Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
67.2 K Views
(@skindr)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 124
 

Takhle fungují i bezdrátové čidla pro zabezpečení. Pokud je větší pohyb, uspí se na pár minut kvůli úspory baterií. Pokud je pohyb jednou za čas, reagují okamžitě.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

- prijdes do mistnosti kde nikdo cely den nebyl -> senzor zahlasi ihned

- prijdes do te same mistnosti o 5 min pozdeji -> senzor ani nepipne

- zustanes v te mistnosti a senzor po 2-3 minutach mozna neco posle


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

kdyz se nastavi rozumny time-out, tak by to mozna slo...


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

To bys musel dat nekam na dvere displej s odpoctem: kolik minut zbyva nez senzor uvnitr mistnosti zareaguje. WAF level = 0 🙂

 

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Zdravím,

mám pár dotazů ohledně pohybáků.

  1. Pořád nemám uspokojivě vyřešeno zapínání nočního osvětlení v pokojích, kde se spí. Standardní řešení s PIR pod postelí nelze realizovat, protože nevím, kde postele budou a určitě se budou minimálně v dětských pokojích stěhovat. 
    Možné varianty, které mě napadají (Jak to máte řešeno u vás?):
    • Dát vedle dveří k podlaze PIRko, které bude reagovat jen pohyb nad podlahou. Při pozici u dveří je slušná šance, že ať bude postel kdekoliv, tak když vstanu z postele, tak mě to chytne a rozsvítí mi. Umím si teda představit i takové rozmístění, kdy na ty nohy prostě neuvidí. Otázkou je jaké PIR, aby bylo malé a nijak nevadilo v prostoru. 
    • Mít na nočním stolku nějaký IR ovladač, viz obrázek a někde u stropu senzor, který by na to reagoval. Vůbec ale netuším co hledat, jestli něco takového integrovatelného do Loxonu je. Znáte něco?
      IR Infrared Wireless Remote Control Shutter Release For Pentax K30 K5 K7 KR KX KM K.jpg 640x640
  2. Jaké jsou možnosti 360 stupňových PIR, které jsou přisazené ke stropu? Loxone je drahý, Aquaring S podle posledních zpráv není ideální kvůli odezvě. Nějaké další možnosti?
  3. Jaký směrový PIR dát ven?
  4. Nahoře a dole u schodiště chci dát nějakou závoru na rozsvícení na schodišti. Co používáte? Máte nějaké tipy?

Moc dík za tipy

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám klasický PIR čidla na stropech (360°) a třeba v ložnici mám takovou krytkou vymaskovanou část, kde je postel, takže když vstanu z postele, j potřeba udělat 2 kroky a pak se to rozsvítí. Asi to není ideální, ale zvykly jsme si na to a funguje to dobře.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

PIR v loznici - to je nejaka forma novodobe tortury? Nam teda bohate staci podsvetlene tlacitko u dveri (puvodne byly podsvetlene i tlacitka u posteli, ale to uz bylo moc)

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

To zas nee :-), to PIRko bere až když někdo vstane z postele a udělá tak 2 kroky ke dveřím.

Mě se od pirka v ložnici rozsvítí LED pásek pod postelí na 10% a to je jen aby trochu videl pod nohy.


   
ReplyQuote
 Kuba
(@kuba)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 109
 

Osobni zkusenost PIR pod postel nebo k podlaze. Jelikoz jsem tam mel jenom zasuvku a zadny drat do rozvadece tak je to hloupe PIR bez spojeni do CML pod posteli nalepene led svetlo do skrine a uplna spokojenost 🙂


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@jurak @nksh Mate namontovane/odskusane v reale  tie prerobene cinske pirka 9-24V co sme riesili a nemate s tym problem? Mne ta spina kade jako. Raz to ide dobre, potom to zapina samo (dal som to na loxone tracker aby som to odsledoval) potom nejde vobec....Vdaka za info


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Já zkoušel jen dle tohoto návodu zde a nefunguje mi to korektně. Dělá si to co chce.


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Tak mě to funguje jak má ... mám je doma namontované. Do návodu jsem ovšem zapomněl napsat, že je potřeba otočný potenciometr LUX (světelnost) vytočit do max (sluníčko) ... druhý potenciometr je vyřazený úpravou.

Možná, že to je ten důvod, že to někomu funguje jak chce ..

This post was modified 6 years ago by Sedtronic

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Aha, tak to bude možná ono. Předělal jsem 3 ks a všechny se chovaly stejně. Zkusím poladit tu světelnost. Jinak jako PIR do podhledu je to super za super peníz.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

To bude ono. Mam 4 ks a celkem spokojenost.

Jinak taky zalezi na tvaru mistnosti a materiálech. I to muze ovlivnit citlivost. V jedne koupelne jsem jeste musel prihodit magnet na dvere, protoze to spinalo dost pozde (a to jsem zkousel ruzne PIRy co v jinych mistnostech spinaly hned)


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

Pánové, možná jsem to přehlédl, ale nedořešil někdo čidlo přítomnosti? Konkrétně na WC, zádveří? Na chodbu bude klasické PIR čidlo stačit, ale tady bych raději chtěl něco, co by neblikalo.

Díky.


   
ReplyQuote
Page 8 / 17
Share: