X
Forum

Forum

Měření spotřeby ele...
 
Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

350 Posts
45 Users
19 Likes
95.1 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tiez moznost, akurat u mna - drat je drat.

Skladat sa mi na nic nemusite, staci nejaka zapozicka od cloveka, co to bude realizovat najskor za pol roka.

@Dada - rohlik to nikdy nebude, proste kupis 3 komponenty, spojis to do seba a nahras tam nejaky firmware (ktory este len musi vzniknut). Pokial chces apple style, kup si to za apple cenu od loxone.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@msk - já ti klidně jeden elektroměr půjčím. Beru 4ks a teď budu potřebovat max dva 🙂


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Koldo, ja jsem Loxone gold partner, ale s tim DPH nevim, to u me asi neklapne.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Koldo, tak ho vezmi na pivo a ja to do par tyzdnov po pive rozchodim a vratim Ti ho.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@Dawe - s tím DPH je to jasné. Stejně bys s tím pak měl problém. Já jsem jen ten jejich základní partner, ani nevím co vlastně jsem tuším silver nebo co 🙂

@msk - no pokud na pivo ty elektroměry dorazí, tak Ti ho tam hned nechám 🙂


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

tiez som basic je to myslim 10% dole z ceny na eshope

a gold bol az 40% myslim - treba predaj za miliony 🙂

ale pozeral som to velmi daavno


   
ReplyQuote
 Dawe
(@dawe)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 203
 

Silver je 17%

Gold je 21%

Platinum 25% ( nebo 27%) u toho si nejsem jisty.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No to není moc velký rozdíl. Navíc když si vemu že montážní firmy nedělají jen s loxone ale třeba i Teco - tak nic moc no. Ten vývoj musí stát nehorázné peníze. Jen když si vezmu kolik lidí je potřeba zaplatit...


   
ReplyQuote
 sub7
(@sub7)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 
Posted by: killeriq

 

Posted by: Maros

 

Ešte by ma zaujímalo čo v prípapede 2 taríf.
Elektormer sám o sebe to nevie. Daná verzia nemá tarify. Dá sa to nejako v Loxone doriešiť ?

 

   

Zalezi ako mas VT/NT rieseny v rozvadzaci. Niekto ma len konkretne zariadenia pripojene na NT (bojler,el.kotol) ja mam cely dom na NT.

Takze mas stikac co si zopne kde nabehne NT - tam by mali byt 2 kabele z loxone INPUT - tie sa zopnutim spoja a loxone vie ze ide NT. Takze nejakou logikou si spravis podmienky ked je zopnuty NT pocitaj sem, ked nie je zopnuty pocitaj tam. tj netreba 2 extra elektromery

   

@killeriq: ako pripojit k Loxone ked mi ide jeden kabel o vonkajsej hodiny ktory je potom pripojeny do Bojleru? Pripojit ho priamo na digitalny vstup?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

@sub7 z přijímače HDO ti vede vodič (pracovní), kterým můžeš spínat relé a to tak že na cívku relé připojíš fázi a na druhý konec ten vodič z HDO. přes spínací kontakty relé pak spínáš 24VDC na digitální vstup Loxone. Takto máš informaci o tom kdy je VT resp NT. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ano ano, jenom dodám že signál HDO ti spíná nulu (modrý vodič) ne fázi! Ale to je z koldova popisu vlastně zřejmé...


   
ReplyQuote
 sub7
(@sub7)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

bolo by to cele mozne spravit aj na analogu?

@koldavideo mas nejake doporucenie ake rele pouzit?

mohol by som pouzit toto:  https://www.sos.sk/products/finder/55-34-9-024-0040-7181


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

myslim ze mal skor na mysli taketo DIN rele resp. stykac 😉

ty potrebujes len loxone oznamit ze sa HDO pustilo, takze ked sa zopne HDO - zopne ti to rele/stykac na ktorom mas zapojeny DI vstup loxone 2 kable 24v + a - , ked sa spoja loxone vie ze sa zaplo HDO

download

   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já mám pomocné relé :  https://www.elkoep.cz/pomocne-rele-rady-vs

vs116b 1 big

Máš to i s kontrolkou takže když narychlo koukneš na rozvaděč, hned vidíš jaký je tarif. Když svíti tak je nízký když nesvítí je vysoký.

Hele tohle jsou ale docela základní věci, který bys měl asi znát. Pokud nevíš co přesně udělat, bude lepší si najít v místě nějakého kamaráda elektrikáře, který nad tebou bude držet ochrannou ruku. 

Nechci nikomu nic říkat, protože sám jsem "bastlíř" ale elektro vzdělání mám, takže vím že elektrika i kope 🙂


   
sub7 reacted
ReplyQuote
 sub7
(@sub7)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7

   
ReplyQuote
Page 15 / 24
Share: