X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.6 K Views
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@kao Vlastně to nastavení co doporučuješ tak mám. Jen zkrátím ty časy. Nedošlo mi že mě to s loxone nespojí hovor po dobu vyzvánění.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tak proslapnul uz nekdo cestu s E16C a mohl by hodit navod na wiki?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Nevim, jestli se to tu uvadelo, rozdil mezi E16C a A05S:

Vše co začíná na A, je Access - přístupový systém. A05S nemá interkom, je to jen přístupový terminál, který otevře dveře, ale neumí si zavolat.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Je to téměř stejné jako u R20. Pokud budeš chtít zadávat příkazy přes PIN na klávesnici musíš navíc vytvořit vyrtuální vstupy a nastavit v Akuvoxu web relé. Jinak vše funguje ok. Mám to propojený jak s jejich cloudem tak s loxone SIP a fungují obě varianty.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, pri rozchazeni E16C narazim na ruzne problemy.

Jeden z nich je problem se soubeznym pristupem k Intercomu.

Priklad: zazvoni postacka, notifikace vyleti na telefonu mne i zene a oba se snazime navazat spojeni z mobilni aplikace. Tomu prvnimu se to podari, ale ten druhy tomu prvnimu hovor prerusi, ale sam se stejne nepripoji.

Jak toto resite? Predpokladam, ze mam neco spatne v nastaveni, ale nedosel jsem k tomu co.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tak poznamka k realnemu nasazeni E16C.

Po stisknuti zvonku a 5 vterinovemu callu dojde k ukonceni hovoru. Coz ale u lidi evokuje, ze se nic nedeje, takze zvoni dal a dal.

S jinym interkomem nemam zkusenost, ale nemelo by byt chovani spise takove, ze akuvox vyzvani tak dlouho, dokud hovor doma nekdo neprijme a ukonci se treba az po minute?

Jen netusim, jak to v Akuvoxu nastavit.

 


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@l-adamek 

Ahoj, já mám v akuvoxu nastaveno toto:

Záložka intercom/ call feature

vyzvání to 60s a potom se to automaticky zavěsí

image

   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ja kdyz nastavim delsi intervaly, tak intercom sice 60 vterin vola. V Loxone se ale nic nedeje a dokonce z loxone ani nemuzu navazat hovor, protoze intercom vytaci.

Myslim, ze mam neco spatne nastavene v tom, ze kdyz intercom vola, tak Loxone ten prichozi hovor nedostane. Mne vlastne funguje jen navazani hovoru ze strany Loxone.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Chyba tam není pokud vytáčí má prostě pro loxone obsazeno. Jejich cloud funguje tak že má SIP účet intercom a každá nainstalovaná aplikace v mobilu. Po zazvonění se uskuteční paralelní hovor na všechny aplikace. Kdo dřív vyzvedne hovor tak se spojí. Pokud by intercom měl nastavený SIP třeba od Odorika, tak by ti za peníze volal přímo na mobil nebo do mobilu dát SIP klienta a volat přes data zadara.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

To chapu, ale kdyz intercom vola, nemel by byt prichozi hovor v Loxone appce? To mi prave nefunguje.

Intercom vola, Loxone nema prichozi hovor a sviti zelene tlacitko connect. V podstate funkcni hovor muzu navazat jen z Loxone.

 

Edit: tak uz dawe vysvetlil, ze chci neco co Loxone s neorigo interkomy neumi. Opravdu to musi byt tak, ze interkom prozvoni a hovor se navaze z Loxone.

Tim padem jedine co zbyva tak nejak vyresit tu uzivatelskou privetivost na strane Interkomu.


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@l-adamek Ten soubezny pristup me taky stval... Nakonec jsem to zavrhnul a nechal jsem Loxone intercom. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ahoj, tak jeste jedna vec k integraci s Akuvoxem.

Podarilo se vam aktivovat ukladani fotky z kamery po zazvoneni? Pochopil jsem, ze by to mela byt normalni funkcionalita bloku "Ovladani dveri". Ale v integraci s Akuvoxem nejsem schopny dojit k tomu, jak to zprovoznit.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Já s tím nemám problém.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mam posledni verzi configu i android appky.

Nastaveni mam takto. Netusim, co nastavit jinak:

Capture

V appce to pak vypada takto:

Screenshot 2022 10 28 20 10 40 683 com.loxone.kerberos

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 
Posted by: @kubrt_cz

A přitom by stačilo jen číst... (ofiko web Loxone)

image

Bohužel, ty pasivní injektory od Ubiquiti už nadělaly tolik paseky, viz i v jiném vlákně, že prý Dahua kamery nepodporují PoE apod. nesmysly.

Stejně tak tvrzení: "Oni totiš používají injector mode A ale všichni ostatní používají mode B" je přesně naopak, standard u aktivního PoE je ten, co používá Loxone a asi milion dalších výrobců...

Prostě bude ti fungovat jakýkoli standardní aktivní injektor nebo standardní PoE switch za pár stovek. 

Praktické info: LOXONE Intercom funguje se standardními aktivními Poe switchi či injektory, konkrétně testováno s:

Dahua Poe Switch desktop: PFS3006-4ET-60

Dahua Poe Switch DIN: PFS3110-8P-96

TP-Link Injektor: TL-POE-150S

Planet injektor: PLANET POE-171A-95

Vše na první zapojení, kabel podle T568B, čili oranžovo-bílý na pinu č.1 atd. Vyveden OG a GN pár, zapojeno do svorek, není co řešit.

image

Snad už konečně pomine ta "blbárna" kolem Ubiquiti pasivních 24V injektorů (to fakt NENÍ aktivní PoE standard!) či další nepodložené názory ohledně nekompatibility Loxone či Dahua apod.


   
ReplyQuote
Page 54 / 59
Share: