X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@l nee stačí jen ten interkom a pak ho nějak napájet. Buď má napájení pomocí 12V a nebo přes POE 48V. Já si to udělal tak nějak hybridně :D. Napájím to pomocí 12V z rozvaděče, ale přes FTP kabel, kterej si potom v interkomu rozděluju a v konektoru jsem nechal jen datové páry a ty napájecí jsem zapojil do napájecí svorkovnice.


   
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
 

@pavelf

Pekný článek, škoda že jsem se s tím před půl rokem musel trápit sám, ale můžu potvrdit, že takto je to správně a funkční. Já jsem ještě zvonek využil pro otevírání pomocí RFID čipů, takže třeba inspirace pro rozšíření článku. S tím RFID jsem totiž narazil na jednu komplikaci ohledně vyvolávání událostí:

Původní firmware R20A, který je ke stažení na webu výrobce má jen událost "Card" v sekci Phone -> Action URL, na což se navěsí virtuální vstup v Loxone a pokaždé, když někdo přiloží čip, který je v seznamu povolených čipů (nastavuje se v administraci AKUVOX), tak se událost vyvolá a tím lze z Loxone sepnout otevření dveří

 

ALE zjistil jsem na webu, že by měly existovat i události ValidCard a InvalidCard, tedy že by bylo možné i v Loxone zobrazovat, že se vám někdo pokoušel dostat do domu čipem, který není v seznamu povolených. Psal jsem výrobci (mimochodem skvělá odezva podpory) a ti mi poslali novější firmware, který nelze nikde stáhnout, a který opravdu tyto události podporuje. Takže jsem to celé překopal na nový firmware, události RFID krásně chodily, ale asi po týdnu jsem zjistil, že přestala fungovat původní funkce intercomu. Ať jsem dělal co jsem dělal, nepodařilo se mi to opravit. Tak nezbývalo nic jiného než se vrátit zpátky k původnímu firmware a na funkci neoprávněného přístupu v Loxone jsem dočasně rezignoval.

Možná, kdybych to celé zkusil udělat úplně znovu, tak by to šlo, ale tehdy už jsem na to neměl nervy. Pokud to někdo provozujete na tomto novějším firmware, budu rád, když mi potvrdíte zda vám vše funguje nebo ne.

Podle kódu čipu si pak ještě v Loxone personifikuju, kdo dům otevřel a podle toho se mu třeba rozvítí jiné světla nebo další libovolné akce podle fantazie.


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@falda

Zdravím já novej firmware našel na stránkách výrobce a aktualizoval. Nyní mám verzi: 20.30.4.110 viz.

image

a ty události tam mám taktéž jak píšeš

image

zatím jsem ty karty neřešil, protože ještě nebyl čas ale do budoucna chci protože tím budeme otevírat branku. Pak článek určitě rozšířím.

 

Soubor firmware jsem přiložil k článku.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@pavelf Diky za odpoved. Takze je tam akorat problem, ze lze teoreticky interkom vyrvat, kabely hacknout a pripadne RFID akci obejit podobnym zpusobem.

Coz je ale porad slozitejsi, nez prelezt plot ;-).


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@l no asi tak nejak 😀 Interkom má navíc anti-vandal funkci a G-senzor takze pokud ho namontuješ a pak přes WEB zhraní zapneš tak při násilném zacházení začne houkat a dost nahlas 😀


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@falda Akorát jsem se teda nedočetl jak si poslat ten identifikátor čipu do LOX? Poslal bys když tak ukázku?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@pavelf za mne super, na branku je to idealni a stejne se to da prelezt jinudy, takze toto mi uplne nevadi (u vstupu do domu by to bylo horsi).

Kazdopadne cena supr, takze az prijde cas, tak ho zrejme vemu (ted uz je naplanovan cas vysokych zahonu..... ;-))) )


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, zrovna ma manzelka bombarduje, ze nam zase nefunguje zvoncek (furt sa vybijaju baterky) a ja dumam ci uz po 3 rokoch nenastal cas to nejak poriesit. Stale ale neviem, ktorou cestou sa vydat. Potrebujem prakticky LEN aby to po stlaceni tlacitka zvonilo na definovanej sade mobilov a tabletov (naraz na vsetkych). Vy to tu vsetci integrujete do loxone, lenze to moc nie je cesta, ktorou sa chcem uberat, pretoze nemam loxone vystrcene do internetov a tudiz nemam vobec ziadne push notifikacie.

Ked nie som doma na wifi a potrebujem nieco v loxone, rucne v mobile nahadzujem tunel a potom pustam appku. Cize tadialto cesta nevedie.

Predstavoval by som si to tak, ze vonkajsi zvoncek by bol server, preroutovany na verejnu ip adresu a na tu by sa pripajali appky z mobilov a tabletov. Lenze nic take nemozem najst, bud su to vsetko zvonceky integrovane s nejakou cloud kokotinou typu alexa alebo google, alebo v horsom pripade nejaky proprietarny cloud.

Niekto s nejakou radou? Alebo je to uplne scifi?

 

EDIT - pozeram do manualu toho R20 a stoji tam:

"If you would like to call multiple numbers at same time,divide them by semicolon".

Tzn. slo by to spravit tak, ze mam doma na tablete a na vsetkych telefonoch sip klienta, nastavim call na pushbutton na ten tablet a NoAnswer call na vsetky telefony?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusanmsk taky nemam loxone ven, ale zvonek->nodered propojis a z noderedu pak pripadne pres nejake volani ven treba pres Pushover.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@L jasne, preroutovat to vzdy nejak ide, ale to ti pride len notifikacia. Potom by som musel nahodit vpn, otvorit loxone, pozriet kto tam stoji, prepnut sa, kliknut na tlacitko otvorenia branky. To je nakkt, ja to chcem idealne co najjednoduchsie a nevadi mi autonomnost (ze to bude mimo loxone, bude to otvarat len branku vstavanym rele).

Ale mozno to pojde sposobom vid. EDIT mojho prispevku.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Aha, tak ten multiple-numbers by byl dobry. uvidime.

jinak mne osobne asi nebude vadit, ze kdyz sem mimo domov, prijde jen notifikace "nekdo zvoni" a kdyz budu chtit, nahodim VPN a mkrnu, kdyz ne, tak ma smulu 😉

 


   
ReplyQuote
(@cuchty)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

@pavelf Ahoj, předpokladam že u vícetlačítkového jde nastavit pro každé tlačítko jiná URL? Potřebuju dva zvonky a nechci si zase naběhnout jako s Dahuou 🙂

 

Z.

 

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Nez nahodim vpn a appku, je ten postar prec. Musi to byt hned a bez dalsich rucnych krokov.


   
ReplyQuote
(@falda)
Eminent Member
Joined: 3 years ago
Posts: 22
 

@pavelf

Do udalosti Card v administraci Akuvox se nastavi URL virtualniho vstupu v loxone

http://username:password@IP/dev/sps/io/NazevVirtualnihoVstupu/$card_sn

kde $card_sn je promenna zvonku, cimz se posle na vstup loxonu textovy retezec s kodem RFID cipu

a ten pak vyhodnocuju Status blokem (viz schema). Hned po vyhodnoceni volam na ten virtualni vstup Reset

RFID ClearCard = http://username:password@IP/dev/sps/io/NazevVirtualnihoVstupu/Reset

aby to bylo pripraveno pro pristi overeni. Jinak by tam zustavala "viset" stara hodnota a porad by se to vyhodnocovalo.

RFID Akuvox

RFIDovereni je pak obecna informace, kterou muzu nasledne vyuzit, nebo konkretni personifikace podle osoby, jak uz jsem psal

Jasne, neni to idelani, pokud nekdo ztrati cip nebo pridam novy cip do Akuvoxu, tak musim zmenit i vyhodnoceni ve Status bloku, ale to se nastesti nestava tak casto. V tomhle je asi jedina pridana hodnota u original Loxone intercomu, ze tam ta personifikace je integrovana uz v ramci uzivatelu Loxone.

This post was modified 3 years ago 4 times by Falda

   
cuchty reacted
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Než žít ve schizofrenii a chtít mít něco vystrčeného do internetu a zároveň se tomu bránit, tak bych uvažoval o zprovoznění reverzní proxy a tam bych se snažil vyřešit ověřování klientským certifikátem. Je to jen nápad, já řešil jen https.

Jestli je důvodem jen to, že MS1 neumí https, tak reverzní proxy (např. nginx, klidně i v dockeru) problém vyřeší a klientský certifikát není třeba.

Pak je tu ještě možnost otevření portu k Loxone pomocí "zaklepání". To by bylo rychlejší než nahazování VPN.

Problém pro někoho může samozřejmě být potřeba veřejné IP.


   
ReplyQuote
Page 42 / 59
Share: