Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
219.5 K Views
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 
Posted by: @kao

Spis jsem levej a uz jsem u toho sedel dnes moc dlouho

  • Chápu znám to. Jinak tu identifikaci PINU a příkaz pro loxone udělám jak? Dá se to přes web relay?

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@pigom Presne tak, web relay a virtualni vstup.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Počkám na tvé testy face ID a asi půjdu do toho. Zajímala by mě i rychlost ověření případně rychlost menu při zadávání PINU. Když jsem bym na BusinessCom, tak tam měli ten nejvyšší model a přišlo mi že odezva byla velmi dobrá.


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Koukám, že řešíte E16C. Koukali jste na A05S? Stojí skoro půlku, přitom podle popisu umí asi to samé...


   
ReplyQuote
(@sigituning)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

@pigom Ahoj všichni, taky jsem koupil Akuvox tentokrát verzi E12S s cílem plné integrace do loxone, ale asi to není tak jednoduché jak jsem si myslel dle návodu. V interní síti mi funguje pouze jednostranná komunikace (mobil => intercom), tzn, že zvuk slyším pouze na intercomu, ale na mobilu je zvuk vypnutý. Přitom na externí síti přes SIP to funguje oboustranně bez jakéhokoliv spoždění. Zvuk je hlasitý, kvalitní. Stream s kamery funguje bezchybně. Dále mám problém s tím http virtual input, který má poslat intercom do loxone. Vůbec nic to nedělá, nevím kde dělám chybu. ale nemůžu tam dát pouze IP adresu miniserveru, když jsem na jiném portu než 80 ne? takže tam dávám i : + příslušný port. Možná to mám v configu špatně nakonfigurované - použil jsem http virtual input, do url adres jsem vložil http syntaxi, která je uložena v intercomu. Neměli jste problém s tím jednostranným zvukem? To je největší problém. Díky moc. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ten cenovy rozdil mezi E16C a A05S je brutalni ac popis funkcionality je stejny. Netusi nekdo, v cem je ten zasadni rozdil? 

 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@l-adamek Tehle verze jsem si ani nevsimnul...


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Mimochodem je to pristupovy terminal, nema PIN a predpokladam ze ani tlacitka pro napr. zvonek... Vznesl jsem dotaz, tak uvidime...


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@l-adamek Jako řekl bych že ten A16 má ještě navíc rozhraní wiegant t.j. že muže používat toto rozhraní v nějakém komerčním systému kde je na centrální úrovni z více čteček řízen přístup. u A05 jsem to v dokumentaci nenašel tudíž ta čtečka to řídí vše sama a nemůže být zapojena do centrálního systému.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@l-adamek Ještě doplním, papouch dělá například převodník wiegant rozhraní:

https://papouch.com/prevodniky/wiegand/


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Jeste dotaz k E16C, kdo uz ji mate a testujete.

Muzete postnout nejake fotky? jde mi treba o uzivatelskou privetivost pouziti jako zvonku.

Kdyz prijde treba postacka, je ovladani intuitivni tak, aby ji hend doslo jak zazvonit?

Planuju E16C krom pritupoveho systemu (PIN, NFC) pro cleny rodiny pouzivat hlavne jako zvonek (videovratnik).


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

wiegand interface je super, pokud te technologii verite z hlediska bezpecnosti. reply-attack je proste mozny pomerne snadno po pristupu k vodicum... na domu IMHO fklidu. sam pouziam..

vyhoda je, ze clovek si muze pripojit skutecne ruzna zarizeni... pouzivam s GDS3710


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@l-adamek O to mi taky slo... Jdou nastavit ikony na spodku displeje, ja tam mam treba PIN a ZVONEK. Prikladam nejake fotky... Standardne je obraz zhasnuty, po priblizeni se rozsviti a skenuje ksichty (pokud je zapnuto). To skenovani nejde nastavit treba na tlacitko, coz je skoda, protoze prave prijde postacka a hned ji to vyhodi hlasku, ze byl jeji ksicht zamitnut, viz fotky. Ale to je jedina vada na krase. Pin funguje rychle, spojeni na vnitrni siti se mi zda rychlejsi nez s Loxone intercomem, ale mozna to tak neni, uz ten original nesnasim, tak nadrzuju jakymukoliv jinymu intercomu 🙂 Jinak pokud se nic nedeje pred intercomem, tak zhasne, pripadne se tam da nastavit i screensaver na nejakych par desitek vterin.

8F783BDC 5F21 48C2 87BD 68A73A4AC04C
56F69599 A835 4770 A74B 62462D737063
E3B6B77F 7920 4A93 BE61 52768F5D0434
049ADA75 24A6 4C7C 8564 4D0614ABF3B4
C4B00EE4 75B9 485B 8E23 E3CE89995ABB

 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Otazecka trochu mimo. Jak vysoko to budete davat? U me to vychazi nekde kolem metru az 120 cm. To abych se kvuli face recognition hrbil. To uz mi prijde lepsi vytahnout ten mobil a jet pres nfc :/


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

@blaf Ja mam zatim loxone intercom instalovany na tech doporucenych cca 150 - 160 cm...


   
ReplyQuote
Page 51 / 59
Share: