Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
67.7 K Views
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

U těch zmíněných PIR jsou potřeba jen dvě úpravy (viz. hlasitost relé a čas):

1. odpájet relé a namísto cívky relé připojit 1kOhm odpor, poté je z toho polovodičový výstup 12V.

2. vyklemovat jeden odpor pro nastavení času opětovného snímání PIR senzoru - defaultně je tam 30s, po úpravě 0s.

Pokud někdo bude mít zájem o dané čidlo, můžu sem hodit nějaká fota co a jak je třeba udělat..


   
krata and Georgio reacted
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@Sedtronic: Díky za nápad s tím nahrazením cívky relátka. Mám tu na zkoušení jednu čínu na 24V kde jediná nevýhoda je právě cvakání a jelikož to bude připojený jen na digital in, tak by to cos navrhl mělo dobře fungovat.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@sedtronic

Takze staci jen nahradit rele? A puvodni mustek a regulator nechat?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@sedtronic: ja jsem urcite pro foto. 

 

 


   
krata reacted
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

Takže tady je pár fotek s vysvětlivkami ...

05
04
03
02
01

   
Georgio, krata and nksh reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1892
 

@sedtronic takyto PIR potrebujem
Vies dat nejaky link ktory to je presne? Dik


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

@smotek7 jestli jsem to dobre pochopil tak je to tento pir:  https://www.ebay.com/itm/272847989434

@sedtronic mam podobny pir, ale uvnitr se zapojeni dost lisi, umel by si poradit jak to upravit abych dosahl stejneho vysledku? nebo aspon vysvetlit jak si urcil velikost toho odporu misto rele a ktery odpor vyklemovat? foto vnitřku PIR

 


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

@smotek7 ano, to je on

@krata podle fotek je to polovodičové PIR, které nemá relé. Takže jediné co je možné řešit, tak ten čas.. no a můj tip je že by to mohl být ten černý odpor v levém obrázku, nad potenciometrem TIME. Je tam stejný PIR kontroler, takže by mělo stačit ho jen klemnout - dle datasheetu je čas zpoždění Ti = 24xRxC, takže při nulovém odporu, bude nulový čas.


   
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

@sedtronic rele tam je, jen jsem nefotil ze strany s rele.

Jak si urcil hodnotu toho odporu za rele?

 


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

@krata no jo, už to vidím, je tam, jen jsem nepochopil ten velkej mosfet, nebo co to tam je. Nicméně hodnota odporu cívky se dá změřit, tady u těch relátek je to do jednoho kiloohmu.


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@krata: tohle pir mám doma taky, rozdíl je že rélé má cívku na 9V (je na něm 9,4). Co jsem měřil její odpor, tak mi vyšlo 250 ohmů. Ještě jsem neměl čas si s tím pohrát více, snad dneska večer nebo zítra tam ten odpor dám a zkusím to zapojit. Jinak dělat něco s tím časovacím odporem mi přijde zbytečný, to PIR nemá žádnou prodlevu (aspoň to co mám doma).


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1892
 

@sedtronic ten čo  máš je na 12v. Čo má na vsrupe? Znesie aj 24v ? Na pohľad vyzerá lepšie ako ten druhý ale ten má 9-24v.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Jinak mohu potvrdit ze obdobne se tak daji upravit i 230V pir od Hutermanna.

Akorat rele (bylo na 24V) melo odpor 1,6K a s jednim odporem 1k ohm to nefachalo.

@sedtronic diky! 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Rychla poznamka k mini pir z hospody (tipa.eu) - su fakt male. Mensie ako diera v sdk na prestrcenie kabla, takze to musim nejak poriesit. Napajam ich cca 10V a 8V co davaju naspat staci na vybudenie optoizolatorov v mojom induine. Loxone vstupy som neskusal. Asi pojdem touto cestou.


   
ReplyQuote
(@ivusosk)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 23
 

Mam to na zachode a v kuchyni pod chladnickou 🙂


   
ReplyQuote
Page 5 / 17
Share: