X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
68.1 K Views
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Tak já se snažil napsat to samé kulatně, ale takto to asi bude mít větší váhu 🙂


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Ahojte,

řešil někdo v poslední době PIR?

Prošel jsem vlákna, dost se používají Aqua Ring S od Satelu, dále PIR z číny hlavně na 12V, případně předělávky z relé. Na schodiště IR závory dle Koldy.

Pokud je aktuálně něco nového na trhu, dejte klidně odkazy, rád se inspiruji, díky.

případně pokud máte zpětnou vazbu, kdy jste něco původně použili a nakonec jste zvolili jiné řešení a proč, budu rád za zpětnou vazbu.. Obecně se zde hodně zkušenosti při samotném návrhu, ale pokud někdo něco nakonec předělá a udělá jinak, tak se to zde tam moc už nedostane..díky.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja mam s5tnu vazbu len za seba - nevedel som zohnat 24V pir, prerabat sa mi nic nechcelo. Kupil som na ali stropne 12V a napajam ich 12V (dc-dc z 24 z loxone zdroja) s mini rele s tym, ze ak sa to rele uklepe, tak ho casom nahradim za tranzistor. Prvych par dni mi vadilo ze som pocul tikat rele (zvuk slabsi ako ked tika budik), ale po x dnoch som to uplne prestal vnimat. Rele sa do dnes neuklepali, dc stepdown sa do dnes neodpalil, nebudem na to sahat kym to funguje (5+ rokov).


   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Jediná věc u mně v domě na Tree je jen a pouze Loxone přítomnostní čidla. Vyzkoušel jsem ledasco a tohle se jim povedlo.

Teď se chystám dát jedno ven, tak jsem zvědavý co snese.

Výhody: netiká, registruje nejen pohyb, ale i okolní jas a přítomnost, dlouhý dosah, reaguje i na psy, takže si rozsvěcují sami atd.

Z mého pohledu velmi vedený Loxone HW.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Ahoj, řešil jsem v poslední době jak interiér, tak exteriér non-Loxone čidla na 24V a vše funguje:

„Noname“ PIR čidla na 24V s Loxone? Ověřeno! – Loxone Works!

Venkovní pohybová PIR čidla pro Loxone na 24V za pár korun – plně funkční! – Loxone Works!

Samozřejmě, originál je originál a ta funkčnost, demonstrovaná v jejich halách v centrále v Kolleschlagu při výšce 8+ metrů je úžasná. Nicméně pod postelí fakt není třeba mít originál...


   
Georgio reacted
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Ahojte, nemáte někdo zkušenosti s tímto mini PIR? https://www.gme.cz/v/1509034/pir-pohybovy-spinac-do-profilu-10a

Díky 🙂


   
ReplyQuote
Page 17 / 17
Share: