X
Forum

Forum

Měření množství vod...
 
Notifications
Clear all

Měření množství vody v retenční nádrži

407 Posts
65 Users
15 Likes
89.3 K Views
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

vypustit v case sucha 10m3...?  rychlejsie mas to cidlo vybrat nad hladinu 😉


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@killeriq voda je v nadrzi uz treti rok a ne uplne hezky vonela 🙂 Vzhledem k tomu, ze s tim chci napustit jezirko je jeji vypusteni jedinna mozna prilezitost jak se uplatnit. A nejde do kanalizace, ale strikam to na zahradu 🙂

Uz jsem na 5m2...

 

kdyz udelam pravidlo automatizace, ze ma loxone poslat hlasku pri stavu 5m3, jak udelam aby poslal jen jednu a ne kazdou sekundu? Diky


   
ReplyQuote
vita_k
(@vita_k)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 59
 

Destovkou nesplachujes? Uplne si o to takovy objem rika 🙂 


   
ReplyQuote
skybor
(@skybor)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 74
 

No u nás 6m3 nádrž na deštovku skončila stejně. Dokonce jsou udělané i paralelní rozvody vody k WC a pračce. Ale pak jsme vykopali studnu, kde je pořád minimálně 5m3 vody a dešťovka už jen přetíka do jezírka 🙂 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@killeriq od patku do ted 7,1m3 nasbirano na strese. Prubezne uz precerpavam do jezirka. Skoda ze se bude muset zase vypustit. Nejaka mezinadrz by se ted hodila 🙂

image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Posted by: @richard

kdyz udelam pravidlo automatizace, ze ma loxone poslat hlasku pri stavu 5m3, jak udelam aby poslal jen jednu a ne kazdou sekundu? Diky

V levém menu na to je řádek. Vyplníš např 1800 a 1800 sekund nepřijde tato notifikace.

 


   
ReplyQuote
(@pavelcz)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 16
 

Ahoj. Chci poridit tlakovy senzor na mereni hladiny. Ma verze 4-20mA nejakou vyhodu oproti verzi 0-10V? 

Budu merit cca 2m hladiny a server mam cca 25m daleko. 

Diky

Pavel


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

mA na té délce budou přesnější než V.


   
ReplyQuote
(@piposs)
Active Member
Joined: 6 months ago
Posts: 11
 
  • Ahoj, prosím můžete mi někdo poradit? Jsem trochu bezradný pořídil jsem čidlo z Alíku 4-20ma, známý elektrikář mi poradil, že má toto stejné čidlo zapojené přímo na miniserver na analog vstupy bez odporů a bez převodníku!? Tak jsem to tak zapojil také, ale mám problém, kolísají mi hodnoty výstupního napětí z čidla, chvíli ukazuje 0,38V chvíli 0,16V atd. Různě... Technicky vzato by čidlo mělo ukazovat i V sice v menším rozsahu, ale mělo. Mám čidlo 0-5M s kabelem 6M, nádrž mám vysokou pouze 2M může to být způsobeno tím, že mám 4M kabelu smotané pod víkem nádrže a tím pádem hadička nemá správný průchod tlaku?? Bylo by lepší kabel zkrátit na cca 3M?? Nebo dělám něco špatně?? Setkal se někdo se stejným problémy? Moc děkuji za každou radu, připomínku.

 

Michal


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Probelm bude v ...
"známý elektrikář mi poradil".
MS nema vstup 4-20mA. Na MS su len 0-10V.
Moznosti:
1. MS AI 0-10V plus prevodnik 4-20mA na 0-10V
2. MS AI 0-10V a rezistor 500R , tu vo vlakne
3. AI extension , nova ma 4-20mA 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Tak buď ti tam chybí odpor, nebo převodník. Bez toho to nepůjde.

Délka hadičky nehraje roli. Mám čidlo i s 30 metry hadičky a měří korektně. 


   
ReplyQuote
(@piposs)
Active Member
Joined: 6 months ago
Posts: 11
 

Dobře děkuji, dám zítra odpor a věřím, že to bude šlapat. 

Ale spíš je mi divné, že mu to funguje tvrdí mi, že má čidlo zapojené na přímo do analogu a vše vyčítá bez problémů. Čidla jsou totožná 4-20mA, objednával jsem je já.

Docela by mě zajímalo co mu z toho leze. Dokonce vše měřil i metrem(hladinu) a podle configu mu ,, prej'' vše sedí. 😄


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

Z vlastní zkušenosti 0-10v je v pohodě a netřeba se bát.

Délka kabelu čidla 5m a delka kabelu k miniserveru cca 15m. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Posted by: @piposs

Dobře děkuji, dám zítra odpor a věřím, že to bude šlapat. 

Ale spíš je mi divné, že mu to funguje tvrdí mi, že má čidlo zapojené na přímo do analogu a vše vyčítá bez problémů. Čidla jsou totožná 4-20mA, objednával jsem je já.

Docela by mě zajímalo co mu z toho leze. Dokonce vše měřil i metrem(hladinu) a podle configu mu ,, prej'' vše sedí. 😄

Kecá 

 


   
ReplyQuote
(@piposs)
Active Member
Joined: 6 months ago
Posts: 11
 

Tak jsem dal odpor 470ohm na výstup z čidla a stále mě hodnoty skáčou 0,027V, 0,098V atd... Mám hledat problém v čidlu? Nebo prosím ještě nějaký jiný nápad? 


   
ReplyQuote
Page 25 / 28
Share: