X
Forum

Forum

Loxone vrátný / int...
 
Notifications
Clear all

Loxone vrátný / intercom

878 Posts
97 Users
50 Likes
223.7 K Views
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@cuchty no to já právě nevím. Mám je jednotlačítkovej. Ale zkusil bych napsat na podporu jak to je u těch více tlačítkových ;).


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

nginx ssl terminaciu si samozrejme problem rozchodit nemam, ale ma to podla mna 2 uskalia:

- loxone web je totalna sracka a kedysi platilo, ze sa museli prepisovat kusy html "kodu" pomoco mod_rewrite, neviem ako to plati dnes

- loxone appka - ta komunikuje po websocketoch nie? Tam mi ssl reverzna proxy nejak pomoze? A co push notifikacie?


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 492
 

Mám za to, že po připojení přes https nemůže snížit websocket zabezpečení. Protože reverzní proxy pro tento účel používám, tak jsem zkusi odchytit data na routeru a nic čitelného tam není s výjimkou zahajování https komunikace.

Notifikaci jsem teď pro jisotu vyzkoušel a telefon se hned ozval.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Divam se, ze maji i verzi s klavesnici Akuvox R20K MINI IP.

Pokud tam bude rozoumne vyresene zasilani ciselneho kodu, vypada to jako skvely adept.


   
ReplyQuote
(@mikky)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 3
 

Nazdar, prešiel som celé vlákno, no neviem sa dopátrať k odpovedi... 

Riešil už niekto "intercom" ale spôsobom:

Mám doma nevyužitú kameru

https://www.aliexpress.com/item/4000170797677.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.b5364c4dr1exEt

Má mjpeg výstup, má 2-audio-way - cez app funguje... 

Dokázal som z nej dostať URL pre stream pre Loxone Intercom - keď niekto zazvoní, vidím video z nej... 

 

Ale chcel by som, aby som vedel hovoriť s človekom pred dverami cez Loxone... 

Ako som hovoril, reproduktor to má, ale neviem s ňou logicky nadviazať hovor, keďže nemá SIP v sebe...

 

 

PS: Mám na dome klávesnicu od Loxone, teda zvonček poriešený mám... Len ten intercom externý neviem ako by som doriešil...


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

kdo má interkom Akuvox R20A tak jsem aktualizoval článek, kde jsem dával novou verzi firmware. Výrobce tam měl nějaký bug a interkom tuhnul. Dnes mi podpora poslala novou verzi firmware.


   
Jakub reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak mam doma druhy den akuvox r20a a snazim sa to rozchodit. No a co? Samozrejme to (uspokojivo) nefunguje. On asi ani nebude problem v tom akuvoxe, ale problem bude v "technologii", o ktorej sa hovori uz snad 25 rokov, ale este som ju nevidel nikdy fungovat - ip telefonia.

Pokus c1:

- factory reset
- 3 ucty na linphone.org, jeden pre akuvox, jeden pre moj mobil (android), jeden pre manzelkin mobil (apple)
- na androide vyskusany VBell, stlacim tlacitko, zvoni, zdvihnem, funguje, dtmf spina rele. Jupii.
- pridam na ios, nefunguje uspokojivo (nezvoni to, alebo len obcas, pride mi ako keby ta appka spala/nebezala)

resume - uspech 50%

Po nejakej chvili som to dostal do stavu, ze uz to ani nevola, stale len obsadzovaci ton, takze factory reset.

Pokus c2:

- factory reset
- stale tie 3 ucty na linphone.org
- na androide vyskusany Linphone, zvoni, zdvihnem, volam pocujem, ale nevidim.

Po nejakej chvili som to dostal do stavu, ze to sice vola, ale ani obraz ani zvuk, takze factory reset.

Pokus c3:

- factory reset
- 3 ucty na antisip.com
- na androide vyskusany VFone, stlacim tlacitko, zvoni, zdvihnem, funguje, dtmf spina rele, mam obraz. Jupii.
- pridam na ios, nefunguje uspokojivo (nezvoni to, alebo len obcas, alebo to len posiela push notifikaciu, ked na nu kliknem tak otvori appku, ale ani obraz ani zvuk)

Po nejakej chvili som to dostal do stavu, ze to uz ani nevola

Pokus c4:

- factory reset
- stale tie 3 ucty na antisip.com
- na androide stale VFone, stlacim tlacitko, zvoni, zdvihnem, ani obraz ani zvuk, ani nejde dtmf ovladat rele
- ios uz ani neskusam, nema to cenu

Resume:
Uplne nepouzitelne, ale primarne podla mna vdaka patechnologii ktorej sa hovori 'ip telefonia'. Vsetci o nej hovoria, ale nikto ju este nevidel spolahlivo fungovat. Mozno tak medzi nejakymi ustrednami, ale konce (mozno len tie softwareove v mobiloch) to je totalna tragedia.

Neviem co dalej, dam si od toho pauzu, mozno ma nieco napadne.


   
L reacted
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusanmsk Tak to si mne nepotesil. Ale mozna ze jen ciste na androidech to bude fungovat? 😉


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Na hovnoide mi to "funguje" momentalne bez obrazu a bez dtmf, takze neotvorim branku. Cize to nefunguje.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

... uz to vidim ze to skonci tak, ze mi ta kokotina za 7 tisic bude posielat http request do loxone a ten zopne nejaky bzuciak v baraku a tym cela implementacia vratneho skonci ...


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

@dusanmsk aha, tak to je blbe jeslti ani to nejede. Ach jo.


   
ReplyQuote
(@honza)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@dusanmsk ahoj, primo ten jejich akuvox vfon pro ios a android jsi netestoval? tam bych predpokladal ze by to mohlo .... fungovat


   
ReplyQuote
 mrl
(@mrl)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
 

 

Také jsem se tím prokousával..

Kombinace SIP účtu a IP-IP komunikace nefunguje najednou, potvrzeno na podpoře.
Buď pouze SIP účet (bez možnosti komunikovat z loxone)
nebo komunikace Loxone - tablo (ale nemůže být nastaven účet SIP)

 


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@mrl já to tak mám nastavené a normálně mi to funguje i s domácím IP telefonem i s Loxone z domácí i venkovní sítě. Nemám jediný problém.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Zítra mi přijde. Snad pochodím lépe než @msk. U mně bude vynecháná ta část s Androidem. Takže rovnou to budu roubovat do iOS. 


   
ReplyQuote
Page 43 / 59
Share: