X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
68.2 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja jsem se asi se senzorem přítomnosti nesetkal,vždy tp byla klasická PIR. I ten Esylux je jen čidlo pohybu (i když dřív,když ho Loxone preprodaval mu říkal senzor přítomnosti.

Osobně ale v použití běžných PIR nevidím problém.Pokud s tím budeš ovládat světla, ke to jen o tom, co si nastavíš v Configu (jak píše Ondra).


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Ve finale zjistuju jestli se vubec s nejakejma PIRama parat. Stejne bude celej barak osazenej LED svetlama s odberem 0,0W, tak proc to nenechat sviti porad 🙂

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja neviem - spanok? 😀


   
ReplyQuote
(@ondra)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Ano, taky jsem si představil, jak se v noci svítí v ložnici a po odjezdu na dovolenou čtrnáct dnů celý dům 😀


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

No ovladat osvetleni ciste pomoci PIR zrovna v loznici mi prijde ponekud dobrodruzne, nic pro slabsi povahy 😀

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak ja napr. budem rozsvetcovat kusok pasky pod postelou.


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

To Aqua ring mám taky, výhodou je nastavení citlivostí ve třech stupních, dal jsem ho do koupelny do rohu aniž bych to konzultoval se ženou, všimla si ho až po dvou dnech :-)) .

 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Zdar, tak jsem na doporučení koupil také aqua ring. Celkově jsem spokojen, jen jsem nedokázal vykutit, jak  vypnout předpoplach. Ve finále mi trvá opravdu dlouho, než se sepne světlo na chodbě, takže je to nepoužitelné. Nedá se nějak předpoplach vypnout? V dokumentaci jsem nic nenašel. Díky!


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Čau, hele já jsem s nima spokojenej, světlo se rozsvítí tak do 1/2 vteřiny. Žádnou dlouho prodlevu nepozoruju.

Nic jsem ale nastavovat nemusel, hrál jsme si jenom s nastavením cilivosti.

Čidla mám Satel Aqua Ring S.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Zdar, tak jsem to klidně možná špatně zapojil 🙂 Nebyl bys tak hodnej a neposlal mi schéma, které máš na to PIR čidlo? zapojuješ přímo do bloku osvětlení,nebo to děláš bokem? Stačí screenshot 🙂 Můj Loxone partner byl ... a já to teď dost kutím 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Elektrické zapojení je myslím jasné: napájení jde na dvě svorky 24V. Dvojice NC svorek je připojena na +24VDC a vstup Loxone (já používám analogy).

V configu mám zapojeno takto:

Satel aqua ring S

   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Možná by chtělo pohrát s umístěním detektoru, nejlépe detekuje když se prochází kolem, ne směrem k detektoru, jinak já to mám na MV bloku osvětlení.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj,

 

moc díky!!! Fakt pomohlo si pohrát s citlivostí! Ten prealarm, kdy o mě senzor ví, ale nedá o tom vědět Loxone mě trochu mrzí (tj cca ta 1s), ale za ty prachy asi dobré 🙂 Vyměnit za jiné můžu kdykoliv.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já ho mám nahoře v patře a chytne mě i když jdou dole kolem schodů. Řídí  mi to jen orientační LEDky na schodech takže než dojdu ke schodům, tak to už svítí.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

No já to mám právě v poměrně malé chodbě, kde jsem schnilej něco mačkat 😀 Takže jsem si nastavil časovač,kdy spíná a značka ideál.. 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 17
Share: