Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
67.9 K Views
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@ Krata, JuraK nksh and Sedtronic:

Mozete napisat ktore ste teda nakoniec pouzili? Bol by som rad keby to bolo na 24V aby som nemusel davat dalsi zdroj na 12V a to rele nech tam neni to cvakanie...ktory teda objednat a prerobit prosim vas? Po vyradeni rele je ten vystup ako otvoreny kolektor alebo ako? Vdaka

 

 


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

@ager: já nakonec bral tyhle z Ali. Předěláno pomocí odporu místo cívky relé a kontakty propojený na výstup (tuším jsem tam dal 1k). Funguje bez problému, citlivost se zdá celkem vysoká. Zatím nejsou nainstalovaný, ale jen vyzkoušený na stole...

 


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Vdaka JurajK. Co znamena kontakty propojeny na vystup prosim ta (normalne je tam 24V a ked je pohyb tak 0V na vystupe)? Nemozes dat foto please ako si to spravil? Reakcia je okamzita pravdepodobne a co sa tyka citlivosti tak ked je strop okolo 2.5m vyska tak na aku vzdialenost to reaguje asi? Neuvadzaju tam este aky to ma priemer a priemer diery mozes to zmerat please? 

Ja to budem mat aj ako vstup na loxone alram tak budem to musiet nejako osetrit v configu voci falosnym poplachom....

 


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@ager mam oboje - predelany 230V PIR (viz Jura) a k tomu taky mam Aquaring S. 

Citlivost je cca podobna. Aquaringy mam v patre, kde jsem nemohl pouzit ty predelany do podhledu. 

Aquaringy jsou drazsi, zase ale musis pocitat, ze pri predelavce ti vsechny PIRy nemusi prezit 😀


   
ReplyQuote
(@jurak)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 70
 

Fotky jsou tady, snad to bude jasnější. S těma napěťovejma hladinama si teď nejsem jistej, ale ono je to docela jedno, v konfigu si člověk dá negaci, když bude chtít.

U stropu jsem to nezkoušel, takže nevím jak daleko, od stolu to jde docela daleko :). Prumer je tak 5 a dira 4cm, plus minus jednotky milimetru (nemám teď doma nářadí, všecko je na stavbě...)


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

@nksh: Ty mas asi tie predelane z 230V od hutermana a pozeram ze tie maju priemer 76mm a a montazny otvor 65mm v popise. Tie co predelaval JurajK (9-24V) su asi odost mensie kedze pise 5cmm a diera 4cm...no neviem ci mi to zakryje dieru co tam mam teraz kde mi trcia kable 🙂 asi je to dost mini... 

Aquaring S mam aj ja ale zda sa mi to ozaj opozdeny ten vystup prave preto rozmyslam nad niecim takymto...a este aj ta cena...

No tak pevne dufam ze preziju pri prerabke na 24V ked to uz vy mate odskusane 🙂

@JurajK: Vdaka za foto objednam vyskusam a ked tak dam vediet 🙂

Mate ich niekto odskusane aj ako loxone alarm ci tam nevznikaju caste falosne poplachy kedze spinaju hned a neni tam to overovanie dvojite?

 

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Mám trochu specifický dotaz. Zatím nevíme, kde budou v ložnicích postele, navíc v dětských pokojích se to postupem času bude xkrát stěhovat, takže nemůžu dát pir pro noční osvětlení pod postel. Chci tedy dát čidlo vedle dveří k podlaze a potřebuju, aby chytalo jen pohyb při podlaze, tedy když někdo stoupne na podlahu, ale už nesmí chytat spící lidi na posteli.

Lze tohle nějak rozumně vyřešit?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Kdysi jsem dělal pod firmou která montovala zabezpečovačky. Tohle se řešilo izolačkou zevnitř čidla 🙂 čidlo pak fungovalo jen v určitém úhlu. Záleží ale přímo na typu pir, nutno vyzkoušet.


   
blaf reacted
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Dnes jsem našel mezi maily:  https://www.faradite.com/ Ten sensor vypadá móc zajímavě.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

A má exkluzívnu cenu  😀 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak to vypadá fakt moc dobře.  😍 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: smotek7

A má exkluzívnu cenu  😀 

Ne zas tak, když se to srovná s origo Loxone. 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Oproti Loxone je levnější "pouze" o 500kč.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Uz si s klukama pisu, zda se, ze umi i množstevní slevy, zajímají se i o to, jestli jsem Loxone instalator. Bezdrátový verze v planu nemaji, technologii si drzi Loxone. Expeduji ze skladu u Londyna. 


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Tak už jsme se dohodli na spolupráci, umim pěknější ceny, tak když bude zájem, můžeme udělat hromadnou objednávku. 


   
ReplyQuote
Page 6 / 17
Share: