Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
219.6 K Views
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@l-adamek

pokud vím, tak A02 ještě není dostupná nebo už ji máš? A ten interkom E12 je taky novinka? Kde jsi je sehnal? 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Obě jsou novinka, ale www.businesscom.cz by je už měl mít v nabídce. Já teď dodělávám fasadu takže jsem ještě neobjednával, ale s businesscom.cz už jsem je řešil. Jen cenu oproti prvotním informacim trochu zvedli.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

mate tady nekdo funkcne nainstalovany intercom Akuvox? Snazil jsem se to podle navodu rozchodit, ale... jde mi video! 🙂

kdyby se nekomu pres TeamViewer chtelo mi poradit, budu rad. 

Diky


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@richard ahoj co ti přesně nejde. Uz jsem to rozchazel trem lidem a vsichni v pohodě 😉 kdyžtak se muzeme domluvit měj se


   
ReplyQuote
 Mek
(@mek)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 5
 
Posted by: @richard

mate tady nekdo funkcne nainstalovany intercom Akuvox? Snazil jsem se to podle navodu rozchodit, ale... jde mi video! 🙂

kdyby se nekomu pres TeamViewer chtelo mi poradit, budu rad. 

Diky

Nevím, co přesně ti nejde, ale jenom poznámka k tomu, když jsem to rozcházel já.

Video stream do loxonu mi fungoval hned, ale zvukový přenos (zavolání na vrátníka - vždy to zůstalo na hlášce, že se nepodařilo navázat spojení) mi na 2 telefonech z 6 testovaných nefungovalo (verze aplikace Loxone stejná), pouze různé značky telefonů s různýma verzema androidu. Tak ještě případně vyzkoušet z jiného telefonu.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 
Posted by: @richard

mate tady nekdo funkcne nainstalovany intercom Akuvox? Snazil jsem se to podle navodu rozchodit, ale... jde mi video! 🙂

kdyby se nekomu pres TeamViewer chtelo mi poradit, budu rad. 

Diky

Ještě zkus zkontrolovat nastavení portů pro direct call na interkomu (dnes jsem to trochu více rozepsal vč. screenů do článku https://www.filipek-czech.cz/interkom-pro-loxone/). Trochu se mi to tam pralo a hlavně si nezapínej podporu pro Cloud protože to to celé rozbije.

This post was modified 2 years ago by pavelf

   
MartinB reacted
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

Ahoj, diky.

V jednom starem postu mas:

Http URL: http://user:password@IP_MINISERVERU:8080/dev/sps/io/vi1/Pulse

a pak jen Http URL: http://user:password@IP_MINISERVERU:80/dev/sps/io/vi1/Pulse

(port 8080 a 80)

 

jeste si s tim pokusim pohrat vic a kdybych neuspel, ozval bych se. 🙂

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

R20A - kdyz bych chtel napajet pres PoE, tak tam je standard 48V?

Jde napajet i +12V, ale ty nejsou soucasti RJ45, ale na konektoru vedle. Kdyz jsem zkusil pres injektor a zdroj 12V, tak to nejede. S PoE nemam vubec zadne zkusenosti priznavam.

Diky


   
ReplyQuote
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@richard POE je tam standard IEEE802.3af. Je třeba hledat POE switche nebo injektor s tímto standardem. Napětí je v rozmezí 44.0–57.0 V. 

 

Máte někdo řešený R20A pod omítku? Má smysl ten kryt proti dešti? 

Plánuju přední plot až příští rok, ale R20A se mi líbí vzhledem čipu s 125 kHz jako má Jablotron. Tak bych asi koupil teď, dokud je mají. Ostatní verze mají jen 13,56 MHz

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@jzaruba

diky.

Mam i ten ramecek a pokud to bude venku, tak za nej budu urcite rad. Pokud bys potreboval, muzu nejak nafotit.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 
Posted by: @jzaruba

@richard POE je tam standard IEEE802.3af. Je třeba hledat POE switche nebo injektor s tímto standardem. Napětí je v rozmezí 44.0–57.0 V. 

 

Máte někdo řešený R20A pod omítku? Má smysl ten kryt proti dešti? 

Plánuju přední plot až příští rok, ale R20A se mi líbí vzhledem čipu s 125 kHz jako má Jablotron. Tak bych asi koupil teď, dokud je mají. Ostatní verze mají jen 13,56 MHz

 

Zdravím,

mám R20A už skoro rok v provozu a jsem spokojený. Nemám řešeno přes POE EEE802.3af, ale přes tzv. pasivní POE. Mám na jedná straně v rozvaděči 12V zdroj a pasivní injector a na druhé straně rozdělěn LAN kabel na 4 datové a 4 napájecí káblíky standardního LAN kabelu. Ty napájecí mám dané přímo na napájecí svorky R20A ve svorkovnici a v RJ45 konektoru mám zapojené pouze 4 datové žíly (3,4,5,6).

Jinak mám ten typ na omítku včetně stříšky a přikládám foto.

IMG 20210911 120858

 


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1181
 

@pavelf super, taky reseni, chci zustat u 12V a ne delat dalsi 48V zdroj, kdyz kamery a vse mam napajene extra a PoE jsem se vyhnul.. prosim mrkni do soukrome zpravy, psal jsem Ti pred tydnem.

 


   
ReplyQuote
(@ichtis)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 62
 

Zdravim chlapci, nakonec taky přemyšlím nad Akuvoxem. Jste s ním spokojeni? Zůstali by jste u něho? Mám si dát na něco pozor? Mám starý Config 8.3, rozjedu na něm vše co je k tomu třeba?

Děkuji za názory 🙂

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

Mám Akuvox na prodej, kdyby někdo chtěl. Jen otestovaný, nikdy nenainstalovaný, kompletní i s krabicí.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1500
 

Neoslovil tě?


   
ReplyQuote
Page 47 / 59
Share: