Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
68.5 K Views
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Možná, kdybys byl šikovne, tak se to podaří to nějak upevnit i po podhledu, aby lezla jen ta čočka, přední ktyt je totiž snímatelný.

20170124_153548.jpg

   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

diky. me se libi i s tim plastem


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

@koldavideo nemas prosim nejaky tip na tu infrazavoru 24v? 


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

No a ty od Hutermanna jsou bez relé? Máš nějaké fotky? Předpokládám, že ti jich cca 8 nezbyde 😀 Co obsahuje úprava na 24V?

 

Díky!


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Uprava bude spocivat ve vyhozeni rele boardu 🙂

Zbyde tam pak kabel s +24V, GND a OUT. Ale jeste jsem se k tomu nedostal.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Inak ja by som velmi tie stropne PIRko neriesil. Mam teraz v byte na strope relativne velke infrapanely a vacsina ludi si vsimne, ze nemam radiator ale ze maju nad hlavou panely si uz nevsimnu... Take male PIRko sa tam urcite strati.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

No a co využít Loxone tree - bez tree. Myslíte že to půjde? Hypoteticky by to mělo přeci fungovat ne? I bez extensionu?

http://shop.loxone.com/cscz/bewegungsmelder-tree.html

 

A je to levnější než PD-C360i/8DC24


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

2k4 za pir-ko? OMFG. Ja som z ebay objednal asi 4 rozne pirka, vsetky stali za hovno. Bud boli hnusne, alebo mali mizernu detekciu. Pouzijem asi bezdratove pirka od alarmu, bal som sa ich kvoli oneskoreniu, ale dodavatel alarmu mi tvrdi, ze to oneskorenie sa deje az v alarme, ked sa snazi zo signalov z pir-ka vydedukovat, o aky velky pohyb sa jedna. Pir-ka udajne posielaju signal hned, takze to bud odchytim alarmom a poslem dalej, alebo budem (ak to pojde, netusim ci tam nie je sifrovanie) nejakym arduinom odchytavat bezdratove signaly z pir-iek bokom.

 

EDIT: jedno z tych pir-iek by mi maximalne vyhovovalo, ale nemam k nemu krabicku - tusim sa to oznacovalo ako "hc sr 505", proste mala kopula na plosnaku 3x3cm. Tam bola detekcia bezproblemova.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

No to je právě otázka - PIR se dají sehnat levně, ale tohle by měl být senzor přítomnosti - což je, dle specifikace něco trochu jiného, ale zatím se nenašel nikdo, kdo by mi vysvětlil v čem konkrétně 🙂 Jinak PIR se dá koupit za 300 a hotovo.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No ja si prave myslim ze toto je senzor pohybu. Pritomnosti vyzera inak a je drahsi.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

No pojmenovávají ho obojím, ale pokud je to jen PIR, tak se asi posrali 😀


   
ReplyQuote
(@ondra)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Senzor (detektor) pohybu sepne, když detekuje pohyb. Pak po nějakou dobu (říkejme jí třeba timeout, často se dá nastavit otočným knoflíkem) čeká - a posílá signál, že je pohyb. A pak vypne (pošle signál, že v místnosti už nikdo není) bez ohledu na to, jestli v místnosti někdo je. Následuje další cyklus - podívá se, jestli v místnosti někdo je, a pokud ano, tak se zase rozsvítí.

Proti tomu senzor (detektor) přítomnosti se neustále dívá, jestli je detekován pohyb, a dokud je, tak posílá že ano. Vypne se až v okamžiku, kdy po dobu timeoutu není detekován pohyb.

Ten rozdíl se zdá celkem malý, ale principiálně je to uvnitř udělané úplně jinak 🙂 Senzor pohybu jede v "cyklech" - kontroluje přítomnost, počká na timeout a pak vypne. Kdežto senzor přítomnosti kontroluje přítomnost pořád, a tím "natahuje" timeout.

Protože máme ale tyhle hračky napojené na Loxone, dají se i detektory pohybu trochu "zinteligentnit" - např. vypnout světlo, až když po dobu větší než 2x timeout je detektor vypnutý. Pak je jisté, že v místonosti už opravdu nikdo není. Tím zamezíte blikání. Ale je celkem otrava to pořád řešit 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nakolko si si touto definiciou isty? Ja som mal vzdy za to, ze senzor pritomnosti nevyzaduje pohyb danej osoby a zaujima ho len ci v miestnosti niekto je, alebo nie je (aj ked neviem ako je to fyzikalne mozne zmerat, aby sme neskoncili dobrovolne s cipmi pod kozou :D)


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Vida, tak tuto definici jsem našel v ořezané podobě 🙂 takto je mi to jasné. Přemýšlím jestli senzor přítomnosti budu vůbec potřebovat. Například na chodbě, jestli mi to zhasne, je mi fuk. 

Takže klasické PIR sepne a pohyb mezitím ho nezajímá? To je trochu divné ne? Ve finále by měl přeci poznat pohyb neustále. Nefunguje ten senzor přítomnosti spíš tak, že má optickou kontrolu, a po sepnutí dává pozor i na nejmenší pohyby - tj jestli není náhodou senzor přítomnosti několikanásobně citlivější?


   
ReplyQuote
(@ondra)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 12
 

Vůbec 🙂

K tomu jsem prostě časem dospěl, když jsem se snažil najít nějaké levné a vhodné řešení a hledal a hledal 🙂 Senzory přítomnosti bývají mnohem citlivější a tedy i dražší (což ve výsledku může vysvětlit, proč se chovají "lépe" jak jsem psal).


   
ReplyQuote
Page 2 / 17
Share: