Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
67.2 K Views
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Ahoj,

bylo to zmineno v uvodu topicu myslim od koldavideo, ze lze pouzit pir senzory primo od jablotronu.

Zatim planuji, chtel bych pir pouzit na detekci pohybu a jako cidla pro orientacni osvetleni treba na chodbe.

U zeny mi projde kvuli designu asi jen tento:

https://www.jablotron.com/cz/produkt/sbernicovy-pir-detektor-pohybu-604/

Mate s nim nekdo prosim zkusenost? Jde mi o to, zda jde nejakym zpusobem pripojit rovnou na loxone vstup bez nutnosti pouziti jablotron sbernici a ustredny. 

V popisu je zminena kompabilita s F-link?

 


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Toto čidlo funguje pouze s ústřednami řady 100, napřímo to propojit nelze 🙁


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Je jeste nejaka libiva alternativa krome tady zminenych cidel? Mel byste nekdo pripadne realny foto jak vypada vase cidlo?


   
ReplyQuote
(@lukas_)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 17

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 
Posted by: koldavideo

Do varianty 230V bych vůbec nešel. PIR jsou skoro za stejné peníze i stropní - nejsou tak na očích. Některé PIR jsem dával přímo do vypínače. Do jednoho montážního rámečku pro vypínač jsem dával i IR závoru. To pro řízení osvětlení schodiště, tak aby se rozsvěcovalo pouze při průchodu úzkého paprsku. Prostě aby se světla na schodišti nerozsvěcovala při pohybu po chodbě.

Ty senzory z aliexpressu jsou dobré pro řízení osvětlení. Horší je to pro použití v alarmu.

Přesně jak píšeš, já na chodbu použil stropní 360° PIR a na schodiště jsem používal MiniPIR z Aliexpressu. Napojil jsem ho na 12V (má svůj stabilizátor) a výstup měřím analogovým vstupem přímo na LOXONE. Změnu měřím každou desetinu vteřiny a tak detekuji pohyb z mini čidla. čočku jsem vnitřkem přelepil malým kouskem izolační pásky bílé, takže to ani není vidět že tam něco je a čidlo mi hezky snímá až když vstoupím na první schod. Čidla mám dvě (na spodní a horní straně schodiště).

Teď se ještě chystám využít analogový vstup pro měření napětí z ultrazvukového dálkoměru z aliexpresu. Ten budu zapasovávat do vodotěsné krabičky a umísťovat do retenční nádrže, abych měl přehled o stavu hladiny v nádrži.


   
Honza22 and Yany reacted
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Dnes jsem vzal na zkousku Aquaring S. Co me prekvapilo, ze primo na jejich kramu za to chteli 416Kc i s DPH (na eshopu 633Kc)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 
Posted by: nksh

Dnes jsem vzal na zkousku Aquaring S. Co me prekvapilo, ze primo na jejich kramu za to chteli 416Kc i s DPH (na eshopu 633Kc)

Dostal jsi dealerskou cenu 🙂


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Na stránkách t-led.cz (jsem na mobilu, nechce se mi to hledat) prodávají mini pir, které má krabičku s relátkem asi na 20cm kabelu, to se strčí do podhledu a ven čumí pir jen asi 3cm v průměru, ale nemám to vyzkoušené.


   
ReplyQuote
(@jdolezal)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 16
 

Myslíte toto:  https://www.t-led.cz/p/pohybovy-spinac-do-profilu-10a-61215


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Je rozsah 2m k necemu pouzitelny?


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379

   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

@nksh

Vlastní zkušenost s Aquaring S: před lety jsem jich instaloval několik (asi 7 kusů, 12V, polovodič, levná čidla atd.). Fungují bezproblémově... jenže ... asi před rokem jsem pořídil další kusy zase někam jinam. No a k mému překvapení nefungují zcela bezproblémově - spínají později oproti těm původním a reakce na pohyb jsou různé! Tak jsem si dal tu práci a rozebral jak ty poslední, tak ty bezproblémová původní a co čert nechtěl - soudruzi z Polska inovovali HW a nasadili do toho nějakej uC, který nejspíš vyhodnocuje různé faktory pohybu (velikost objektu, rychlost, teplota atd..) a teprve pak se rozhodne, jestli sepne nebo ne. V těch starších verzích je pouze čip pro PIR a vše ostatní je víceméně nastaveno na pevno. 

Sumasumárum, s novými čidly od Satelu to nebude úplně výhra, doporučuju koupit nějaké levné číňany, a překopat si je k obrazu svému (teď se v tom zrovna vrtám)... ;

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Ked mne sa nechce dlabat dalsiu dieru do sdk, ja by som rad prisadene a-la ten aquaring.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@sedtronic

Castecne to muzu potvrdit - bral jsem 2ks na zkousku. A zatimco ten v koupelne funguje dobre - spina hned. Tak ten druhy co mam ve vetsi hale spinal trochu nahodne. Pomohlo az nastaveni nejvyssi citlivosti. Zatim to budu bedlive sledovat 🙂

Pripadne mam v zaloze 230V pir od Hutermanna, ktery by snad po vyhozeni plosnaku se zdrojem a rele mohly taky fungovat na 24V. Navic maj i nastaveni jasu.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Hlavne pozor na ty levne s relatkem. Mam jich doma par na vyzkouseni a to cvakani je opravdu hodne hlasite. Do baraku opravdu nevhodne.


   
ReplyQuote
Page 4 / 17
Share: