X
Forum

Forum

Loxone a počasí
 
Notifications
Clear all

Loxone a počasí

136 Posts
25 Users
0 Likes
30 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Používáte někdo tablet na zdi?

Pokud ano nevíte zda existuje způsob jak dostat data z vlastní meteostanice na úvodní obrazovku? Každé ráno když procházím kolem tabletu, tak musím zjišťovat venkovní teplotu klikáním v menu, takto by to bylo o hodně rychlejší 🙂

Prostě nějak podstrčit svá data resp. přesměrovat dotazy někam jinam. No a platit za tuto službu se mi teda fakt nechce. 🙂

loxone-hd-app-startschirm-640px-1.png

   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

z toho co jsem tenkrat hledal, tak weather station je dalsi z obeti Loxone gestapackych manyru. Drive to slo vyresit takto

https://github.com/netdata/loxone/tree/master/weatherservice

ale rovnez se to Loxonu nelibilo, tak to odrizli s oduvodnenim, ze 

Custom changes in .loxplan files can generate critical problems in Miniservers.

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Hmm, takže asi smolík no, musím najít nějaké jiné řešení 🙁

No ale je to zase výzva ne?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Teoreticky kdybychom meli nejaky subscription, sly by odchytnout data. Ale jestli to bez na https a nejak to podepisujou/overujou, tak je to marny boj. Navic to ze to clovek prolomi jednou neznamena, ze to bude fungovat naporad.

je to zbytecna prace. Jet o jen dalsi z ukazek, jak se snazej zdimat penize za kazdou cenu na spatnych mistech


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

Jj přesně tak. Bohužel do budoucna se musíme připravit i na placení veškerého SW. Prodejem HW se určitě neuživí.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Osobne jsem zvedavej, jestli s tim prijdou. Protoze na strankach maji, ze aplikace je a bude navzdy zdarma. 

Tím je naprosto unikátní. Nebojíme se jej nazvat nejlepším softwarem pro chytré bydlení na trhu. A přitom byl, je a bude zcela zdarma.

A pokud najednou otoci, tak uz je to dost velka lez zakaznikum, kteri si Loxone koupili i na zaklade tohoto slibu


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Vyčítat data o počasí např. z yahoo weather nebo wunderground jde i teď, ale problém je, že ve vizualizaci v režimu "na zdi" to asi bohužel nejde zobrazit.

Tam funguje, jen pár jejich funkčních bloků a ten jejich weather service.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@kolda: kdyz pises o tom tabletu - jakym zpusobem mas vyreseny jeho uchyceni na stenu?Zda se mi,ze kdyz nemam Ipad, tak mam s drzakem smulu...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Jasne ze data jdou nacitat odkudkoli. Duvod zjisten jejich dat je, ze by se pak simuloval jejich server, aby prave fungovalo vse jako  stim placenym


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1504
 

Vím že to není to "správné" řešení, ale než se snažit vyřešit něco při čem ti budou stále házet klacky pod nohy, tak nebylo by řešení malý displej (třeba OLED+arduino) který bude zobrazovat onu venkovní teplotu? A umístit ho vedle tabletu.


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Jasne, to chapu.

Po prihlaseni na webovych strankach Loxone, v registraci produktu lze si na mesic zdarma vyzkouset ten jejich weather service.

 


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

@radek: sel by pouzit i tablet s androidem, ja mam na tabletu ochrane pouzdro i s krytem na displej

 

http://www.anvan.cz/lenovo-tab-a10-70/2037-smart-pouzdro-pro-lenovo-ideatab-a10-70-modre.html

a kdyz ten kryt oddelam, tak se mi zobrazi normalne plocha a nemusim nic mackat.

A urcite to pak jde dokombinovat a dat na stenu.

A to ve specifikaci pisou, ze ten tablet proximity senzor nema 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
Topic starter  

@radek - Mám Ipad a držák přímo od Loxone. Kousíček plastu za otřesné peníze. Bohužel jsem nic jiného nesehnal.

http://shop.loxone.com/cscz/prislusenstvi/typ/apple-drzak-na-zed.html


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@dawe: v tom pripade by to teoreticky mohlo jit odposlechnout a podivat se na to. Otazka, kdo na to bude mit cas 😉

@Pavel: urcite slo, jen uz to neni ono 😉


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

No a pokud si koupím jejich meteostanici, tak stejně musím platit za nějaký weather service?? Nebo jak to funguje? Jsem v práci tak nemám čas moc hledat na tom jejich nepřehledném webu.


   
ReplyQuote
Page 1 / 10
Share: