?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

po uprave funguje super

otazna je ta citlivost, zatial sa mi zda fajn, ale mam to len v testovani na stole. Mudrejsi budem az ked to bude osadene na strope, co vsak bude az za par mesiacov...


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 
Posted by: l.adamek

@Mira - ted se divam, to PIR z ali co jsi postoval je jen 12V, je to tak?

Takze porad tu chybi levne, tiche, 24V, hezke PIR bez zpozdeni 😉

ano, je to na 12V. Mám v rozvaděči 12V zdroj, který sepnu při setmění a vypnu při rozednění. přes den pohybovky nepotřebuju, protože je mám jen kvůli svícení. Z 12V zdroje živím některé led pásky a pohybová čidla.

Možná by stálo za to se zamyslet, jak z toho 12V čidla udělat 24V. Mě u toho číňana vyhovuje že mají stejnou krabičku jako má paradox, takže mám v celém domě stejná čidla.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

Na 24V používám tyhle miniaturní PIR senzory. Dají se jednoduše namontovat do záslepného krytu vedle vypínače. Zapojují se jako open collector. Zpoždění při sepnutí je OK, záleží na tvaru místnosti. Výstup zůstane sepnutý cca 20s poté, co byl detekován poslední pohyb.

https://www.aliexpress.com/item/TDL-799-Mini-Closet-Sensor-Detector-Switch-DC-5-24V-12W-LED-PIR-Infrared-Motion-Sensor/32835939604.html

Pokud je chceš do stropu, musel bys trochu bastlit.


   
ReplyQuote
 Vena
(@vena)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 
Posted by: Mira
Posted by: l.adamek

@Mira - ted se divam, to PIR z ali co jsi postoval je jen 12V, je to tak?

Takze porad tu chybi levne, tiche, 24V, hezke PIR bez zpozdeni 😉

ano, je to na 12V. Mám v rozvaděči 12V zdroj, který sepnu při setmění a vypnu při rozednění. přes den pohybovky nepotřebuju, protože je mám jen kvůli svícení. Z 12V zdroje živím některé led pásky a pohybová čidla.

Možná by stálo za to se zamyslet, jak z toho 12V čidla udělat 24V. Mě u toho číňana vyhovuje že mají stejnou krabičku jako má paradox, takže mám v celém domě stejná čidla.

Na vstupu těch čidel je stabilizátor 7805, který by 24V teoreticky měl snést, relé je až za stabilizátorem. Jen s vyměněným kondíkem na vstupu z 25 na 35V provozuju čtyři čidla asi měsíc a zatím neodešlo ani jedno. Až odejde, budu řešit nějaký stabilizátor s větším vstupním napětím.

 


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Diskuse o PIR jsem nejak nezaznamenal, takze jsem je vyresil po vlastni ose: koupil jsem cinske sensory AM312 (napr https://www.aliexpress.com/item/ShengYang-Mini-IR-Pyroelectric-Infrared-PIR-Motion-Human-Sensor-Automatic-Detector-Module-AM312-Sensor-DC-2/32922827912.html) a nechal si k nim vytvorit plosak, ktery sensor udela kompatibilni s 12V/24V systemem. Trocha osazovani a je to (vpravo originalni sensor, vlevo s adaptacnim plosakem):

IMG 20180704 134544208
IMG 20190317 220026731
IMG 20190317 114847585

Vyhoda je, ze v podhledu staci udelat pouze 11mm dirku, kterou se senzor prostrci a prirubou cocky dosedne ... staci prilepit napr. silikonem. Zkusil jsem aplikovat i venku na branu a zatim funguje. Nic necvaka a je to levne.

Kdyby nekdo chtel, plosaku tu mam jeste tak na 20 baraku...:-)

Edit:

Schema:

A jeste fyzicke rozmery desky:

Board

 

Poslat to klidne muzu, videl bych to treba na:

- 20kc za cisty plosak

- 100Kc za osazeny plosak

- 200Kc za osazeny plosak i s pripojenym cidlem + otestovani funkce celku

Pokud by to nekdo chtel osazene, potrebuju upresnit, jestli chcete verzi pro 12V nebo 24V napajeni...

This post was modified 5 years ago 2 times by ptr.dvorak

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Cool, mas od toho aj schemu pls?


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

To vypada dobre, byl by si par plosnaku schopny poslat? za kolik?


   
ReplyQuote
Page 10 / 17
Share: