X
Forum

Forum

Měření spotřeby ele...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

350 Posts
45 Users
19 Likes
94.2 K Views
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ano myslím že je to ono. Mám více variant s počtem rozpínacích a spínacích kontaktů. Důležité je napětí na cívku A1-A2 230V. 

No a hlavně nesmíš použít fázový vodič zapojený za nějakým proudovým chráničem. To by ti vybavil chránič a nefungovalo by ti to!


   
ReplyQuote
(@karel-zak)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 19
 

Pár poznatků z montáže ABB B23 elektroměrů. Pvní věc je, že ABB modbus A je loxone modbus B a ABB modbus B je loxone modbus A ( prostě to mají chlapci z ABB prohozené). Další věc že budete potřebovat tabulku s manuálem Návod B23. Dále musíte na elektoměru zadat adresu modbus zařízení. Až si najdete adresu, kterou chcete vyčítat třeba 5000( hex) musí se to převést na decimal  20480 a má velikost 4 což výsledná modbus adresa je 20483.  

ABBB23

.

V loxone vypadá nastavení takto.

 

Loxone nastaveni

.

A na elektroměru to vypadá takto.

elektroměr

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@ KarelZ - Karle mohl bys prosím mrknout sem ? Chtěl bych se pokusit připojit ty elektroměry přes RS485 a v podstatě vytvořit modbus dotaz pomocí aktoru na RS485. Zapojil jsem Mobusové zařízení na RS485 extension a v loxone spustil okno monitoru  a nevím jak rozeznám dotaz od odpovědi ? Díky.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kluci, máte už někdo vyzkoušený ten elektroměr ?

Pokud ano nebylo by špatné vytvořit  rovnou šablonu - tak jak jsem to třeba udělal pro Intercom Lara 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Vobec som sa k tomu nedostal, lietam teraz okolo navrhu rozvadzaca a topeni.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Taky časově nestíhám. Řeším teď žaluzie, podhledy, obklady, dlažby, kuchyni,...

 

Na elektroměr s takovouhle dojde až někdy v červnu 🙁


   
Mira reacted
ReplyQuote
(@jarek)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 6
 

Ja uz to mam rozchozene, ale ne prez Loxone:-(

Pouzivam dongle pripojeny k RPI a v pythonu vycitam pomoci minimalmodbus knihovny a dale zpracovam.


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

L., mas jeste ty nacvakavaci merice proudu? Docela rad bych si je odkoupil a trochu si s tim pohral ...

Rad bych automaticky prepinal rekuperaci na nejvyssi stupen kdyz pustim indukci ... a tohle mi prijde idealni...

Dik.


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Ja jsem se bohuzel nestihnul pripojit k hromadne objednavce elektromeru, takze jsem dnes objednaval separatne.

Dobra zprava pro podobne pripady jako ja je, ze mi borec prave akceptoval nabidku 25GBP na 1ks ...tak to muzete zkusit nestrelit jeste niz. Treba uz ho to nebavi a jde s cenou dolu...

Jeste link pro ty, co by se jim nechtel lovit z hloubi threadu: http://www.ebay.com/itm/282353334618?_trksid=p2060353.m2749.l2649


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

jj mam. jsi nekde z brna/okoli, at se to nemusi posilat?


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

Parada.

Jsem z Kurimi, delam v Krpoli a alespon jednou tydne jedu do Bohunic. Pokud se toho nechces zbavit nejak rychle, nechal bych to treba na cervnove pivo, nebo bych si k Tobe udelal vylet na kole...

Dik.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Tak to jsme presne na druhe strane ;). Ale jestli na to nepospichas, tak to vemu na sraz (akorat mi to pak plz pripomen). A kdybys to chtel driv, udelas si cyklovilet 😉


   
ReplyQuote
ptr.dvorak
(@ptr-dvorak)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 116
 

OK, super. Muj posledni (a zaroven letosni prvni) cyklovylet na Velikonoce skoncil anginou, takze preferuju sraz:-)

Zas je ale vyhoda, ze mezi poziranim bobuli od doktorky mam cas to tu konecne trochu procist...


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Zeptam se než koupím nějakou blbost 🙂 mám možnost koupit elektroměr s M-BUS komunikaci přes co se tato komunikace spojuju s loxone ? S modbus extention či s něčím jiním?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

M-BUS != MODBUS.


   
ReplyQuote
Page 16 / 24
Share: