Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
219.5 K Views
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

A co aplikace v mobilu, funguje to spolehlivě?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1886
 

@pa-v-el podlamna uz ma pripraveny novy Loxone.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 
Posted by: @pa-v-el

Neoslovil tě?

Je super, ale když už mám i originální Loxone, tak najnstaluji ten.

Chodilo to s mobilem v pohodě. Za mne tomu nebylo co vytknout.

 


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

A co doplňkový lcd monitor, ten jste kupovali taky? Nebo si vystačíte s mobilem?


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

Ahoj odborníci na Akuvox 🙂

Mám problém s R20A. Když ho připojím, zapne se, ale z dhcp si nevezme adresu a tlačítko červeně bliká. Když tlačítko podržím, řekne mi, že má ip 0.0.0.0. Port na switchi je ok, kabely taky, poe ho normálně napájí, ale ip si nevezme.

Neřešil to prosím někdo?


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

S těmi Akuvoxami jsou celkem problémy, jak to tak čtu. Včera jsem posílal zpět do servisu taky R20A, nechtěla se mi připojit na mobilní aplikaci...tak snad se to padařil rozchodit 🙂


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Interkom mi rozchodili až v servise, ani nevím v čem byl problém, cloudový účet mi hned naběhl a ted´ vše finguje jak má.

 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

ahoj všichni, mám dotaz k interkomu. Nastavoval jsem kamarádovi uživatelsky definovaný interkom, a nastavoval jsem kameru HikVision pro zobrazení obrazu interkomu.

nastaveno mám takto:

Obraz po zazvonění: http://<IP_HIKVISION>/Streaming/channels/101/picture
URL Videostream (interní): http://<IP_HIKVISION>/Streaming/channels/102/picture
URL Videostream (externí): http://remoteConnect/Streaming/channels/102/picture

Při zapnutí interkomu se obraz zobrazí živý obraz v pohodě, ale po zazvonění se do logu neuloží obrázek. Respektive po zobrazení logu se mi ukáže, že se nepovedlo načíst viz obrázek:

image

Doma mi to funguje bez problémů (MS 1.gen) a kamarád má  MS 2.gen + remoteConnect.

Nevíte někdo co s tím nebo neřešil to už někdo?


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 166
 

Krátký výsledek mého dlouhého pátrání (vč.komunikace s tech.podporou a studia neveřejného dokumentu komplet API rozhraní DAHUA) ohledně možného použití Dahua dveřních jednotek:

Dveřní jednotku s kamerou nejde přinutit, aby jakýmkoli způsobem poslala info o stisknutí tlačítka na ní, je to uzavřený systém, komunikující pouze se svými monitory. Jediný způsob je ten, že na připojeném Dahua monitoru (VTH5221Dx) existuje výstup "alarm out" (např. na externí "gong") který by šel použít do DI Loxone, ovšem kupovat kvůli tomu jednoúčelový monitor mi připadá naprosto zbytečné.

Pro mne tedy stávající sortiment Dahua dveřníků ve spojení s Loxone slepá ulička.

 


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

ahoj, dnes jsem zapojil do Loxone origo Intercom abych se rozhodl jestli zůstanu u DAHUA nebo přejdu na Loxoní řešení .. a ejhle ikdyž ta krabička funguje hezky ( tedy aby ne za ty love ) tak pokud jsem v mobilu na jiném než domácím MS tak mi ani necinkne. Je nějaké řešení ( nemyslím posílat notifikace )?

Další věc je, jak jste řešili IP34 krytí což je sice ta druhá 4 -> “odolné vůči stříkající vodě ze všech směrů v množství 10 l/min. po dobu 5 minut” ale chci to na venkovní sloupek, kde není žádná stříška a občas u nás “ chčije jak sfiňa”  nějaká zkušenost s takovou instalací ? Obrázek ?

Poslední věc je jestli máte v Loxplánu něco jako světelnou výstrahu od zvonku neb nemám audio ve všech místnostech .

P.S. Kdyby tak šlo po LANce poslat signál o tom že na DAHUA VTO někdo zmáčkl zvonek tak bych zůstal při VTO, ale jak píše @kubrt_cz jedině přes alarm v monitoru spínat tlačítko v Loxone což mi v dnešní době přijde jako poněkud debilní  zvláštní komunikační rozhraní.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Zdravím koupil jsem si Akuvox R20A. Instalace dle návodu proběhla OK. Řeším dvě věci.

Po zazvonění mi na mobilu vyskočí notifikace s upozorněním. Přijde mi to jako nedostatečné upozornění na hovor. Lze to nějak řešit? Nastavil jsem si pro tuto notifikaci jinou vyzváněcí melodii která by to řešila, jenže pak na druhou stranu ostatní notifikace z loxone použijí stejnou melodii a to je dost otravný.

Přímé volání přes SIP na mobil má nevýhodu že to stojí peníze a není v tom video.

Druhá věc je jakým způsovem se dá využít ecloud akuvox? Registace je nedostupná a netuším jak propojit aplikaci Akuvox SmartPlus s R20A.

Díky

 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1870
 

Zapasim s tym uplne itenticky. Nepouzivam teda SIP z loxone (tam len tuknem http requestom, aby som mohol doma pripadne zazvonit nejakym gongom), na volanie na mobil pouzivam antisip.com. Funguje to nic moc. Na android este ako tak, to sa mi podarilo nastavit ako u seba na mobile tak na tablete, ze to (skoro) vzdy funguje a dozvoni sa. Akurat na tablete mi ide zvuk len jednym smerom ...

Manzelke na tej skurvenej sracke od applu ani tuk. Pokial ta appka na sip vyslovene zrovna nebezi (netuka do nej), nezazvoni to ani za boha. Co som cital, tak je to vlastnost apple platformy a ja to uz dalej odmietam riesit - manzelka ma smolu, bude jej doma zvonit gong a ked bude mimo barak tak ma smolicek.

Cize klasika na aku som zvyknuty uz asi 20 rokov a zjavne sa vobec nic nezmenilo - ip telefony - just doesn't work at all.


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Hraju si s tím už celý den. Zatím jsem ve fázy aktivovaného cloudu a nastavené aplikace Akuvox SmartPlus v mobilu. Ta funguje zdá se dobře. Je schopná upozornit na sebe jako příchozí hovor. Dokonce se mi podařilo nastavit jako druhý SIP  antisip.com případně Odorika.

Na loxone mi hovor a obraz funguje jak doma tak z venku.

Mám na výběr buď loxone aplikaci s upozorněním přes notifikaci a nebo originál app SmartPlus s komfortním upozorněním.

Toto snad ještě nemá Loxone dotažený ani v jejich origiál intercomu.


   
Runcajs and Richard reacted
ReplyQuote
 KaO
(@kao)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 82
 

Mimochodem ten Akuvox s face id nekdo mate? Napr. Akuvox E16C? 


   
ReplyQuote
(@pigom)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

Taky jsem po něm šilhal. Byl jsem si vyzvednout intercom přímo v businesscom a mají tam u dveří Akuvox X915 vypadá to fakt dobře.

 


   
ReplyQuote
Page 48 / 59
Share: