X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
222.9 K Views
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@kao Moc diky za fotky.

Ja se toho rozpoznani obliceje trochu bojim (jakoukoliv autentizaci nechci mit na koncovem zarizeni, ale az v loxone), takze ho zapinat nebudu. Staci mi NFC a PIN.

Jinak vypada super a nejspise pujdu do nej.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

rad bych dodal, ze jsem PIN, klavesnice apod apod resil dlouho... nakonec jsem vsak dosptel k tomu, ze mam u sebe vzdy telefon

a vubec nejlevnejsi a nejbezpecnejsi je 125kHz RFID, kterej aktivuje funkci na "odemcenem" iphonu, ktery vykona pokyd do Loxone... chip za 1USD jde dat kamkoli a na jeho aktivaci je potreba zarizeni a navic odemcene, takze rovnou 2-faktory


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@sigituning Po registraci na cloud dělá interní komunikace problémy. Já to řešil tak, že jsem nastavil interní audio stejně jako externí. Případně může být problém v použití SIP kodeku. Jedna strana nepodpouje nastavený kodek a tím není slyšet.

 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Chlapi, pořád tápu nad nastavením toho audia externě... Zde můj postup ve zkratce: V Loxconfigu u intercomu nastavím pouze host pro audio externí: sip.antisip.com a uživ. jméno a do Akuvoxu sip register name, username, server address? Protože ať dělám co dělám, když dám submit, vypíše mi to registration failed. Absolutně s tím nemám zkušenost, tak pokud má někdo jakoukoliv radu, budu za ní rád...


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@kao Moje nastavení SIP a není s tím problém. Co firewall na routeru? Ještě bych na routeru hledal funkcu ALG, kterou bych vypnul.

SIP
SIP2

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@pigom Hmm, mám to stejně kromě toho videa v Loxonu, to mám přes pevnou ip... ALG a FW jsem zkoušel vypnout a nic... :-/


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@kao Co nastavit ten účet od antisipu na jiné zařízení případně jiné síťi (VOIP brána nebo na android telefonu), aby byla jistota, že je plně funkční


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@pigom Hmm... na androidu to funguje, pres akuvox rozhrani na me siti bohuzel ne... :-/


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Tak vyreseno... Nemel jsem v network nastavenou DNS 🙂


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@kao kravina ale potrápí


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@pigom To teda... Otestuju a postnu nejaky video...


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@kao Tak zatím rozpotuplné pocity z Akuvox, rada nastavit všude pro volání i v iterní síti sip účet a zadat i alternativní DNS fungovala jen chvilku. Po cca 1-2x zavolání to hlasí chybu "zařízení není dostupné, chyba 408", když jsem znovu přepsal DNS server, tak to zase na chvilku naběhlo ,ale teĎ už to neudělá hovor ani v interní nebo externí síti. Nevím čím to může být, sip účet je registrovaný a když to fungovalo, tak to musí být něco v Akuvoxu, ale zaboha nevím co. Díky


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@sigituning A mas ten E16? Kdyz jsem nastavoval interni komunikaci a zvonek, tak jsem zvonil tak 20x a zadnej problem. Vcera jsem zprovoznil ten sip a dvakrat zazvonil a zvenku to fungovalo bez problemu. Zkusim jeste dnes. Jinak ja interne sip nemam.


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@kao nene, já mám právě E12S, ale podle nastavení to vypadá identické.Interní komunikace přes direct IP mi funguje pouze zvuk na intercomu, ale žádný zvuk na mobilu. Když jsem nastavil všechny komunikace přes SIP, tak to chvilku fungovalo, ale teď už to nejde vůbec (ani interní síť ani externí)


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@sigituning A firmwqre aktualizovanej?


   
ReplyQuote
Page 52 / 59
Share: