X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
224.4 K Views
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

No prave kdyby instalace s Loxone byla jako u toho R20, tak za ty penize s face id dobry... Ja jsem posledni dobou s tim Loxonackym tezce nespokojenej


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Já ten originál mám doma půl roku a ještě jsem ho ani nenamontoval jen jsem ho testoval. Mám strach, že ho někdo serve ze zdi. Vymýšlel jsem nějaký kryt, ale není čas. R20 jsem pořídil pro známého a musím uznat že nevidím rozdíl co se funkcí týká. Kdyby se dala E16C plně integrovat, tak snad ten originál prodám a místo něj koupím toto.

 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Tak holt to teda zkusim... Akorat mam teda trochu problem s tim, ze mam do intercomu privedenej jenom datak, takze bych potreboval impuls na otevreni branky posilat po siti do miniserveru, stejne tak napr. zadanim kodu jiny signal pro otevreni dalsich branek/dveri... Lze to u te dvacitky?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 
Posted by: @kao

No prave kdyby instalace s Loxone byla jako u toho R20, tak za ty penize s face id dobry... Ja jsem posledni dobou s tim Loxonackym tezce nespokojenej

Na originále musejí ještě hodně zapracovat. Dříve nebo později to zvládnou. Stejné to bylo i u Audioserveru. 

Bohužel je doba, že dělají vývoj za peníze a čas zákazníka, jako jiné firmy.

This post was modified 2 years ago by kobra23

   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Ale jak je znam, tak vydaj rovnou Intercom v.2... Tenhle Akuvox je asi tak o dvacet let pred nima 🙂


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Já mám stejný případ do intercomu mi jde datový přívod a branku otvírám přes relé loxone. Vyřešil jsem to stejně jako u tlačítka přes  virtuální vstup. Docela mám nutkání zastavit se do businesscom jestli by mi ten E16C nepůjčili případně, že bych ho zakoupil pokud bude s loxonem OK.

 

Akuvox 1

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 
Posted by: @kao

Ale jak je znam, tak vydaj rovnou Intercom v.2... Tenhle Akuvox je asi tak o dvacet let pred nima 🙂

Ono to fakt vypadá úplně super. Ještě to tak elegantně dostat do Loxonu. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

On by mozno ten face unlock siel spravit aj s tym R20, resp. s obycajnou kamerou. Odchytavat videostream v nejakom linuxe a tam (ak na to existuje faceid utilitka) robit recognition a posielat spravu do loxone. Zaujimavy napad, kedze som akuvox zapajal cca 3 roky (uz je na branke, ale este nie je spojazdnene otvaranie branky, to bude dalsie 3 roky 😀 ), tak za nejake 3 roky na to skusim pozriet.


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

Ahoj,

poradil by někdo prosím alternativu k Loxone PoE injectoru který používají k připojení Intercomu.

Bláhově jsem si myslel že je to klasický PoE injector, ale když jsem vše připojit tak jsem zjistil že to nejede a začal pátrat proč.

 

Oni totiš používají injector mode A ale všichni ostatní používají mode B

pro ilustraci

obrazek
obrazek

 z toho plyne že stanadtně je napajecí na pinech

mode B

+ piny 4,5

- piny 7,8

 

ale mode A

+ piny 1,2

- piny 3,6

 

Doručíte nějaky injector?

Tyto detaily se moc neuvádejí, nebo jsem slepý 🙂

 

Díky za radu.

 


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

A neni to vlastne jedno, co to je za typ, kdyz v intercomu ti cuci jenom draty, ktery si zapojis prave podle toho, jestli mas mode A nebo B?


   
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@kao 

Neni protože u Mode B máš napájení na hnědých a modrých které nejsou v intercomu zapojené 🙂


   
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

No, tak je zapojis 🤣 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

@hl-jarda jen pro jistotu, nesnažíš se použít pasivní injektor?


   
blaf reacted
ReplyQuote
(@hl-jarda)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 48
 

@_petr_ 

zkoušel jsem např.

Ubiquiti POE-48-24W

 

 


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 493
 

tak to je zrovna pasivní poe a s ním to nemůže fungovat

 


   
ReplyQuote
Page 49 / 59
Share: