Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
67.2 K Views
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 
Posted by: @ptr-dvorak

Ahoj, schema tady:

A jeste fyzicke rozmery desky:

Board

 

Poslat to klidne muzu, videl bych to treba na:

- 20kc za cisty plosak

- 100Kc za osazeny plosak

- 200Kc za osazeny plosak i s pripojenym cidlem + otestovani funkce celku

Pokud by to nekdo chtel osazene, potrebuju upresnit, jestli chcete verzi pro 12V nebo 24V napajeni...

Jeste upravim i originalni post, at je to pohromade...

 

Ahoj pánové. Jelikož nejsem kovaný elektrikář a nevím, zdali se s @ptr-dvorak spojím, nedělal si někdo na základě jeho schématu desky pro mini pir? Uměl by mi to někdo vyrobit a zaslat? Samozřejmě, že ne zadarmo. Mini pir mám. Díky moc.

 

PS: šikovný jsem a pokud nebude zbytí, vrhnu se na to.

This post was modified 3 years ago 2 times by Dave

   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Zdarec, plosaku mam porad hafo, takze neni problem poslat. Neosazene urcite. Na osazovani moc casu nemam...


   
ReplyQuote
 Dave
(@dave)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 90
 

@ptr-dvorak Jasně, tak se domluvíme přes zprávy, pár bych si jich určitě vzal, i nějakou rezervu, kdyby se náhodou nepovedlo 😉 

This post was modified 3 years ago by Dave

   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 
Posted by: @budulinek

Na 24V používám tyhle miniaturní PIR senzory. Dají se jednoduše namontovat do záslepného krytu vedle vypínače. Zapojují se jako open collector. Zpoždění při sepnutí je OK, záleží na tvaru místnosti. Výstup zůstane sepnutý cca 20s poté, co byl detekován poslední pohyb.

https://www.aliexpress.com/item/TDL-799-Mini-Closet-Sensor-Detector-Switch-DC-5-24V-12W-LED-PIR-Infrared-Motion-Sensor/32835939604.html

Pokud je chceš do stropu, musel bys trochu bastlit.

Ahoj. 

Trosku som sa v tom stratil, je taketo zapojenie spravne?

image

Dakujem.


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@dav

Jojo, takto by to mělo být správně. Nezapomeň, že v Loxone budeš mít obrácenou logiku. Tj. DI bude zapnutý, pokud nebude pohyb a vypnutý, pokud pohyb bude.


   
Dav reacted
ReplyQuote
(@honza22)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 8
 

Zdravím, pořídil jsem mini PIR, s tím, že je chci instalovat do krabice pod vypínač na spínání osvětlení schodiště jako takovou infrazávoru (ještě uvidím jak to bude fungovat).

https://www.ptshop.cz/Mini-modul-cidla-pohybu-PIR-AM312-d709.htm

Vím, že se na Ali prodávají za 1$, ale nechtělo se mi čekat na dodání.

Ta čidla jsou ale na 12V, tak jsem uvažoval, že bych do krabice umístil polovodičové relé na 12/24V. Dost lidí tu řeší / řešilo, aby čidla byla na 24V. Buď aby se dala přímo zapojit na DI Loxone nebo kvůli zdroji, aby nemuseli pořizovat další zdroj na 12V. No já budu mít 12V zdroj kvůli některým LED páskům, takže z pohledu zdroje mi to bylo jedno. Nedalo mi to a napsal na technickou podporu Loxone dotaz jestli je možné na DI Miniserveru zapojit binární signál 12V i když je Loxone napájený zdrojem 24V. Jejich odpověď níže.

"Dobrý den, zapojení by neměl být problém, digitální vstupy můžou klidně mít jiné napětí, než zdroj. DI extension snímá napětí a podle toho vyhodnocuje, jestli se jedná o logickou 0, 1, nebo neurčité.
To je v podstatě jediné, co si musíte ověřit - jak přesně Vaše zařízení posílá signál. DI extension je nastaven takto:
logic 0: 0 ... 7.1V
undefined: 7.1 ... 9.7V
logic 1: 9.7 ... 28V"

Máte prosím Vás s tímto někdo zkušenost, tj. můžu přivést na Loxone i binár 12V když další DI budou 24V stejně jako je napájení Loxone?

Díky za jakékoli vaše vyjádření.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@honza22 Áno mozes.
Len treba mať prepojené zeme GND zdrojov 12v 24v, ale hádam to je samozrejmosť.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Nez 2 zdroje, tak pouzit dc-dc kovertor. Ja mam takto po baraku 3 urovne napatia (7,12,24) a vsetko na jednom loxone zdroji.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@dusanmsk

poradis jakej pouzivas? to me asi vlastne docela zajima... koupil jsem na alli ten 6channel pojistkovovej board, jedu v tom 24V 300mA pro loxone, a 24V pro vypinace s nejmensi pojistkou co jsem nasel, takze by bylo krasny ty zbyle kanaly vyuzit a dat pred dc-dc konvertory a vyhodit aspon 12V trafo


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Pouzivam rozne smetie z ciny pretoze som to robil pred 3 rokmi a som lenivy to nahradit za nieco poriadne. Tu je toho hromada za rozumny peniaz a 2 dni dorucenia. Zalezi od toho aky potrebujes prud, ja som k ventilom na zavlahu bral napr. tento na ~2A. Pripadne rovno nieco so sroubovymi terminalmi, nech clovek nemusi pajkovat.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

aha stepdown, ja jsem elektrotech total zelenac 🙂 ale stepdown jsem ted resit na nejakej ventilator... proste proud ponecham na max a jen zreguluju napeti.

a musi se to dat do nejaky krabicky, coz je na din listu asi hnus.

nic. diky za radu, jdu asi hned na to 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

To co som poslal su CV stepdowny, prud nijak nelimituju (teda v ich pracovnom rozsahu, siel by som do 75% papierovych hodnot). Na PIR-ka budu vyhovovat vsetky a loxone zozerie aj 12V na digital input-e, takze pohoda. Das to do nejakej krabicky a prichytis tymto na din.

BTW ja na din nemam zakrabickovane skoro nic, komplet vsetky moje i/o boardy mam hole. Zijem tak uz 4-tym rokom a nicomu to nevadi 😀

image

   
ReplyQuote
 Echo
(@echo)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 23
 

Upravil sem si velice podobná PIRka alá @sedtronic. Fungují, ale zjistil sem, že se pravděpodobně IO LM317 celkem zahřívá. Řešil prosím někdo něco podobnýho?


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

doporucoval jsem toto cidlo

https://www.aliexpress.com/item/32909981310.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dJNksGn

 

super funguje, jen mam jeden dotaz pro ty co ho maji - pokud jsem jeho funkci pochopil, tak na vystupu je porad +24V a jen se spoji zem. Souhlasi to? 🙂

Ja jen, ze mam porad vsup signalizujici ON a bez ohledu jestli je, nebo neni sepnute. Kdyz zkusim zmerit, nebo dam LED, tak funguje, tak to je jedine diky spojeni zeme. Pokud se nepletu. 

Pak teda takove cidlo je k nicemu bez dodatecne elektroniky 🙁


   
ReplyQuote
 Dav
(@dav)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 113
 

@richard

musis tam dat pull-up rezistor. 
pozri na moj predchadzajuci post:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/mini-pir/paged/14/#post-25738


   
ReplyQuote
Page 14 / 17
Share: